Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Flat hp σε ολες τις περιπτωσεις , εκτως ισως απο mid σε game χωρις ιδιαιτερο physical dmg απο jungler κ enemy mid

 

@ Alchemist Λογικα ακομα armor θα παιρνεις στο bot κ στο jungle . Στα αλλα lanes παιζεται . Scaling οχι ποτε σε τετοια runes , αργουν να κανουν catch up , ασχετα αν κανουν νωριτερα απο πριν

 

Ενα αρθρακι του Cloth5 once again για τα Encantments κ τα Summoner Spells

 

Ψηνομαι να δοκιμασω το Captain σε κανα Karma comp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Flat hp σε ολες τις περιπτωσεις , εκτως ισως απο mid σε game χωρις ιδιαιτερο physical dmg απο jungler κ enemy mid

 

@ Alchemist Λογικα ακομα armor θα παιρνεις στο bot κ στο jungle . Στα αλλα lanes παιζεται . Scaling οχι ποτε σε τετοια runes , αργουν να κανουν catch up , ασχετα αν κανουν νωριτερα απο πριν

 

Ενα αρθρακι του Cloth5 once again για τα Encantments κ τα Summoner Spells

 

Ψηνομαι να δοκιμασω το Captain σε κανα Karma comp

Thanks...

 

Εγώ πάντα αγόραζα captain όταν έπαιζα tank με gap closer (π.χ. shyvana, vi ktl) ώστε να μπαίνω μέσα με το ult και να προλαβαίνουν να ακολουθήσουν οι υπόλοιποι... Καλό pick imho που μέχρι τώρα ήταν πολύ ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω lcs Και έχω παρατηρήσει ότι δεν παίζουν ποτέ Draven adc..

ούτε μία φορά..

και να πω ότι δεν παίζεται γενικά ο Draven οκ....

όμως είναι ενά πολύ καλό adc  τον βλέπω πολύ συχνά και να παίζεται απο πολλούς παίκτες και σε μεγάλα.Elo...

αλλά στο LCS ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προσφερει κατι παραπανω απο τους αλλους κ δεν εχει κ escape

Καθε φορα που αναρωτιεσαι γιατι δεν παιζεται κατι , ειναι γιατι καποιο αλλο pick ( τις περισσοτερες φορες ) προσφερει παραπανω πραγματα στην ομαδα

 

Πχ

 

Sivir Ult Speed

Varus Ult CC

Cait/Lucian Siege

Vayne hypercarry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε νταξ με απλα ενα tag hypercarry διπλα στην vayne δεν γινεται και ο μονος λογος για τον οποιο την pickαρουν. για τους ιδιους λογους θα βλεπαμε και τριστανα και κογκ , σωστα? ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα σχόλια για το Feral Flare. Προσωπικά το δοκίμασα σε heca (που δεν είναι ο champ που scalάρει με attack speed ή  on hit ή κάτι τέτοιο) και αφού την "φόρτισα" λίγο ήταν τέρμα OP. Και το game μου τελείωσε σχετικά νωρίς κάπου στο μισάωρο είχα 30κάτι stacks και δεν έχει cap στο damage και στο heal on hit. Στην αρχή είναι χειρότερο από τα elders items(και σε damage και σε sustain) αλλά μετά τα 15-20 λεπτά τα ξεπερνάει αισθητά. Για nerf στα νούμερα δε ξέρω αν θα έρθει αλλά θα βάλουν σίγουρα κάποιο cap γιατί σε 50+ λεπτά παιχνίδι θα ξεφύγει το πράμα. Και έπαιζα heca έτσι; Που να παίξεις κάνα, xin , noc, jarvan που scaleάρουν καλά με attack speed και auto attacks γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν έχω βρει κάποιο παρόμοιο θέμα και είναι κρίμα να μην ειπωθεί κάτι για αυτό το παιχνίδι.

 

http://www.lol-europe.com/ Το site για την Ευρώπη

 

http://www.youtube.com/loleurope Υοutube Channel

 

 

Τι είναι το League of Legends

 

Για αυτούς που ξέρουν το Dota είναι μια παραλλαγή του.

Για αυτούς που δεν το ξέρουν είναι μια πίστα όπου 2 ομάδες των 5 ατόμων προσπαθούν να ισοπεδώσει η μια την βάση της άλλης.

 

Δημιουργός είναι η Riot Games σε συνεργασία με τον Guinsoo (υπέυθυνος για την ανάπτυξη του Dota πριν τον Icefrog)

 

Μια σύντομη περιγραφή. Είσαι ένας Summoner και έχεις στην διάθεσή σου έναν αριθμό Champions. Πριν το κάθε παιχνίδι διαλέγεις τον Champion Που θέλεις να ελέγχεις στη μάχη καθώς και διάφορα άλλα στατιστικά.

 

Ο Summoner έχει κάποια Masteries trees (ακριβώς σαν τα talent trees στο WoW) τα οποία μπορεί να αλλάζει ανάλογα με τον Champion που θέλει να χρησιμοποιεί κάθε φορά και που του δίνουν διάφορα πλεονεκτήματα.

 

Επίσης έχει στην διάθεση του Runes οι οποίοι και αυτοί με την σειρά τους δίνουν κάποια bonus στον εκάστοτε Champion και επιτρέπουν ακόμα περισσότερο την παραμετροποίηση του.

 

Όλα αυτά αποκτούνται ανεβάζοντας το Level σου σαν Summoner κάτι που γίνεται παίζοντας. Οι νέοι παίχτες δεν χρειάζονται να φοβούνται καθώς αν και χρήσιμα τα Talents και οι Ρούνοι, δεν αλλάζουν την εμπειρία του παιχνιδιού αλλα και το matchmaking δεν επιτρέπει σε νέους παίχτες να παίζουν με πιο έμπειρους

 

Επίσης θα υπάρχουν Seasons sto Παιχνίδι όπως στο Diablo.

 

Πλεονεκτήματα

- Το παιχνίδι θα είναι τζάμπα να το παίξεις και θα μπορείς να αγοράζεις Ingame content. Τουλάχιστον έτσι λέγεται ως τώρα.

 

- Πανεύκολο να το μάθεις , έχουν απλοποιήσει πολλά πράγματα και έχοντας προτεινόμενα αντικείμενα για τους Champion μπορεί εύκολα κάποιος να αρχίζει να παίζει.

 

- Ωραίο matchmaking που ισορροπει τις ομάδες σύμφωνα με το ELO σύστημα που χρησιμοποιεί

 

- Το πιο απλο anti-leaver σύστημα του κόσμου. Αν φύγει κάποιος από ένα παιχνίδι , με το που ανοίξει το League of Legends , αν το παιχνίδι που άφησε δεν έχει τελειώσει, θα τον κάνει ξαναβάζει είτε το θέλει είτε όχι.

 

-Πολύ ενδιαφέροντες νέοι ήρωες και νέοι προστίθενται καθημερινά. Μην ξεχνάτε το παιχνίδι είναι Beta ακόμα. Open Beta μετά τις 20 Οκτωβρίου.

 

Γνώμη μου ? Αν δεν έχετε ασχοληθεί με αυτό το είδος παιχνιδιού δεν υπάρχει καλύτερη αρχή από το League of Legends. Κάντε μια αίτηση για Closed Beta account, βρείτε το παιχνίδι από το θείο (επειδή είναι closed beta δεν θα βρείτε τον client εύκολα αλλά ο θείος είναι εγγύηση, άλλωστε free είναι το game). Εμένα μου είχε έρθει κλειδί σε 3 μέρες. Επίσης όσοι συμμετέχουν στην Closed τώρα δεν θα χάσουν το Account τους με το Release του παιχνιδιού.

 

 

 

 

Δείτε το και πείτε μου και αν έχετε καμιά απορία ρωτήστε.

 

 

 

 

Πόσο μπροστά ήσουν τελικά..  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μπροστά ήσουν τελικά..  B)

 

Όχι απαραίτητα...προσωπηκά έχω ακόμη το lol στην "καλούτσικα-meh" κατηγορία, και το ξεκίνησα από κοινωνικό εκβιασμό και γι'αυτό τον λόγω συνεχίζω tbh.

 

Έγινε ανάρπαστο στην Ελλάδα όπως κάθε online παιχνίδι που είναι τσαμπέ και  μπορεί να τρέξει και στην μηχανή του Τούρινγκ (βλ. Counter Strike-Lineage2-DOTA-και τώρα LOL). Καλώς η κακώς η πλάκα που σκας με τους φίλους σου είναι αξεπέραστη και ας παίζεις και Hello Kitty Adventures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είναι αυτό το πράγμα ο Mordekaiser..
μιλάμε να μην πέφτει με τίποτα..

είχα zed mid και δεν του έκοβα τίποτα..

και γενικά από όσες φορές έχω παίξει δύσκολα πέφτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι , οσο περναει η ωρα τοσο πιο δυνατος γινεσαι

Blade of the ruined king , Trinity Force το offensive core

Omen κ Spirit Visage το defensive , μπορεις να χωρεσεις κ Guardian Angel αν θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...