Προς το περιεχόμενο

Τα greeklish βλάπτουν την ορθογραφία


pigeon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρεφω ακομη μια ελπιδα οτι ειναι ειρωνια. Δεν μπορει...

Αν παλι οχι:

Το 2ο bold ειναι μαλλον επειδη εχεις φτωχο λεξιλογιο και αθλια προφορα.

 

φίλε μου δεν προσπαθώ να αποδείξω οτι ξέρω, απλά προσπαθώ. και είμαι σίγουρος πως ξερω να γραφω καλύτερα... κατι τύπους σαν και εσενα, που εκφράζετε την άποψή σας δημόσια κρίνοντας λεπτομέριες που δεν βοηθάνε! επίσης όλοι κατάλαβαν τι θέλω να πω, αν εσύ είσαι ο παράξενος ή ο κεφτές δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

με bold βλέπετε την δύναμη της Ελληνικής γλώσσας, μας δείχνει έναν τύπο παραξενιάρη που σίγουρα τσακώνεται και με το πληκτρολόγιο του, δεν τον γουστάρει τίποτα γύρω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καταλαβαμε. Τα Ελληνικα ειναι η γλωσσα των Θεων το κι ολοι οι αλλοι λαοι δεν μπορουν να εκφραστουν με αυτα τα υποκαταστατα που ονομαζουν γλωσσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καταλαβαμε. Τα Ελληνικα ειναι η γλωσσα των Θεων το κι ολοι οι αλλοι λαοι δεν μπορουν να εκφραστουν με αυτα τα υποκαταστατα που ονομαζουν γλωσσες.

άρα όλα καλά !

:-D

 

γιά να ηρεμήσουμε

 

τα ελληνικά είναι κάτι σαν το Linux ! :mrgreen:

 

"έχουν πάει σ΄όλες τις αρχιτεκτονικές επεξεργαστών"

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί δλδ δεν μας νοιάζει? Ξέρω άτομα που γραφουν ασταμάτητα επί 1-2 ώρες συνέχεια? να μου πεις εκεί γράφεις μια πρόταση, αλλά μου φαίνεται υποκριτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μσν χρησιμοποιεί κανείς σας ελληνικά?

Τα αυτονοητα ρωταμε; Οποιος γραψει πανω απο δυο συνεχομενα μηνυματα σε greeklish, block μεχρι συμμορφωσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ όταν προγραμματίζεις χρησιμοποιείς ελληνικά;

 

Τι σχέση έχει αυτό; Μιλάμε για χρήση greeklish στη θέση ελληνικών, όχι για χρήση αγγλικών στη θέση αγγλικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...