Προς το περιεχόμενο

Windows σε apple υπολογιστές


barbastroumf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειάζεται να κάνει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον εγώ δεν το έκανα και όλα δούλεψαν μια χαρά.

 

Ξεχασα να πω, μιλω για Windows 7 64bit! με αυτα το χεις κανει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω wireless ποντικι και πληκρτρολογιο της apple και οταν εβαλα vista σταματησε εκει που λεει ονομα και κωδικο αλλα τιποτα γιατι ηταν νεκρα.αρα θελει μονο συνδεση με usb ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το πληκτρολόγιο/ποντίκι είναι Apple, είναι bluetooth, σωστά;

 

Άρα, για να δουλέψουν στα windows, πρέπει να έχεις περάσει τον driver για το bluetooth και να τα κάνεις pair με τον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι bluetooth.το θεμα ειναι οτι δεν με αφηνει να κανω τιποτα γιατι κολλαει πριν ακομα μπει στα windows εκει που λεει εισαγεται ονομα χρηστη και κωδικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, την πρώτη φορά πρέπει να χρησιμοποιήσεις πληκτρολόγιο/ποντίκι σε USB για να μπεις στα windows και μετά να σετάρεις το bluetooth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πέρασα χθeς τα windows 7 x64 με bootcamp(για χάρη του blackra1n) και είδα οτι με το dvd του snow δν έβρισκε τους drivers και έτσι τους πέρασα με το dvd του Leopard(10.5). Καλά έκανα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, την πρώτη φορά πρέπει να χρησιμοποιήσεις πληκτρολόγιο/ποντίκι σε USB για να μπεις στα windows και μετά να σετάρεις το bluetooth...

 

σε ευχαριστω πολυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα! Μόλις έβαλα με bootcamp τα w7 ultimate 64bit αλλά δε μπορώ να βάλω τους bootcamp drivers.Βάζω το dvd του snow leopard και δε βγάζει την επιλογή bootcamp assistant αλλά 2 άσχετες επιλογές, το dvd sharing και το remote install.Τί κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μόλις έβαλα με bootcamp τα w7 ultimate 64bit αλλά δε μπορώ να βάλω τους bootcamp drivers.Βάζω το dvd του snow leopard και δε βγάζει την επιλογή bootcamp assistant αλλά 2 άσχετες επιλογές, το dvd sharing και το remote install.Τί κάνω λάθος?

 

Κοίτα το post μου λίγο πιο πάνω(#23).. Εγώ τα έβγαλα απο bootcamp και σήμερα μόλις τα ξαναπέρασα με Paralles 5 και έχω εντυπωσιαστεί...(απ'το Parallels, μη μπερδευόμαστε :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επηρεασμένος απο το θέμα του dragon age.

ποια έκδοση win να βάλω για να παίξει καλύτερα το παιχνίδι; και πόσο χώρο πιάνουν στο δίσκο τα windows;

 

εγω εβαλα 32bit windows 7ultimate σε iMAC 24 για το dragon Age και πανε μια χαρα,ασχετα εαν ο iMAC μου ειναι 64bitos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το post μου λίγο πιο πάνω(#23).. Εγώ τα έβγαλα απο bootcamp και σήμερα μόλις τα ξαναπέρασα με Paralles 5 και έχω εντυπωσιαστεί...(απ'το Parallels, μη μπερδευόμαστε :lol:)

 

Φίλε μου σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου αλλά το έβαλα σε bootcamp γιατί θα χρειαστεί να δουλέψω με Autocad,οπότε τα 2gb ram για parallels δε φτάνουν ούτε για ζήτω!

Να προσθέσω ότι δούλεψε κανονικά το bootcamp assistant.Χρειάστηκε απλά να κάνω δεξί κλίκ στο cd και να βρώ μόνος μου τον φάκελο του.Δυστυχώς ανακάλυψα οτι το multitouch trackpad είναι πολύ κουτσουρεμένο στα windows και επίσης δε λειτουργεί ο φωτισμός των πλήκτρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια λιγη βοηθεια....προσπαθω να περασω τα windows 7 μεσω boot camp αλλα μου λεει οτι ο δισκος πρεπει να ειναι ntfs κ oxi fat32 που ειναι τωρα. μπορω να κανω κατι να το αλλαξω ή θελει φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...