Προς το περιεχόμενο

Windows σε apple υπολογιστές


barbastroumf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έβαλα να δοκιμάσω windows 7 σε fusion 3. Αρκετά καλό για αρχή με αρκετά καλή ταχύτητα. Έχω όμως ένα πρόβλημα. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω flip 3d με cmd+tab, αλλά ενεργοποιείται η αλλαγή παραθύρων του mac! Κάποιος άλλος τρόπος να δώσω το συνδυασμό πλήκτρων για το flip 3d υπάρχει; Επίσης εντόπισα κα ένα bug. Αν ο λογαριασμός σας δεν έχει όνομα που αποτελείται από λατινικούς χαρακτήρες, έχει πρόβλημα το firefoχ στο security module του. Αναγκάστηκα να αλλάξω λογαριασμό και να φτιάξω κάποιον με λατινικούς χαρακτήρες και μετά όλα ok!

 

---------- Προσθήκη στις 06:10 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 06:08 ----------

 

Ώπα παίδες μόλις το βρήκα. Δουλεύει με ctrl+cmd+tab!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εβαλα windows xp sp3 32bit. στον imac21.5 μου.εχω δυο προβληματα δεν εχω ηχο και δεν αναγνωριζει το wireless modem .εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι μηπως μπορει καποιος να με βοηθειση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,

 

με τιμωρεί ο θείος steve δεν εξηγείτε αλλιώς! Είπα να ασχοληθώ σήμερα με το windows parition στο mac μου που έχει windows 7 64. Κατεβάζω το τελευταίο bootcamp το περνάω και εγκαθιστά drivers ΜΟΝΟ για την nvidia... χμχμ λέω κάτι θα ξέρει. Έλα όμως που το trackpad να μη κάνει tap με τίποτα! Ψάχνω control panel τίποτα. Ξαναπερνάω το bootcamp και πάλι μόνο nvidia. Κοιτάω στα programs τι έχει μπει μόνο η nvidia και τίποτα άλλο! Κάνω windows updates δεν βρίσκει κάτι...

 

ακόμα και τώρα δεν έχω καταφέρει να κάνω το trackpad να παίξει σωστά στα windows 7 και μου έχουν σπάσει τα νεύρα!

 

Έλεγα να αλλάξω δίσκο, θα το κάνω νωρίτερα τώρα!

 

 

πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το Bootcamp απο το leopard dvd. Αυτό που κατεβάζεις (γύρω στα 210 Mb νομίζω) είναι update...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα windows xp sp3 32bit. στον imac21.5 μου.εχω δυο προβληματα δεν εχω ηχο και δεν αναγνωριζει το wireless modem .εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι μηπως μπορει καποιος να με βοηθειση?

 

Τι εννοείς wireless modem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαμά apple έχει στο support της άμα πάρεις τηλέφωνο οδηγείες για το πως θα βάλεις xp στο mac σου

εδώ ένα βίντεο

http://www.apple.com/findouthow/mac/#windowsmac

και μία άλλη

http://www.apple.com/macosx/compatibility/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδια είμαι κάτοχος ενός νέου imac 21.5'' πέρασα με bootcamp windows 7 αλλα έχω πρόβλημα με την isght και με τον ήχο ενώ έχει εγκατασταθεί ο οδηγός για το ήχο δν έχω ήχο στον μείκτη ήχου όμως οταν βάζω να παίζει κάτι ανεβοκατεβαίνει η ένταση χωρις να έχω ήχο.. και με την κάμερα δν μου την αναγνωρίζει τι να κάνω καμία λύση κανείς?

 

---------- Προσθήκη στις 22:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:04 ----------

 

όταν βάζω εξωτερικά ηχεία στα ακουστικά δουλέυει κανονικά ο ήχος τι κανω λάθος ρε παιδιά help πλζζζζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα παιδια είμαι κάτοχος ενός νέου imac 21.5'' πέρασα με bootcamp windows 7 αλλα έχω πρόβλημα με την isght και με τον ήχο ενώ έχει εγκατασταθεί ο οδηγός για το ήχο δν έχω ήχο στον μείκτη ήχου όμως οταν βάζω να παίζει κάτι ανεβοκατεβαίνει η ένταση χωρις να έχω ήχο.. και με την κάμερα δν μου την αναγνωρίζει τι να κάνω καμία λύση κανείς?

 

---------- Προσθήκη στις 22:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:04 ----------

 

όταν βάζω εξωτερικά ηχεία στα ακουστικά δουλέυει κανονικά ο ήχος τι κανω λάθος ρε παιδιά help πλζζζζ

 

Περασες το bootcamp (drivers) απο το mac install dvd στα windows?(step 4 στο manual).Αν δεν καταλαβαίνεις πήγαινε μια σελιδα πίσω(8) τουλάχιστον σε αυτό το topic....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα τα παντα αλλα δν βρίσκει ούτε την isight και ήχο έχω μονο όταν συνδέω εξωτερικα ηχεία

 

Μια ματιά που έριξα εδώ http://www.apple.com/support/bootcamp/ αναφερει κάποια προβληματα..με τα 7 και έχει κάποιες λύσεις...δεν ξέρω αν σου κάνουν.Πολλα λύθηκαν με update του bootcamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδειά δεν ξέρω εαν το έχει ρωτήσει κανένας ποιό πάνω -- τι windows 7 να βάλω 32 ή 64 bit?

 

Εξαρτάται το μηχάνημα.Συνήθως οταν βάζεις το dvd με win7 64bit βγαίνει ένα μύνημα και λεει αν δεν μπορούν να μπουν.Οποτε βάζεις τo 32bit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση 3. που γράφει στην αρχή ο georgeadams, δηλαδή Συνδυασμός Dual Boot & Virtualization, γίνεται με windows? Έκανα τώρα μια προσπάθεια μέσω win 7 με το vmware, αλλά δεν κατάφερα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, βάλε τα Windows 7 σε dual boot μέσω του bootcamp.

 

Αφού το κάνεις, εγκατέστησε το VMWare κι αυτό θα βρει μόνο του το bootcamp partition, επιτρέποντας σου να χρησιμοποιήσεις τα windows 7 μέσω αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...