Προς το περιεχόμενο

TERA: The Exiled Realm of Arborea


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα account και τωρα το κατεβαζω, σε ποιον server μου προτεινετε να αρχισω μιας και ειμαι και αρχαριος, και τι class προτεινετε?? Α και κατι αλλο, εφοσον το game ειναι free, γιατι στο skroutz πουλανε game cards??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε αν δεν εχεις κανενα φιλο η παρεα να πας σε medium (new) server ξεκηνα Killian Η Ishara που ειναι High pop και θα μπορεσεις οταν πας 60 να αγοραζεις σε πολυ καλη τιμη τα fraywind η τα ματεριαλς που θες για τα κραφτ σου!Απαλ το κακο ειναι οτι θα σε πετσοκοβουν λιγο αλλα κλαιν Αλλιως διαλεγεις ενα medium σερρβερ για ποιο ησυχο λβλ απ αλλα μετα θα θελει λιγο τρεξημο και πονο στα bgs αν βρεις Killian Boy..Εγω θα σου προτεινα medium να μπεις σε Ακτιβ και καλο γκιλντ και θα εισαι κομπλε!

 

για τα game cards ειτε θελουν να τα φανε απο τους ασχετους που δεν ξερουν ισως..ειτε εννουν Τερα Club αλλα και τα 2 μου ειναι αδιαφορα μην ασχολεισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorcerer exw ftiaksei kai egw eimai 36 lvl alla peftei polu eukola...

EE θες να κανει,να nuκαρει τα παντα και να ειναι και τανκ.Φυσικο να πεφτει.Ασε που ειναι το πιο op class του τερα.Κανει παρομοια damage με slayer archer και δεν χρειαζετε critical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Sorcerer exw ftiaksei kai egw eimai 36 lvl alla peftei polu eukola...

EE θες να κανει,να nuκαρει τα παντα και να ειναι και τανκ.Φυσικο να πεφτει.Ασε που ειναι το πιο op class του τερα.Κανει παρομοια damage με slayer archer και δεν χρειαζετε critical.
Αμα κανει παρομοιο dmg με archer και slayer ποια η ουσια να τον φτιαξεις αμα πεφτεις πολυ ευκολα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 υστερεί κατά πολύ σε Pve

 

39lvl archer είμαι, και όντως στο pvE έχει λίγο ζόρι.για Pvp προς το παρόν δεν έχω αφιερώσει χρόνο οπότε κρατάω μόνο αναφορές από φόρουμ/άλλους (είναι τούμπανος σε end game)

 

καλύτερα να ανεβαινες 60 σε pve server και να έκανες Transfer σε pvp :P

 

αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι αν γίνεται το παιχνίδι pay2win από ένα σημείο και μετά.

γίνεται στα 60 όταν καταλάβεις πως δουλευει το σύστημα του enchanting και κυρίως πόσο ελεεινά overpowered (και απαραίτητο σε endgame pvp και pve) είναι στο tera, απ'την άλλη όλο το content είναι free οπότε τουλ φχαριστιέσε να παίζεις τσαμπέ μέχρι τα 60, αντίθετα από κάποια μαϊμουδέ f2p (swtor, aion, aoc, rof) και βασικά όλα τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις ενα μικρο λαθος με +9 ench το pve βγαινει αερα ,τωρα για να πας +9 ειναι κανονικης δυσκολιας δεν θες και πολυ κοπο (εκτος απο farm)στο pvp το σετακι σου ερχεται ετοιμο +12 απλα θες πολλες εργατωρες σε bgs +nexus να φαρμαρεις τα ματς και τους ποντους...Θα μου πεις εντελει που ειναι το απαγορευτηκο σε ολο το παιχνιδι που κανει τη διαφορα σε επι πληρωμη και σε φρει...Ειναι ενα αντικειμενο spelblind(καπως ετσι)που σου επιτρεπει να κλειδωσεις καποια στατς σε σετακια ωστε να μην σου αλλαζει σε καθε use του scroll αυτα ειναι τα σπανια εως ανυπαρκτα σε drop φαση..εκει θες shop!Αλλα το ξαναλεω παιζει να εισαι τυχερος οταν ξελοκαρεις το ενιγματικ να σου βγαλει τα στατς η καποια απο αυτα που θες...

 

Τωρα Ενας με +12 αντικειμενα ειναι ανικητος και φοβερα unbalance με ενα newbie 60 λβλ!H Διαφορα απεραντη!οποτε ειτε κανεις υπομονη στα bgs και απαλ φαρμαρεις τα ποιντς ωστε να παρει το πρωτο αξιολογο γκεαρ ωστε να δεις μια καποια διαφορα η ειτε ξεχνας τα bgs για αρχη και φαρμαρεις νεξους και ρεπ!κ περνεις το πρωτο σετ απο pvp!

 

Αποψη μου ειναι αν καποιος εχει υπομονη στο λβλ απ (που ειναι ατελειωτο!)και οταν φτασει 60 να ανεχτει λιγο ξυλο Unbalance ..μετα ειναι πολυ καλη φαση το παιχνιδι! Πρεπει να βρεις τα μυστηκα ωστε να μην κανεις εντελως ασκοπα πραγματα και το βαρεθεις!πχ κανεις dailys jax/Allemantheia ωστε να σπας Lengendary οπλα/πανοπλιες Τ14 για ποιο γρηγορο αποτελεσματικο ench! και αλλα τετοια μικρα κ ενδιαφερωντα!

 

ΥΓ εμενα δεν με χαλαει ενας που εχει λιωσει να παει το γκεαρ του +12 τα παντα κ ειναι φισκα να μ χωνει..ειναι ενας νομος που επρεπε να υπαρχει παντου!Ο καλυτερος και αυτος που ασχολειται τιγκα να ειναι καλυτερος απο εναν που ειναι ποιο χαλαρος και casual!για αυτο αλλωστε υπαρχουν PVE k PVP σερβερς και ειδικα σε ενα γκαμε που θεωρητικα ειναι οπεν Pvp και επβιωσης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που εχει ορεξη και εχει ασχοληθει με το παιχνιδι παρα πολυ μπορει να μας γραψει τον πιο συντομο τροπο για να ανεβεις πια quest να ασχοληθουμε και πια να αγνοησουμε γιατι εχω παει 38λνλ και μου φαινετε οτι ανεβενει καπος αργα αν και δεν παιζω παρα πολυ σχετικα αλλα καποιοι φιλοι μου λενε οτι με λιωσιμο σε 10 μερες εισαι 60.Παιζω περιπου 2 ωρες την ημερα και εχω περασει το 15νθημερο τι γινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που εχει ορεξη και εχει ασχοληθει με το παιχνιδι παρα πολυ μπορει να μας γραψει τον πιο συντομο τροπο για να ανεβεις πια quest να ασχοληθουμε και πια να αγνοησουμε γιατι εχω παει 38λνλ και μου φαινετε οτι ανεβενει καπος αργα αν και δεν παιζω παρα πολυ σχετικα αλλα καποιοι φιλοι μου λενε οτι με λιωσιμο σε 10 μερες εισαι 60.Παιζω περιπου 2 ωρες την ημερα και εχω περασει το 15νθημερο τι γινετε;

Καλησπερα φιλε δεν υπαρχει καποια στανταρ way ωστε να κανεις λβλ απ απλα προταση μου ειναι κανεις μονο τα ΣΤΟΡΥ κουεστ και ΟΣΑ νορμαλ ειναι κοντα στο στορυ σου ΤΠΤ και καπου καπου κανιε κανα μπουντρουμι!Ξεχνας Προφεσιον,Μπαμς,Γκαδερ ,μονο κ μονο οντα βρεις ετοιμο γκρουπ για παρτυ κουεστ!τπτ αλλο...α και κατι ακομα Παντα κανεις κουετ 2 λβλ ποιο κατω απο το λβλ σου και 1 πανω!10 μερες 60??παρτο αλλιως!Απλα οταν πας για κουεστι focus Μονο εκει μην ασχολεισε με τπτ αλλο!

Ρε σεις μπαινω να παιξω αλλα με πεταει μετα απο 2 λεπτα και το chat δεν δουλευει, τι φαση??

Δεν ξερω δεν το εχω παθει ποτε αυτο...τσεκαρε τουιτερ μπας και εχει κανα μπαγκ αλλιως τικετ κ περιμενε:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καποιος που εχει ορεξη και εχει ασχοληθει με το παιχνιδι παρα πολυ μπορει να μας γραψει τον πιο συντομο τροπο για να ανεβεις πια quest να ασχοληθουμε και πια να αγνοησουμε γιατι εχω παει 38λνλ και μου φαινετε οτι ανεβενει καπος αργα αν και δεν παιζω παρα πολυ σχετικα αλλα καποιοι φιλοι μου λενε οτι με λιωσιμο σε 10 μερες εισαι 60.Παιζω περιπου 2 ωρες την ημερα και εχω περασει το 15νθημερο τι γινετε;

Καλησπερα φιλε δεν υπαρχει καποια στανταρ way ωστε να κανεις λβλ απ απλα προταση μου ειναι κανεις μονο τα ΣΤΟΡΥ κουεστ και ΟΣΑ νορμαλ ειναι κοντα στο στορυ σου ΤΠΤ και καπου καπου κανιε κανα μπουντρουμι!Ξεχνας Προφεσιον,Μπαμς,Γκαδερ ,μονο κ μονο οντα βρεις ετοιμο γκρουπ για παρτυ κουεστ!τπτ αλλο...α και κατι ακομα Παντα κανεις κουετ 2 λβλ ποιο κατω απο το λβλ σου και 1 πανω!10 μερες 60??παρτο αλλιως!Απλα οταν πας για κουεστι focus Μονο εκει μην ασχολεισε με τπτ αλλο!

Ρε σεις μπαινω να παιξω αλλα με πεταει μετα απο 2 λεπτα και το chat δεν δουλευει, τι φαση??

Δεν ξερω δεν το εχω παθει ποτε αυτο...τσεκαρε τουιτερ μπας και εχει κανα μπαγκ αλλιως τικετ κ περιμενε:P
Ρε φιλε ποσες ωρες την ημερα επεζες και το καταφερες αυτο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...