Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yποθετω οτι το reinstall γινεται με κατεβασμα του game κτλ και οχι απλο copy - paste
τον Riot Games folder απο τον παλιo σου υπολογιστη πχ .

Εχεις το latest AdobeAir?
Εχεις το latest Νet Framework?
Eχεις τους latest sound drivers (ειδικα αν εχεις realtek)?
Εχεις SP1 στα 7?

Εαν τα εχεις ολα αυτα, κανε τον κοπο να τα κανεις reinstall.
Κλεισε το firewall.

Μετα απο ολα αυτα εγω θα εκανα και ενα memtest καλου κακου.
Δεν εχεις τιποτα blue screen/freezes ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χρισημοποιεις καποιο software της logitech(ποντικι ακουστικα πληκτρολογιο)? Ειχε θεμα το λολ πριν κανα 3μηνο δε ξερω καν αν το εφτιαξαν. Εμενα δε μ πεταγε bug splat απλα με πεταγε απο το loading screen 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποθετω οτι το reinstall γινεται με κατεβασμα του game κτλ και οχι απλο copy - paste

τον Riot Games folder απο τον παλιo σου υπολογιστη πχ .

 

Εχεις το latest AdobeAir? Ναι

Εχεις το latest Νet Framework? Ναι

Eχεις τους latest sound drivers (ειδικα αν εχεις realtek)? Drivers από την motherboard εννοείς? Αν εννοείς αυτό ναι τους έχω.

Εχεις SP1 στα 7? Ναι

 

Εαν τα εχεις ολα αυτα, κανε τον κοπο να τα κανεις reinstall. Έχω κάνει αλλά ξανακάνω

Κλεισε το firewall. Το τοίχος προστασίας των Windows εννοείς?

 

Μετα απο ολα αυτα εγω θα εκανα και ενα memtest καλου κακου. Θα κάνω δεν έχω να χάσω τίποτα πάντως σκληρός,θερμοκρασίας είναι οκ.

Δεν εχεις τιποτα blue screen/freezes ε? Blue Screen είχα όταν δοκίμασα Windows 8. Freezes έχω μερικές φορές τώρα δεν πετάει bugsplat αλλά freezάρει.

 

 

χρισημοποιεις καποιο software της logitech(ποντικι ακουστικα πληκτρολογιο)? Ειχε θεμα το λολ πριν κανα 3μηνο δε ξερω καν αν το εφτιαξαν. Εμενα δε μ πεταγε bug splat απλα με πεταγε απο το loading screen  Όχι δεν χρησιμοποιώ κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο δεν κανει quote.

Eννοω τους drivers της onboard καρτας ηχου απο την εταιρεια κατευθειαν -αν υπαρχουν-
και οχι τους general που δινει η Microsoft.

Ναι το τοιχος προστασιας.

Υπαρχει πιθανοτητα να εχεις καποιο faulty dimmακι, εφοσον εχεις blue screens/freezes.
Eαν δεν ξερεις να κανεις memtest στειλε ενα pm να μην βγουμε εκτος θεματος εδω.
Αλλιως κανε μια μια τις ram memtest και οχι ολες μαζι.
Καλο θα ηταν να το τρεξεις 2+ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα καινούριο υπολογιστή...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...Από Unistall-ReInstall LoL μέχρι αλλαγή λογισμικού, drivers , ότι μα ότι βρήκα στο internet σχετικά με bugsplat errors και τίποτα...

 

http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=30039402

 

Αν έχεις κάνει ότι λέει ο artagnan, και κάνεις install-reinstall κάθε μέρα, κάνε ένα ticket στο support system να το αναφέρεις, στο λέω

γιατί το 2013 κάποια accounts είχαν buggarei με τα διάφορα bugs και τα updates που βγαίναν τότε. Ανέφερε το πρόβλημα και ότι δεν είναι

playable και τα παιδιά στο support θα σε βοηθήσουν θα ζητήσουν και την άδεια σου να κάνουν reset ή debug ή κάποιο rollback θα σου εξηγήσουν τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής μου υποστηρίζει μέχρι 1.866mhz ram και η μητρική μου μέχρι 2.133.

Εγώ είχα τις μνήμες στα 2.400 καθώς μέλη εδώ πέρα όσο και στο ίντερνετ που έψαξα μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Τις κατέβασα στα 1.866 και όλα μια χαρά. Τώρα τις πήγα στα 2.133 και testάρω.

Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν παρεπιπτόντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει οταν δουλευεις παραπανω χρονισμους απο το νορμαλ της cpu και παραλληλα εχεις freezes και bugsplat που αναφερονται σε θεματα της ram, μυριζει το προβλημα . Καλως που το βρηκες παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας κάνω μια ερώτηση και εγώ.. Στα τελευταία πάτς μήπως το παιχνίδι έγινε λίγο πιο βατρυ; έχω λιγότερα fps

 

 

Όχι φίλε μου το ίδιο είναι, χαμήλωσε τα shadows στα graphics ή κάνε τα όλα medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον. Οσο ανεβαινεις elo μειωνονται γεωμετρικα τα troll, trollpicks, feeders, afkers, ragequits και το ασκοπο chatting ingame (ειτε flame χωρις λογο, ειτε rage, ειτε οτιδηποτε). Καμια σχεση το bronze με το silver σε αυτο το θεμα. Καμια σχεση και το silver με το gold επισης. Το bronze-silver ελο ειναι καρκινος σε αυτα τα θεματα και δε συγκρινεται με gold-plat, ασχετως αν σε ολα τα elo υπαρχουν trolls , flame κλπ. Ειναι πολυ σπανιοτερα οσο ανεβαινεις σε σχεση με bronze-silver.&-

Oυτε καν. Επειδη εχω alt account (πεστο smurf) να βολδοερνει καπου στα bronze silver gold (το εχω δωσει σε κατι ανιδεους φιλους μου), τετοιο afk και ragequit που εχω δει σε plat 3-1 δεν εχω δει ποτε σε bronze.

 

Οι διαφορες που χτυπανε ματι ειναι τα itembuilds, που προφανως στα gold / silver / bronze βλεπεις οτι ναναι, αλλα ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυτε καν. Επειδη εχω alt account (πεστο smurf) να βολδοερνει καπου στα bronze silver gold (το εχω δωσει σε κατι ανιδεους φιλους μου), τετοιο afk και ragequit που εχω δει σε plat 3-1 δεν εχω δει ποτε σε bronze.

 

Οι διαφορες που χτυπανε ματι ειναι τα itembuilds, που προφανως στα gold / silver / bronze βλεπεις οτι ναναι, αλλα ως εκει.

 

Kαταρχην μιλησα για τα bronze (V) εως και gold (τα elo με τα οποια εχω ματσαριστει σε πολλα παιχνιδια οσο παιζω lol ειναι απο bronze V εως Plat V). Και αυτο που λεω ειναι αυτο που εχω διαπιστωσει εγω μετα απο πολλα παιχνιδια μου. Δεν ειπα τι ειναι ο κανονας, προφανως ο καθενας μπορει να εχει τη δικη του ξεχωριστη εμπειρια. Αλλος μπορει να εφαγε παραπανω τρολαρισμα στο diamond, αλλος bronze και αλλος σε team builder.

 

btw στο bronze και στα low silver δεν χτυπανε στο ματι μονο τα itembuilds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχην μιλησα για τα bronze (V) εως και gold (τα elo με τα οποια εχω ματσαριστει σε πολλα παιχνιδια οσο παιζω lol ειναι απο bronze V εως Plat V). Και αυτο που λεω ειναι αυτο που εχω διαπιστωσει εγω μετα απο πολλα παιχνιδια μου. Δεν ειπα τι ειναι ο κανονας, προφανως ο καθενας μπορει να εχει τη δικη του ξεχωριστη εμπειρια. Αλλος μπορει να εφαγε παραπανω τρολαρισμα στο diamond, αλλος bronze και αλλος σε team builder.

 

btw στο bronze και στα low silver δεν χτυπανε στο ματι μονο τα itembuilds.

Γραφεις καπου για τα δικα σου παιχνιδια? 

 

 

Οσο ανεβαινεις elo μειωνονται γεωμετρικα τα troll, trollpicks, feeders, afkers, ragequits και το ασκοπο chatting ingame (ειτε flame χωρις λογο, ειτε rage, ειτε οτιδηποτε). Καμια σχεση το bronze με το silver σε αυτο το θεμα. Καμια σχεση και το silver με το gold επισης.

Μηπως δεν διαβασες καλα τι εγραψες? Εδω εμφανεστατα μιλας γενικοτερα, οχι για τα δικα σου game. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...