Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις και αγαπημένα παιχνίδια στρατηγικής


gk1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το καλύτερο είναι το (RUSE)

 

μετα απο το company of heroes :P (αν και ειναι λιγο ποιο ρεαλιστικο αλλα μου την σπαει οταν γυριζς το τανκ αφτο να φτιαχνεται μονο του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το μονο που μπορω να σκεφτω οταν δω [Διαχειρηση Πολης] + [Μαχη] = Total War :cry:

 

ενοει μεσα στο παιχνιδι απο οτι καταλαβα οπως το stonghold

το ruse και το company of heroes ειναι καλα με β παγκοσμιο

age of empires 2-3 και age of mythology απο τα παλια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για το ruse, μιλάτε για την έκδοση σε pc; γιατί έπαιξα το demo στο xbox και ήταν σκέτη απογοήτευση από άποψη χειρισμού.

Το total war, έχει διαχείριση πόλης, αλλά νομίζω μιλάει για τοποθέτηση κτιρίων κλπ. ο φίλος.

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!

Ψάχνω παιχνίδια στρατιγικής, γνωρίζεται κανένα καλό που κυκλοφορεί τον τελευταίο καιρό? :-D

Ευχαριστώ!!

 

Προτείνω το civilization 5. Φαίνεται πολύ καλό παιχνίδι. Το έπαιξα λίγο αλλά μετά σταμάτησα γιατί αυτού του είδους τα παιχνίδια θέλουν πολύ χρόνο και δεν ήθελα να μου γίνει έμμονη ιδέα όπως τα άλλα παιχνίδια της σειράς civilization!!! Πάντως τα γραφικά του μου φαίνονται πολύ καλά και αυτή η αλλαγή στο χάρτι από τετράγωνα σε εξάγωνα μου φάνηκε πολύ καλή ιδέα. Αν δεν το ξέρεις (που δεν το νομίζω!!!) είναι ένα turned based strategy game κατά τη γνώμη μου ένα από τα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μαγκες θελω ενα game που παιξατε και μοιαζει με Empire Earth(δηλαδη να παιρνω μια χωρα απο την αρχη και να πολεμαω μεχρι να σκοτωσω τους αντιπαλους) και εννοειται πως να εχει τελεια γραφικα...εχετε κανενα στο μυαλο σας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω ενα παιχνιδι που να μπορω να χειριζομαι την πολη και στρατο και να εχει τα καλυτερα γραφικα που εχουν βγει και εννοειται καλο gaming...δεν θελω να μου εχει αποστολες και campaigns....ποιο λετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολα χωρις αποστολες και campaings...

δοκιμασε age of empires 2,3,company of heroes(και τα τρια μαζι ειναι απλα απιαστα),command and conquer(εχει πολλα διαλεγεις και παιρνεις..),starcraft 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω ενα παιχνιδι που να μπορω να χειριζομαι την πολη και στρατο και να εχει τα καλυτερα γραφικα που εχουν βγει και εννοειται καλο gaming...δεν θελω να μου εχει αποστολες και campaigns....ποιο λετε??

 

Civilization V ισως; :P (Τωρα αυτο το "τα καλυτερα γραφικα που εχουν βγει" dunno, αλλα σιγουρα δεν τα λες και ασχημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολα χωρις αποστολες και campaings...

δοκιμασε age of empires 2,3,company of heroes(και τα τρια μαζι ειναι απλα απιαστα),command and conquer(εχει πολλα διαλεγεις και παιρνεις..),starcraft 2

οταν λεω να μην εχει αποστολες και τετοια εννοω οτι και να εχει δεν με νοιαζει απλα εγς θελω να παιζω το απλο αυτο που αρχιζω με 5 ανθρωπους και φτιαχνω το κρατος μου...και επιδη εχω καλλημα με τ γραφικα θελω να ειναι οσο καλυτερο γινεται...εχω καιρο να ασχοληθω με αυτα τ παιχνιδια γι αυτο σας ρωταω...εβαλα τα total war(empire,napoleon) αλλα δεν ειναι αυτο που ψαχνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Settlers, Colonization, Civilization είναι τα μόνα που ταιριάζουν με το "θελω να παιζω το απλο αυτο που αρχιζω με 5 ανθρωπους και φτιαχνω το κρατος μου", αλλά γραφικάρες μην περιμένεις πουθενά σε strategy. Από παλιότερα σίγουρα το Rome: Total War και Medieval: Total War, καθώς και κάποια παιχνίδια τύπου Egypt ή Rome, που ήσουν Φαραώ ή Καίσαρας και έφτιαχνες πολιτισμό.

 

Ελπίζω μόνο με τη λέξη "κράτος" να μην εννοείς "βάση", ή όπως τέλος πάντων εννοούν τη βάση τα Empire Earth πχ ή τα Age of.., παιχνίδια που ποτέ δεν τα χώνεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...