Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα μόλις το πρώτο μου ματσ.Εντάξει, εαν δεν κάτσει η φάση πρέπει να είναι το πιο εκνευριστικό πράγμα που έχει υπάρξει στo gaming, ever...Μιλάμε για φάση 0 εμείς 30 οι άλλοι περίπου.Afk από το 6o λεπτό και δε σκέφτομαι καν να ξαναδοκιμάσω...! ^_^

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό το ultra rapid fire θα είναι απλά ένα νέο game mode???

 

Ναι είναι ένα νέο mode που το έβαλαν για την Πρωταπριλιά και απ ότι είπαν θα το αφήσουν για μία εβδομάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε για nerfs στον heimer?Ειναι τραγικα op,στο τοπ κανει counter τα 3/4 των top laner και βαλε.Αν ο jungler σου δεν νιωσει,εχασες ,πραγματικα δεν γινετε.Εχω παιξει εναντιον του  με ριβεν ρενε και συναφη picks ,και πραγματικα ειναι τραγικα δυσκολο lane.Δηλαδη το lane εναντιον ryze μ,ου φαινετε 10 φορες πιο ευκολο.Ο τυπος αμα βγαλει hourglass μετα δεν του κανεις τιποτα.

Το συμπερασμα?Πηγαινετε να μαθετε heimerdinger ,Free elo,εγω θα παω να μαθω. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε για nerfs στον heimer?Ειναι τραγικα op,στο τοπ κανει counter τα 3/4 των top laner και βαλε.Αν ο jungler σου δεν νιωσει,εχασες ,πραγματικα δεν γινετε.Εχω παιξει εναντιον του  με ριβεν ρενε και συναφη picks ,και πραγματικα ειναι τραγικα δυσκολο lane.Δηλαδη το lane εναντιον ryze μ,ου φαινετε 10 φορες πιο ευκολο.Ο τυπος αμα βγαλει hourglass μετα δεν του κανεις τιποτα.

Το συμπερασμα?Πηγαινετε να μαθετε heimerdinger ,Free elo,εγω θα παω να μαθω. B)

δεν έχω πολυπαίξει ενάντια στον ντονκερ αλλά ακόμα κ να νιώθει ο jungler το ποιος θα ξεκινήσει να τον hitάρει είναι ένα θέμα :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε για nerfs στον heimer?Ειναι τραγικα op,στο τοπ κανει counter τα 3/4 των top laner και βαλε.Αν ο jungler σου δεν νιωσει,εχασες ,πραγματικα δεν γινετε.Εχω παιξει εναντιον του  με ριβεν ρενε και συναφη picks ,και πραγματικα ειναι τραγικα δυσκολο lane.Δηλαδη το lane εναντιον ryze μ,ου φαινετε 10 φορες πιο ευκολο.Ο τυπος αμα βγαλει hourglass μετα δεν του κανεις τιποτα.

Το συμπερασμα?Πηγαινετε να μαθετε heimerdinger ,Free elo,εγω θα παω να μαθω. B)

Εarly game ειναι op, αλλα αν νιωσει ο αντιπαλος να μην τον feedarei δεν κανει και πολλα προς το late game.

Εχει κι αλλα champs σε αυτο το στυλ και πιο viable για top, πχ pantheon.

 

Ο heimer btw μπορει να κανει outplay ολο το top, αλλα outplay στο early game το κανει και η jinx (και τα περισσοτερα adc γενικως) πχ. Αυτο δε σημαινει οτι ειναι viable picks για top ολοι αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο viable pick για top οσο και η jinx. Αρα να παιρνω μια jinx να κανω outplay τα παντα στο top . Aυτο το νοημα της συγκρισης. Να το πω πιο απλα: Αν ειχε νοημα να κανουμε outplay στο lane και μονο, τοτε το bot θα κατεβαινε με 2adc ή με apc+adc, το top θα πηγαινε με poke champ κλπ. Σημαινει κατι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχεση jinx με heimer το adc αν δεν βγαλει ιτεμς δεν εχει δυνατο mid game o heimer ενα hourglass θελει και pusharei στον θεο και πρεπει να πανε 3 ατομα με αξιωσεις για να ζησουν πραγμα που αφηνει ολο το υπολοιπο map στην ομαδα του να κανουν objectives

 

και τελος υπαρχουν και αλλοι λογοι που δεν παιζεις adc top τα gangs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε guys η jinx ηταν παραδειγμα γιατι προφανως εχει πλεονεκτημα απεναντι σε εναν top champ στο early game, για τον ιδιο λογο που εχει και ο heimer. To poke. Το ερωτημα μου ειναι κατα ποσο viable μπορει να ειναι στο top ο heimer για το συνολο του παιχνιδιου. Η απαντηση θαρρω οτι ειναι "ειναι viable", αλλα με συγκεκριμενα team comps (cc + tankiness απο τα υπολοιπα lanes).

 

Προφανως παιζεις στο turret σου οταν εχεις heimer απεναντι , ειδικα αν εισαι melee και προφανως πρεπει να φαει (προσεκτικο) camp απτον jungler. Σπανια τον βλεπω τοπ παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπε  να παρεις gank απο τον jungler σου.Οποτε στηριζεσε στον jungler σου να κερδισεις το lane σου,και ολα αυτα στο yolo q.Μιλαμε για εναν τυπο που με καλο placemnt turrets και hourglass στα tf κανει και πεντακιλλ και δεν ειναι viable?Συνοτμα θα φαει το νερφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...