Προς το περιεχόμενο

Windows σε apple υπολογιστές


barbastroumf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

haHa καταδικάζει κ τους νέους keyboards drivers; Τα πακέτα που λέει ο georgeadams κ κυκλοφόρησαν 19/1;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

 

Δεν τους εχω δοκιμασει τους καινουριους..

Αλλα ολοι οι προηγουμενοι μονο προβληματα μου δημιουργουσαν.

 

Πχ δες και εδω για να καταλαβεις:

http://www.notebookcheck.net/Review-Apple-MacBook-Pro-13-Mid-2009-2-53-GHz.18780.0.html

 

DPC latencies in Windows

 

We have also operated an external soundcard typed Terratec 6 Fire USB on the 13" MacBook Pro linked to an USB port in the course of our tests. The card worked perfectly with Mac OS X. However, an audible crackling and interruptions materialized under Windows Vista Business installed via Bootcamp. The high DPC latencies were to blame (proven with the DPC Latency Checker), which the Terratec Support had pointed us to. After short web research the main suspect was established. The keyboard manager kbdmgr.exe caused the interferences. After closing the tool via task manager (but which also deactivates all hot keys for Windows), the DPC rates decreased to a reasonable range. Unfortunately, it still stagnated every now and then at audio rendering - but definitely less often (all further unnecessary peripheries, such as WLAN, were already deactivated. Hence, the MacBookPro 13 (like the 15 as well) is not suitable for the use with an external sound card with Windows at the moment.

 

 

 

Παντως δεν ειναι και τιποτα να μην λειτουργει το play/pause, mute κλπ στα windows, ασε που υπαρχει και τροπος να τα κανεις να λειτουργουν χωρις drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και από μένα.

Σύντομα θα είμαι κάτοχος του παρακάτω macBook : http://www.multirama.gr/products/product?pid=0431816&catid=010200

 

Μπορώ να βάλω κανονικά σε αυτό είτε Windows XP είτε Windows 7, σωστά? Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα η λύση που θα επιλέξω θα είναι αυτή του bootcamp.

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και από μένα.

Σύντομα θα είμαι κάτοχος του παρακάτω macBook : http://www.multirama.gr/products/product?pid=0431816&catid=010200

 

Μπορώ να βάλω κανονικά σε αυτό είτε Windows XP είτε Windows 7, σωστά? Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα η λύση που θα επιλέξω θα είναι αυτή του bootcamp.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Σωστα.Καλορίζικος και έπειδη ειναι φορητος και καλοτάξιδος!

 

Υ.Γ. βέβαια μπορεις να τον φορμαρεις και να τρέχεις μόνο windows ή οτι αλλο λειτουργικό θέλεις χωρις bootcamp αλλα αυτό πρεπει να τον έχεις πρώτα για να καταλάβεις.Eπίσης μπορεις να τα τρεξεις virtual με κάποιες εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και από μένα.

Σύντομα θα είμαι κάτοχος του παρακάτω macBook : http://www.multirama.gr/products/product?pid=0431816&catid=010200

 

Μπορώ να βάλω κανονικά σε αυτό είτε Windows XP είτε Windows 7, σωστά? Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα η λύση που θα επιλέξω θα είναι αυτή του bootcamp.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Εγω να σου πω παντως, που εχω ακριβως το μηχανημα που θα παρεις, οτι δουλευει απροβληματιστα με windows 7 ultimate x86. Και ναι, φυσικα θα τα περασεις με bootcamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω μια απορία... Τώρα που βγήκε το boot camp για τα 7 πως μπορώ να κάνω ενημέρωση στο boot camp στον υπολογιστή μου που έχει την προηγούμενη έκδοση??? Τον βάζω να ελέγξει για ενημερώσεις αλλά δεν βρίσκει κάτι. Και στη σελίδα της apple που κοίταξα για να την κατεβάσω την είχε μόνο για windows. Χρειάζεται να του κάνω αναβάθμιση ή δεν υπάρχει πρόβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω μια απορία... Τώρα που βγήκε το boot camp για τα 7 πως μπορώ να κάνω ενημέρωση στο boot camp στον υπολογιστή μου που έχει την προηγούμενη έκδοση??? Τον βάζω να ελέγξει για ενημερώσεις αλλά δεν βρίσκει κάτι. Και στη σελίδα της apple που κοίταξα για να την κατεβάσω την είχε μόνο για windows. Χρειάζεται να του κάνω αναβάθμιση ή δεν υπάρχει πρόβλημα??

 

Μπες με τα windows και κάνε apple software update...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,

 

με τιμωρεί ο θείος steve δεν εξηγείτε αλλιώς! Είπα να ασχοληθώ σήμερα με το windows parition στο mac μου που έχει windows 7 64. Κατεβάζω το τελευταίο bootcamp το περνάω και εγκαθιστά drivers ΜΟΝΟ για την nvidia... χμχμ λέω κάτι θα ξέρει. Έλα όμως που το trackpad να μη κάνει tap με τίποτα! Ψάχνω control panel τίποτα. Ξαναπερνάω το bootcamp και πάλι μόνο nvidia. Κοιτάω στα programs τι έχει μπει μόνο η nvidia και τίποτα άλλο! Κάνω windows updates δεν βρίσκει κάτι...

 

ακόμα και τώρα δεν έχω καταφέρει να κάνω το trackpad να παίξει σωστά στα windows 7 και μου έχουν σπάσει τα νεύρα!

 

Έλεγα να αλλάξω δίσκο, θα το κάνω νωρίτερα τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,

 

με τιμωρεί ο θείος steve δεν εξηγείτε αλλιώς! Είπα να ασχοληθώ σήμερα με το windows parition στο mac μου που έχει windows 7 64. Κατεβάζω το τελευταίο bootcamp το περνάω και εγκαθιστά drivers ΜΟΝΟ για την nvidia... χμχμ λέω κάτι θα ξέρει. Έλα όμως που το trackpad να μη κάνει tap με τίποτα! Ψάχνω control panel τίποτα. Ξαναπερνάω το bootcamp και πάλι μόνο nvidia. Κοιτάω στα programs τι έχει μπει μόνο η nvidia και τίποτα άλλο! Κάνω windows updates δεν βρίσκει κάτι...

 

ακόμα και τώρα δεν έχω καταφέρει να κάνω το trackpad να παίξει σωστά στα windows 7 και μου έχουν σπάσει τα νεύρα!

 

Έλεγα να αλλάξω δίσκο, θα το κάνω νωρίτερα τώρα!

 

Μαλλον.Γιατί εμενα δουλεύει μια χαρα το ταπ και έχω κάνει όλα τα update στο ΜΒP17 2009. To tap to click το εχεις κλικαρισμένο στο bootcamp control panel φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
αυτό το boot camp control panel δεν το έχω! Κατέβασα το boot camp από το link που έχει δώσει ο georgeadams

 

Κάνε apple software update. Εμένα είναι ενα εικονίδιο κατω δεξια στην μπάρα σαν ρομβος το bootcamp control...

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...