Προς το περιεχόμενο

TERA: The Exiled Realm of Arborea


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 lvl...και συνεχίζουμε αποίητοι! .... ο θεέ μου, γιατί τόσο λίγο grind???  lol

εγώ είμαι στον Zuras PvP , υπάρχει Ελληνικό guild με καμιά 10-15 ενεργούς gamer! "OUTLAWS" το όνομα αυτού! ..

 

λοιπόν το game σου δίνει αρκετά + για να μην πολυβαριέσαι γενικά όπως π.χ. μετά τα 30 lvl μπορείς να παίζεις καθημερινά BG με extra bonus XP αλλά και κάποια δωράκια (σε ντύνει αυτόματα με gear για lvl 60 από μόνο του το game, άμα μπεις στις πολιορκίες των κάστρων).. όπως και όταν καθαρίζεις με party τα dungeon, κάτι τις παίρνεις πάλι...

έχει αρκετό ενδιαφέρον και σε κρατά σε ένταση...γενικα! :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 lvl...και συνεχίζουμε αποίητοι! .... ο θεέ μου, γιατί τόσο λίγο grind???  lol

εγώ είμαι στον Zuras PvP , υπάρχει Ελληνικό guild με καμιά 10-15 ενεργούς gamer! "OUTLAWS" το όνομα αυτού! ..

 

λοιπόν το game σου δίνει αρκετά + για να μην πολυβαριέσαι γενικά όπως π.χ. μετά τα 30 lvl μπορείς να παίζεις καθημερινά BG με extra bonus XP αλλά και κάποια δωράκια (σε ντύνει αυτόματα με gear για lvl 60 από μόνο του το game, άμα μπεις στις πολιορκίες των κάστρων).. όπως και όταν καθαρίζεις με party τα dungeon, κάτι τις παίρνεις πάλι...

έχει αρκετό ενδιαφέρον και σε κρατά σε ένταση...γενικα! :-D 

 

Φίλε μου, αύριο σκεφτόμαστε με τον αδερφό μου να του ρίξουμε μια ματιά αν και κατάλαβα πως το game απευθύνεται κυρίως σε Hardcore Gamers... Δεν αφιερώνουμε και πολύ χρόνο... Πιστεύεις πως μπορούμε να φτάσουμε τα 60 και να φτιάξουμε καλό Gear σχετικά γρήγορα για να το ευχαριστηθούμε?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε μου, αύριο σκεφτόμαστε με τον αδερφό μου να του ρίξουμε μια ματιά αν και κατάλαβα πως το game απευθύνεται κυρίως σε Hardcore Gamers... Δεν αφιερώνουμε και πολύ χρόνο... Πιστεύεις πως μπορούμε να φτάσουμε τα 60 και να φτιάξουμε καλό Gear σχετικά γρήγορα για να το ευχαριστηθούμε?   

"καλό gear" και "σχετικά γρήγορα"  δεν πάνε πακέτο στο τερα, το να φτάσεις 60 δεν είναι τπτ, το να φτιάξεις όμως σετ της προκοπής και κυρίως να το κάνεις full enchanted (+12) χωρίς να λιώσεις στο pc σου για μήνες μπορείς να το ξεχάσεις. Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει ότι  μιλάμε για mmo που χωρίς gear είσαι μηδενικό, και σε pve και σε pvp, προφανώς επειδή ουσιαστικά δεν έχει end game της προκοπής και κάπως πρέπει να σε κρατήσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χαιρετω! σκεφτομαι να ξεκινησω κ εγω το παιχνιδι κ θελω να κανω 1-2 ερωτησεις. βασικα που προτεινετε να παιξω? EU or NA?  ρωταω γιατι στο αιον που επαιζα η εκδοση NA ηταν σαφως καλυτερη (αν εξαιρεσουμε το ping). Οσον αφορα την ευρωπαικη υπαρχει τροπος να γινω veteran status? η free εκδοση φαινεται να ειναι λιγο περιορισμενη... Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευω πως κατι πρεπει να κανουν με τα γραφικα του γιατι ακομα και με το τελειο pc να εχεις αν οχι γενικα αλλα στα battleground θα lagg-αρεις ακόμα και στα min γραφικα θα εχεις εναν καλο αριθμο στα fps. :/

Επεξ/σία από kostas978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετω! σκεφτομαι να ξεκινησω κ εγω το παιχνιδι κ θελω να κανω 1-2 ερωτησεις. βασικα που προτεινετε να παιξω? EU or NA? ρωταω γιατι στο αιον που επαιζα η εκδοση NA ηταν σαφως καλυτερη (αν εξαιρεσουμε το ping). Οσον αφορα την ευρωπαικη υπαρχει τροπος να γινω veteran status? η free εκδοση φαινεται να ειναι λιγο περιορισμενη... Ευχαριστω

εδω λαγκάρει η eu στα bgs, ποιά us..

 

άκυρη η σύγκριση του οποιουδήποτε tab-target mmo με το τερα, εδώ κοιτάς να έχεις το χαμηλότερο δυνατόν latency μπας και κάνεις κάτι σε pvp και hc instances, δεν πρόκειται να σε σώσει η αμπαλοσύνη του tab-lock (που δεν έχει) όταν θα βλέπεις τον sorcerer να χορεύει πέρα δώθε ρίχνοντας σου ταυτόχρονα σφαλιαρίδια και εσύ έχεις χάσει ήδη την μπάλα.

 

Κάπου τα έχεις μπλέξει, δεν υπάρχει free mmo με λιγότερους περιορισμούς απ΄το tera, μόνο στα enchants σε βάζει να φαρμάρεις αν δεν θέλεις να τα σκάσεις άλλα και πάλι, όλο το content ανοιχτό, τα πάντα όλα βασικά είναι διαθέσιμα, καμιά σχέση με χωματερές τύπου αιον, swtor κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινουν free lvl 58 χαρακτηρες για οποιον φτιαξει καινουριο account μεσα στο σαββατοκυριακο για οποιον ενδιαφερεται

 

Για όποιον έχει ήδη account πως γίνεται να τους πάρει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Actually οπως ειδα , αφορα μονο τον NA server

Ολοι μπορουν να εχουν free lvl 58 char με gear ( ειτε παλιο account ειτε καινουριο ) . Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να φτιαξεις εναν καινουριο char με ονομα που να εχει καταληξη “.Levelup”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιζει κανενας?

 

Εκανα ενα slayer στον Ishara και λεω να τον συνεχισω

Παντως το ping μου ΜΟΝΟ στο Tera για καποιο λογο απο 120 ανεβοκατεβαινει μεχρι το 250

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα κι από μένα,  :ph34r:

Ως καινούριος gamer στον χώρο των ΜΜΟ, μιας και δεν έχω ξανά ασχοληθεί με MMO RPG στο παρελθόν, οφείλω να ομολογήσω ότι το TERA με καθήλωσε εδώ και 1 χρόνο.  

Έχω ήδη πολλούς χαρακτήρες (Archer 60lvl, Warrior 60lvl, Lancer 60lvl, Sorcerer 60lvl, Priest 60lvl, Mystic 60lvl) και μπορώ να πω με σιγουριά πως ο κάθε χαρακτήρας έχει την δική του γοητεία. 

 

Σήμερα έχω την τιμή να είμαι Guild Master της μεγαλύτερης Ελληνικής Guild του παιχνιδιού και της μοναδικής στον Server Zuras, των " Outlaws ", με καθημερινά τουλάχιστον 15-18 ενεργά μέλη.  B)

'Όποιος ενδιαφέρετε για να παίξει το συγκεκριμένο game, μπορεί να έρθει στην παρέα μας, κι εμείς με την σειρά μας θα βοηθήσουμε τα καινούρια μέλη όσο το δυνατόν περισσότερο, καθώς πάνω απ όλα είμαστε παρέα και όχι απλά gamers. http://outlaws-tera.blogspot.gr/  :rolleyes:

 

Όσων αφορά το lvl up είναι σχετικά γρήγορο καθώς μέχρι τα 50 μπορείς να φτάσεις σε 4-5 μέρες από μόνος σου, ενώ από τα 50 και μετά είναι πιο χρήσιμη η παρέα για να γίνεται το παιχνίδι πιο γρήγορο και ευχάριστο.  :D

 

~In Game:

Irenor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...