Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλυση των defensive seals απο τον Phreak , στο 8:15 αρχιζει η αναλυση

 

 

TL:DW

 

Τα Flat HP ειναι καλυτερα για τα all ins , αλλα late υστερουν κατα πολυ

Τα Flat Armor ειναι τα καλυτερα οταν απεναντι εχεις physical damage ( obviously ) κ late game δεν χανουν τοσο πολυ την δυναμη τους

Tα Hp/Armor per lvl εξαρτωνται απο το τι κρινει ο καθενας οτι θα χρειαστε late game , early game παντως σιγουρα δεν αξιζουν

 

 

Το Spreadsheet των math

 

In other news , Feral Flare κ Double Heal bot lane ειναι τα fotm μετα το patch 

 

Οσο για τα FPS θεματα που εχετε καποιοι , χθες βγηκε ενα Performance Tweak που υποθετικα φτιαχνει μερικα πραγματα που ειναι μεσα στο install της Riot απο την αρχη των παντων , Οδηγιες κτλ στο link αλλα USE IT AT YOUR OWN RISK 

 

Πιθανως να μην δουλευει σε ολους κ πιθανως σε καποιους να χαλασει κ πραματα . Δεν το εχω δοκιμασει yet

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γραφεις καπου για τα δικα σου παιχνιδια? 

 

 

Μηπως δεν διαβασες καλα τι εγραψες? Εδω εμφανεστατα μιλας γενικοτερα, οχι για τα δικα σου game. 

Το διευκρινησα εστω και εκ των υστερων αλλα επειδη συνεχιζει να σε τρωει, ας το παμε αλλιως. Και γιατι να ισχυει αυτο που λες εσυ και οχι αυτο που λεω εγω? Απλα επειδη το λες εσυ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

In other news , Feral Flare κ Double Heal bot lane ειναι τα fotm μετα το patch 

 

Αναμενομενο,ειδικα το feral αν μπορεσεις και το stackαρεις.

Yi,Udyr,Aatrox κανουν παπαδες, θελω να δω τωρα αμα λεει σε skarner(λογικα ναι) γιατι γενικα σε aa junglers λεει πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πω τον πόνο μου, παίζουμε αραμακια με φίλο χαλαρά.

έχουμε στην ομάδα μας 2 premade και ο ένας diamond 1 με riven.

σε όλη την διάρκεια ήταν afk, όχι dc.

όταν ρώτησα το premade του γιατί δε παίζει, μου ειπε στην αρχή game crashed και όταν του είπα γιατί δε κάνει απλά restart, μου γράφει net  problems.φυσικά το χάσαμε το παιχνίδι, δε με πείραξε αυτό αλλά προσπαθώ να μπω στην ψυχολογία του άλλου γιατί να μην παίζει.

btw τον έκανα φίλο για να δω αν όντως έχει net πρόβλημα και ήταν κανονικά online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις ενα counter της προκοπης για αυτον τον μπασταρδο το yoric υπαρχει? επισης ξεκίνησα να παιζω κατα. ποιο item κανετε rush σε νορμαλ καταστάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διευκρινησα εστω και εκ των υστερων αλλα επειδη συνεχιζει να σε τρωει, ας το παμε αλλιως. Και γιατι να ισχυει αυτο που λες εσυ και οχι αυτο που λεω εγω? Απλα επειδη το λες εσυ?

Αφενως γιατι εισαι gold και ειμαι platinum. Πως διαολο ξερεις αν εχει troll στο platinum αφου δε παιζεις εκει? Τα αυτονοητα θα λεμε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις ενα counter της προκοπης για αυτον τον μπασταρδο το yoric υπαρχει?

To turret σου :P Kαι ο jungler σου.

Δυσκολος πολυ στο lane.

 

Trundle, renekton εχω δει σε καποια streams να πηγαινουν καλα εναντιον yorick.

 

Αφενως γιατι εισαι gold και ειμαι platinum. Πως διαολο ξερεις αν εχει troll στο platinum αφου δε παιζεις εκει? Τα αυτονοητα θα λεμε?

Μα για bronze εως gold μιλησα. Και επειδη εισαι πιο ψηλο elo απο που κι ως που προκυπτει οτι τα games που 'χεις κανει ΕΣΥ ειναι ο κανονας του παιχνιδιου?

FYI, λογω mmr με πλατ με ματσαρει ασχετα αν ειμαι gold . Oχι οτι παιζει κανα ρολο, λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μπω μετά απο καιρό/format.

 

8 λεπτά για να καταφέρει να μπεί στο game,. 2 reconnect σε τυχαίες φάσεις, rubber banding και leaver status γιατί με πέταξε ενώ είχαμε σπάσει το enemy nexus.

 

Βέβαια είχα στακάρει fix πάνω στο fix εδώ και ένα χρόνο και τώρα με το format επανήλθαν όλα...

 

Γελοίο γαμωπαίχνιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για bronze εως gold μιλησα. Και επειδη εισαι πιο ψηλο elo απο που κι ως που προκυπτει οτι τα games που 'χεις κανει ΕΣΥ ειναι ο κανονας του παιχνιδιου?

FYI, λογω mmr με πλατ με ματσαρει ασχετα αν ειμαι gold . Oχι οτι παιζει κανα ρολο, λεμε τωρα.

Αφου ΔΕΝ παιζεις σε Plat / diamond πως λες οτι στα ΔΙΚΑ σου games εχει λιγοτερα trolls? Σαν να λεω εγω οτι στο challenger δεν εχει trolls στα δικα μυο games. Αφου δεν ειμαι challenger, απο και ως που να εχω αποψη? Δεν μιλησα για το elo σε μορφη διαφημισης , οτι δηλαδη αφου σε περναω εχω δικιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πράγματα δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσουν στο λολ ,το flame και troll :D πάντα όμως ακούω την ίδια απάντηση, είμαι low elo γιατί έχω συνέχεια χάλια παίχτες στην ομάδα.Η σωστή ερώτηση που πρέπει να κάνουμε είναι , μήπως είμαι και εγώ χάλια και παίζω μαζί τους ? ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δοκιμασα τα as runes , γενικα πρεπει να εχετε υποψιν οτι αν βγαλετε τα ls quints ,στο Lane phase πλεον δεν κανετε καγκουριες...δεν υπαρχει sustain.

πας για σιγουρο harrass/trade , αλλωστε γιαυτο υπερτερουν.το feast αλλαξτε το ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

 

αλλο ενα ωραιο ειναι οτι οντως εχεις πιο fluent attack animation. βοηθαει και στο stutter step και στα trades.(early)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μπω μετά απο καιρό/format.

 

8 λεπτά για να καταφέρει να μπεί στο game,. 2 reconnect σε τυχαίες φάσεις, rubber banding και leaver status γιατί με πέταξε ενώ είχαμε σπάσει το enemy nexus.

 

Βέβαια είχα στακάρει fix πάνω στο fix εδώ και ένα χρόνο και τώρα με το format επανήλθαν όλα...

 

Γελοίο γαμωπαίχνιδο.

Το ρουτερ της Honey θα φταιει. τρολολο.

 

Παρ'ολα αυτα δεν ειναι αιτια τα παραπανω για να το πεις γελοιο γαμωπαιχνιδο.

Μαλλον απλα το βαρεθηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...