Προς το περιεχόμενο

TERA: The Exiled Realm of Arborea


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε μερικους τους αρεσει το grind,σε αλλους οχι.Εχω 2 παικτες και οι δυο καπου στα 52-54 lvl.Δεν αντεξα παραπνω,απο τα καλυτερα παιχνιδια αλλα θελει πολυ grind .Μονο με καλο κλαν και καλη παρα μπορεις να το κανεις χωρις να βαρεθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαμε 27 lvl κιόλας!..το game τα σπάει! συνεχίζω να βλέπω πολλές ομοιότητες με το WOW! (τουλάχιστον με το TBC που είχα παίξει τότε, εγώ)...

 

@ SOCRATIS1000..

O Leader μας, είχε φτιάξει (παλαιότερα) 2 60άριδες τούμπανο!...οπότε δεν υπάρχει θέμα βαρεμάρας! ..είμαστε και συνδεμένοι μέσω Skype, κιόλας, οπότε υπάρχει αρκετός χαβαλές! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαμε 27 lvl κιόλας!..το game τα σπάει! συνεχίζω να βλέπω πολλές ομοιότητες με το WOW! (τουλάχιστον με το TBC που είχα παίξει τότε, εγώ)...

 

@ SOCRATIS1000..

O Leader μας, είχε φτιάξει (παλαιότερα) 2 60άριδες τούμπανο!...οπότε δεν υπάρχει θέμα βαρεμάρας! ..είμαστε και συνδεμένοι μέσω Skype, κιόλας, οπότε υπάρχει αρκετός χαβαλές! :)

Σε ποια κλαν εισαι,στειλτε pm,ισως να του ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαμε 27 lvl κιόλας!..το game τα σπάει! συνεχίζω να βλέπω πολλές ομοιότητες με το WOW! (τουλάχιστον με το TBC που είχα παίξει τότε, εγώ)...

 

@ SOCRATIS1000..

O Leader μας, είχε φτιάξει (παλαιότερα) 2 60άριδες τούμπανο!...οπότε δεν υπάρχει θέμα βαρεμάρας! ..είμαστε και συνδεμένοι μέσω Skype, κιόλας, οπότε υπάρχει αρκετός χαβαλές! :)

καλά φτάσε πρώτα 60 και μετά τα λέμε, τυπικό κορεάτικο farmfest είναι, θα βαρεθείς να κάνεις 5ρια μιας και raids ούτε δείγμα, και το pvp του πρωτόγονο ακόμη και με τα στανταρ του  wow εποχής lvl 60, μιλάμε ότι πιο unbalanced έχω δει σε mmo τα τελευταία 7 χρόνια που ασχολούμαι, μπαίνεις σε stunlock και βγαίνεις ψόφιος μιας και δεν έχεις ούτε stun break ούτε pvp trinket, ούτε ΄κάποιο αμυντικό cd (γενικά δεν έχει cds παρά μόνο στα abilities όπως θα έχεις καταλάβει), ούτε dr υπάρχει άρα τρως στα φουλ όλα τα cc, επιπλέον δεν θυμάμαι να έχω ξαναδει πραγματικό μονόχιτο - 49κ health με το πρώτο pvp set και έφαγα 73κ hit στο πρώτο μου bg στο τερα, στο επόμενο bg μου έσκασε κάποιος 68ρι και γενικά έτρωγα ~45κ με την σέσουλα, σαν να ήμουνα στο wow ξεβράκωτος με ilvl 0 και να με κοπάναγε κάποιος με φουλ hc gear..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν θα αντεξει πολυ το παιχνιδι.Μπηκα λιγο αυτες τις μερες,πραγματικα δεν υπαρχει κοσμος.Και δεν ειναι το καλοκαιρι κτλ,παντα ετσι ειναι.Πριν γινει free 2 play ,τις πρωτες εβδομαδες ηταν γεματο,μετα νεκρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ο κόσμος νόμιζε ότι με το f2p θα έβλεπε κάτι διαφορετικό, ενώ απλά μπήκε ένα φειδωλό content patch (που είναι πχ τα 3 raids που μας έλεγαν από περσι) και παρέμειναν τα ίδια (κάκιστα) mechanics σε όλους τους τομείς.

 

κάποιος να τους σφυρίξει ότι δεν είμαστε πια στο 2004..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σκέφτηκα να αρχήσω να παίζω TERA καθώς τα γραφικά και το gameplay είναι κορυφαία και ξεπερνάνε free MMOs στις μέρες μας...

Παίζει καμιά Ελληνική Guild? Άκουσα πως το παιχνίδι είναι σχεδόν dead.. αληθεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.Υπαρχουν ελληνικες guild αλλα ειναι ψοφιο το παιχνιδι.Λιγοι παιζουν,ελληνα πραγματικα πλεον πρεπει να ψαξεις αρκετα.Αν ξεκινησεις θα πορωθεις,αλλα οταν φτασεις 40 lvl θα αρχιζει και θα κουραζει πολυ,καπου στα 50-60 lvl θα το εχεις βαρεθει,αν οχι εισαι σιγουρα απο τους τυπους που τους αρεσει το grind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.Υπαρχουν ελληνικες guild αλλα ειναι ψοφιο το παιχνιδι.Λιγοι παιζουν,ελληνα πραγματικα πλεον πρεπει να ψαξεις αρκετα.Αν ξεκινησεις θα πορωθεις,αλλα οταν φτασεις 40 lvl θα αρχιζει και θα κουραζει πολυ,καπου στα 50-60 lvl θα το εχεις βαρεθει,αν οχι εισαι σιγουρα απο τους τυπους που τους αρεσει το grind.

Δεν θα έλεγα οτι μου αρέσει το grind.. Απλά λατρεύω quality graphics σε παιχνίδια γενικά.. πόσο μάλλον σε MMOs...Τσέκαρα ένα από τα mounts που μπορείς να πάρεις στο Endgame(Black Panther) και μου έφυγαν τα μάτια.. με πολύ δυσκολία και πολλές ώρες βέβαια...

Πες οτι κουτσά στραβά φτάνω lvl 60... Μετά, έχει καθόλου ενδιαφέρον?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σου πω οτι εχω 2 παικτες 54 και 58 lvl.μεχρι εκει αντεξα .

οταν βγηκε το παιχνιδι το αγορασα ,πηγα 58 lvl και βαρεθηκα,οχι αλλο grind[μετα τα 60 εχει και αλλο].Μετα απο καποιους μηνες που εγινε free,λεεω τωρα θα εχει κοσμο θα βαλουν νεα πραγματα κτλ,εφταιξα νεο παικτη[γιατι το ειχα ξεχασει το game],και το πηγα 54 lvl.Μεχρι εκει ,βαρεθηκα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα του δώσω μια ευκαιρία μιας και βγαίνει και New Content σημερα! Παντως πιστευω πως αν το αρχησω με παρεα δεν θα εχω προβλημα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Και στο κατω κατω αν εξερέσεις τα Moba όλα τα Mmos εχουν grind... λιγο ή πολυ..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εχει παρα πολυ,απλα θα επρεπε να το σπασουν λιγο αυτο το grind με περισσοτερα pvp.πχ εκει που παιρνεις το quest για τα mobs να παιρνεις και ενα quest σκοτωσε και 1 σε εκεινο το σημειο κτλ.Τις περισσοτερες φορες βλεπεις ανουσια ganks,απο παικτες που θα ειναι 5 lvl παραπανω και θα σε ξεσκισουν ειτε θα εχουν item lvl +10 απο το δικο σου και θα σε ξεσκισουν.Αν και εχει ωραιους μηχανισμους ,δεν ειναι παιχνιδι skill .Αν εχεις καλυτερα item ,κατα 90% θα κερδισεις,εκτος και ο αντιπλαος ειναι nooμπαδι του κερατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...