Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή σκληρού δίσκου σε PlayStation 3 - Οδηγίες, απορίες, προβλήματα


three_brothers1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Δοκιμασε να κανεις rebuild database απο το recovery menu

Πως μπαίνουμε σε Recovery Menu

  • Κλείνουμε εντελώς το PS3
  • Ανοίγουμε το PS3 κρατώντας το power button πατημένο κάτω και δεν το αφήνουμε καθόλου. Το σύστημα θα ξανακλείσει από μόνο του
  • Όταν ξανακλείσει το PS3 ξαναπατάμε το power button και το κρατάμε πατημένο έως ότου ακούσουμε 2 beep μαζί στη σειρά
  • Μόλις ακούσουμε τα 2 beep αφήνουμε το power button
  • Είμαστε πλέον σε recovery menu. Θα μας ζητηθεί να συνδέσουμε το DS3 με usb καλώδιο και το recovery menu θα ανοίξει με τις επιλογές του

 

 

2. Αν δε δουλεψει σβησε ολα τα game data utility που αφορουν το παιχνιδι και ξαναπερασε το απο την αρχη μαζι με τα updates του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ άλλαξα το σκληρό και όλα καλά το παιχνίδι DESTINY online, δεν το παίζει (κάνει ότι φορτώνει συνέχεια και έχει μαύρη οθόνη), άμα ξέρει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

για να παιξει το παιχνιδι,υπαρχει καποιο fix στο οποιο

κανεις αντικατασταση καποια αρχεια απο το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δοκιμασε να κανεις rebuild database απο το recovery menu

Πως μπαίνουμε σε Recovery Menu

  • Κλείνουμε εντελώς το PS3
  • Ανοίγουμε το PS3 κρατώντας το power button πατημένο κάτω και δεν το αφήνουμε καθόλου. Το σύστημα θα ξανακλείσει από μόνο του
  • Όταν ξανακλείσει το PS3 ξαναπατάμε το power button και το κρατάμε πατημένο έως ότου ακούσουμε 2 beep μαζί στη σειρά
  • Μόλις ακούσουμε τα 2 beep αφήνουμε το power button
  • Είμαστε πλέον σε recovery menu. Θα μας ζητηθεί να συνδέσουμε το DS3 με usb καλώδιο και το recovery menu θα ανοίξει με τις επιλογές του

 

 

2. Αν δε δουλεψει σβησε ολα τα game data utility που αφορουν το παιχνιδι και ξαναπερασε το απο την αρχη μαζι με τα updates του.

Σε ευχαριστω πολλη θα δοκιμασω σημερα και θα σου πω, εχει τρελαθει ο μικρος που δεν μπορει να το παιξει.

για να παιξει το παιχνιδι,υπαρχει καποιο fix στο οποιο

κανεις αντικατασταση καποια αρχεια απο το game.

Μπορεις να μου πεις βημα βημα γιατι ειμαι ασκετος, αλλα πρωτα θα δοκιμασο αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω γιατι φαινετε πιο ευκολο να το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει φιξ για εσενα.

Μπερδευτηκε ο Μικελε, νομιζε πως αναφεροσουν σε κονσολες με cfw

Κανε οτι σου ειπα.

1. Rebuild Database

2. Σβησιμο των GAme DATA UTILITY (Μονο του παιχνιδιου αυτου) και το ξαναπερνας απο την αρχη μαζι με τα updates. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει φιξ για εσενα.

Μπερδευτηκε ο Μικελε, νομιζε πως αναφεροσουν σε κονσολες με cfw

Κανε οτι σου ειπα.

1. Rebuild Database

2. Σβησιμο των GAme DATA UTILITY (Μονο του παιχνιδιου αυτου) και το ξαναπερνας απο την αρχη μαζι με τα updates. 

Καλημέρα έκανα και τα δυο που μου είπες και το μόνο που κατάφερα είναι να γίνεται μαύρη η οθόνη να δείχνει ένα σήμα που αναβοσβήνει κάτω δεξιά και να φορτώνει συνέχεια τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δισκακι παιζεις η το κατεβασες online;

Δοκιμασε να βαλεις καθετα το PS3

Επισης δοκιμασε να το ξεκινησεις σε offline mode (απενεργοποιημενος απο το PSN - log out η τραβα το καλωδιο εθερνετ η κοψε το wifi).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δισκακι παιζεις η το κατεβασες online;

Δοκιμασε να βαλεις καθετα το PS3

Επισης δοκιμασε να το ξεκινησεις σε offline mode (απενεργοποιημενος απο το PSN - log out η τραβα το καλωδιο εθερνετ η κοψε το wifi).

Σε έχω κουράσει πάντως σε ευχαριστώ που ασχολείσαι, το έχω αγοράσει με δισκάκι και είναι μόνο για online gaming, το έχω με wifi θα δοκιμάσω και θα σου πω και πάλι σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δε μπορω να φανταστω αλλο τροπο.

Πιστευω παντως πως εχει να κανει με τη συνδεση σου. Αυτο το σηματακι που βγαζει στο loading screen οπως λες δειχνει οτι κολλαει η φορτωνει εκει. Καποιες φορες αυτο γινεται (και στο PS4 συχνα) οταν ειναι αργη η συνδεση δικτυου. Θα σου λεγα να δοκιμασεις με καλωδιο εθερνετ (εστω και προσωρινα σε αλλη TV η σημειο) και να δεις τι γινεται, αν θα εχεις παλι θεμα.

Κλεισε και οτι αλλο κατεβαζεις (αν εχεις τιποτα τετοια) σε PC (torrents κλπ)

Γενικα ετσι οπως το περιγραφεις νομιζω ειναι θεμα δικτυου.

Δοκιμασε για αρχη με κλειστο το δικτυο και μετα με αλλο τροπο που σου ειπα πιο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου βγάζει

ERROR

Could not connect to the Destiny servers.

Please try again later.

For more information, visit help.bungie.net and search for error code:

marionberry.

Που μάλλον είναι αυτό που λες, άλλα μπήκα να στο PS3 να δω τη σήμα έχει και μου έδειχνε από 95 έως 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με εθερνετ. Ασε τι λεει το wifi. Ειναι που ειναι φορτωμενο το PSN αμα πηγαινεις και με wifi κλαφτα Χαραλαμπε

Εγινε σε ευχαριστω που ασχοληθηκες, τωρα πρεπει να βρω καλωδιο το λιγοτερο 15 μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ερωτηση επειδει το ρουτερ ειναι μακρια απο PS3 και για να τραβιξω καλωδιο πρεπει να περασει απ ολο το σπιτι και να τρυπισω τοιχο, μπορω να βαλω τις μπριζες που μεταφερουν το ιντερνετ μεσω ρευμα και αν ΝΑΙ τη πρεπει να προσεξω.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομήγυρη. Είπα να βάλω έναν εξωτερικό σκληρό στο ps3 του αδελφού μου, αλλά δυστυχώς οι γνώσεις μου είναι ιδιαίτερα περιορισμένες :(

 

Το μόνο που έχω σιγουράκι είναι ότι πρέπει το φορμάτ να είναι fat32 :)

 

Από εκεί και πέρα το χάος.

 

Έβαλα έναν σκληρό 500gb wd USB 3.0 se fat32 και μάλλον δε τον διαβάζει. Φταίει το USB 3? μήπως θέλει 2.0;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το PS3 δεν ειναι χακαρισμενο με cfw (jailbreak που λεμε) δεν διαβαζει εξωτερικο σκληρο δισκο.

Τι PS3 εχει ο αδελφος σου ακριβως;

Γραψε το κωδικο CECH που γραφει απο πισω το PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...