Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις και αγαπημένα παιχνίδια στρατηγικής


gk1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 739
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο παιχνίδι online δωρεάν είναι το erepublic, έχει την ελλάδα ως χωρα οπότε νομίζω έχει πλάκα που μπορείς να παίξεις ώς στρατηγός/επιχειρηματίας η ότι σε βολεύει από τη χώρα σου(πηγαίνουμε καλύτερα από τη πραγματικότητα. Αν ενδιαφέρεστε να το τσεκάρετε πατήστε http://www.erepublik.com/en/referrer/Winjavix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα...

 

Παίδες ψάχνω κάποιο turn-based strategy game, δεν με ενδιαφέρουν ηλικία/γραφικά... Έχω βαρεθεί την σειρά Total War, και προσπαθώ να βρώ κάτι καλύτερο, το οποίο έχει πολύ βαθύτερο micro-management... Επίσης δεν με ενδιαφέρουν οι RTS μάχες, τις οποίες και στο TW συνέχεια πατάω resolve automatically... Έχετε κάτι υπόψη σας?

 

Thanks in advance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

 

Παίδες ψάχνω κάποιο turn-based strategy game, δεν με ενδιαφέρουν ηλικία/γραφικά... Έχω βαρεθεί την σειρά Total War, και προσπαθώ να βρώ κάτι καλύτερο, το οποίο έχει πολύ βαθύτερο micro-management... Επίσης δεν με ενδιαφέρουν οι RTS μάχες, τις οποίες και στο TW συνέχεια πατάω resolve automatically... Έχετε κάτι υπόψη σας?

 

Thanks in advance...

 

supreme commander 1&2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους

θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις πως μπορω να βαλω cheat στο company of heroes tales of valor........?

Αν καποιος γνωριζει το τροπο παρακαλω ας με βοηθησει γιατι ειμαι κολημενος με αυτο το game καιρο τωρα...!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

 

Παίδες ψάχνω κάποιο turn-based strategy game, δεν με ενδιαφέρουν ηλικία/γραφικά... Έχω βαρεθεί την σειρά Total War, και προσπαθώ να βρώ κάτι καλύτερο, το οποίο έχει πολύ βαθύτερο micro-management... Επίσης δεν με ενδιαφέρουν οι RTS μάχες, τις οποίες και στο TW συνέχεια πατάω resolve automatically... Έχετε κάτι υπόψη σας?

 

Thanks in advance...

supreme commander 1&2

 

Το supreme commander είναι real time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που "ξενερωνε" με τα battles στο Total War ενω του αρεσε το campaing κομματι του παιχνιδιου (ειδικα στο αναβαθμισμενο ETW που θυμιζει αρκετα τη σειρα του Meier) ε, πιστευω οτι το Civilization ειναι οτι πρεπει και δεν χρειαζεται να ψαξει για κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ωραίο το Civilization (κατέβασα το ΙΙΙ, φανατικός των 2Δ γραφικών), αλλά ψιλοσπαστικό...Πάντα είμαι πρώτος μέχρι το 1500-1700AD και μετά με ξεσκίζουν γτ συνήθως δεν έχω πετρέλαιο και όλο το Α.Ι. στρέφεται εναντίων μου... Σ'ε ένα άλλο παιχνίδι προσπάθησα να εξαγοράσω mutual protection pact και μου ζητούσαν κωμικοτραγικά ποσά για να το δεχθούν... Γενικώς σε διπλωματικό επίπεδο το Α.Ι. του πάσχει, αλλά αξίζει σαν παιχνίδι. Σημαντική ατέλεια επίσης είναι πως αν π.χ. φτιάξω έναν hoplite το 2000 προ χρηστού, θα παραμείνει έτσι μέχρι το 2000μ.χ. εκτός και αν δώσω ένα τραγικό ποσό Gold για να τον αναβαθμίσω... Πιστεύω πως θα έπρεπε να αναβαθμίζονται αυτόματα κάποιο διάστημα μετά την εφεύρεση π.χ. της πυρίτιδας...

 

Υ.Γ. εντωμεταξύ παίζω το CIV3 με όλους τους λαούς μέσα και μετά από αρκετή ώρα είναι βασανιστηκό το πόση ώρα κάνει κάθε turn loading... Παίζω σε τετραπύρηνο 2.6Ghz, φαντάσου να έπαιζα το παιχνίδι την εποχή που κυκλοφόρησε σε κάνα Pentium 3... lolz...

 

Κάποια άλλη πρόταση υπάρχει? Η έκανα λάθος που έπαιξα το Civilization 3 και όχι το τελευταίο? Έχει δλδ κάτι παραπάνω να προσφέρει το IV ή V? thnx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις το πλεονέκτημα κάνε ντου. Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί ;p

 

Το civ 3 δεν το έχω παίξει ποτέ σε πολυ-πύρινο οπότε δεν ξέρω να σου πω αν κολλάει πάντως το 4 πάει σφαίρα σε τωρινά pc..

 

Τώρα αυτά τα δεν έχω πετρέλαιο, οπλίτες κλπ είναι μέσα στην στρατηγική του παιχνιδιού.. Πιστεύω είναι απ τα λίγα παιχνίδια με τόσο βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι εταιρίες δεν κάνουν τα παλιά κλασικά παιχνίδια σε remake, με καινούργια γραφικά? Θα γούσταρα πολύ remake των xcom1-2-3, master of orion 2, civ3, panzer general 2.

Βαρέθηκα τα rts, θέλω turn based strategy!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...