Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+100 minions οταν εισαι 0-3 δεν ξερω πως θα το καταφερεις οταν σε καθε death χανεις 2 waves 

 

Μην συγκρινεις LCS με soloQ , δεν εχουν καμια σχεση

Δεν ειπα οτι τα deaths κρινουν ενα game , ειπα απλα οτι σιγουρα οταν κανεις πολλα σε καθε game κατι κανεις λαθος

Ειτε πιανεσαι χωρις λογο κ ψοφας , ειτε εχεις κακο position στα fights ειτε απλα πετας χαρταετο γενικα

 

Δεν θα σε εμποδισουν τα deaths , απλα θα κανουν την δουλεια σου πιο δυσκολη γιατι πολυ απλα ο αλλος ειναι πιο μπροστα απο σενα στο game . Δεν νομιζω οτι χωραει διαφωνια σε αυτο . Ετσι τουλαχιστον τα βλεπω εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα δεν παιζει παντα αυτο.Μπορει ενα τοπ να ειναι 10 φορες πιο δυνατος απο τον αλλο σαν παικτη και να φενρει Λαο πανω για να τον σταματησουν.Να φερνει στο τοπ ο αντιπαλος 3 ατομα για να σκοτωσει τον αντιπαλο τοπ λανερ και εκεινη την στιγμη το team σου να κανει objectives οσο εσυ πεθαινεις.Και αυτο να γινετε συνεχεια [συνεχειζεις και pushαρεις].Το βλεπεις πολυθ συχνα σε παικτες τοπ οπως ο trynda Και ο jax .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν όταν μιλάμε για soloq να λέμε και το rank του soloq, υπάρχει πολύ συγκεκριμένος λόγος που υπάρχουν τα tier στο LoL.

 

Εγώ πέρα από όλη αυτή την κουβέντα ήθελα να τονίσω, ότι όλοι βρίσκονται εκεί που βρίσκονται για κάποιο συγκεκριμένο λόγο και για

να ανέβουν επίπεδο τα deaths είναι το μικρότερο που τους εμποδίζει. Αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ib4 πει παμε ενα 1vs1.

 

κατατά , καλα τα λες οταν παιζεις στο 45 και εχουν και τα δυο teams full build τοτε κανενα death δε μετραει εκει θα μετρησει μονο το teamfight.

 

επισης να σε εχει κανει κασερι καποιος στο lane και να του βγεις +100 cs μπροστα δεν παιζει , ποτε. Και λεω ποτε εννοω ,οταν παιζετε με ισους ορους , οχι οταν σε σαπισε , εφυγε απτο lane σου και εσυ καθησες afk farming κανα 15λεπτο ενω οι υπολοιποι 4 σε κουβαλαγαν μεχρι να ξαναμπεις στο game.

 

η συγκρηση lcs με Solo q ασχολιαστη και ειδικα με solo q eune.(για το Skill lvl)

 

και τελος τα deaths εκτος απο deaths ειναι ενας τροπος για να καταλαβεις πως παιζει καποιος , ενα adc που εχει ~8 deaths/game ασχετως των Kills , δεν παζει καλα.

8 deaths σημαινει οτι τα ετρωγες ολα στη μαπα.οποτε ναι αν προσπαθησει να μεινει ορθιος αυτο σημαινει οτι θα εχει αποκτησει καλυτερο positioning.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

InfernoN έχω ακούσει και έχω ακούσει ηλίθιες θεωρίες για το LoL αλλά εσύ αγόρι μου το τερμάτισες.

 

πες μου περισσότερα για τα ποιοτικά games που παίζεις στο bronze 24, με ενδιαφέρει γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου εσύ για τα challenger σου τα οποία κρατάν κανά δυο μέρες (για να farmαρεις εσύ 500minions), λήγουν 78-56 και ο 0-10 wukong σου αν σκάσει το ulti του (και ψοφήσει σε 0.5sec επειδή είναι 3lvl και 2 item κάτω απ'το αντίπαλο top) εσύ δεν έχεις θέμα.

 

Όχι τίποτα απλά σε μένα στο diamond 9 στα 10 games λήγουν στο 20λεπτο επειδή μια απ τις δύο ομάδες έχει ένα τέτοιο wukong και το αντίπαλο top κάνει party στα υπόλοιπα lanes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα acc φίλου και το πήγα bronze 5 ->bronze 2 σε 3 μέρες . Αν μπεις premade bot μπορείς να κουβαλήσεις σχεδόν όλα τα games . Σαν adc έκανα 23/3 v/d . Games τα οποία δεν κουβαλιούνται εύκολα είναι όταν και η αντίπαλη ομάδα έχει premade που κάνουν boost ή αν η μουλαρώνουν με τα lanes που θέλουν να πάνε και στο τέλος έχεις 2 mid , κανείς δεν μπορεί να φαρμάρει , solo bot κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι μιλάτε για bronze, από εμπερία σε account φίλου, με εξαίρεση το game 3v3 που έπαιξε αυτός, πριν 3 μήνες (εγώ ήμουν plat 1 s3) :

 

I6HMaeC.png

 

Δεν είμαι Diamond η challenger αλλα μου φάνηκε υπερβολικά εύκολο να κουβαλήσω στο bronze. Και δεν ξέρω καν αν το build μου είναι καλο για eve jungle μιας και δεν κάνω main jungle (ήταν πριν το nerf του e της). 

 


4 πράματα κατάλαβα όσο έπαιζα bronze.

 

1. Κανεις δεν χρησιμοποιούσε pink wards

 

2. Push-άρανε solo όλη την ώρα χωρίς vision και δίναν free kills

 

3. Ξόδευαν περισσότερη ώρα να ρίξουν το φταίξιμο σε άλλους και να flame-άρουν στο chat παρα να παίζουν το game

 

4. Objectives; Ποια Objectives;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασες και το "all mid" ---> αχρηστα teamfights απο το 10ο min και μετα :P Στα οποια το engage το κανει συνηθως adc/apc.

 

Πόσο θεικό :D

Να πω την αλήθεια είναι φορές που δεν κρατιέμαι και το αφήνω το lane μου και γω και τρέχω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βλέπω ότι μιλάτε για bronze, από εμπερία σε account φίλου, με εξαίρεση το game 3v3 που έπαιξε αυτός, πριν 3 μήνες (εγώ ήμουν plat 1 s3) :
 
I6HMaeC.png
 
Δεν είμαι Diamond η challenger αλλα μου φάνηκε υπερβολικά εύκολο να κουβαλήσω στο bronze. Και δεν ξέρω καν αν το build μου είναι καλο για eve jungle μιας και δεν κάνω main jungle (ήταν πριν το nerf του e της). 
 
4 πράματα κατάλαβα όσο έπαιζα bronze.
 
1. Κανεις δεν χρησιμοποιούσε pink wards
 
2. Push-άρανε solo όλη την ώρα χωρίς vision και δίναν free kills
 
3. Ξόδευαν περισσότερη ώρα να ρίξουν το φταίξιμο σε άλλους και να flame-άρουν στο chat παρα να παίζουν το game
 
4. Objectives; Ποια Objectives;

 

Προφανώς και συμβαίνουν αυτά, good points.

 

Πάντως, σε όλα τα games έπαιζες jungle, άρα το position που μπορεί να εκμεταλευτεί στο έπακρο αυτά τα λάθη. Αν κάποιος παίζει Main σε κάποιο lane, δεν τον εξυπηρετούν σε κάτι αυτά τα λάθη (Push χωρίς vision, pink wards κτλ) στις περισσότερες τον περιπτώσεων, εκτός αν το γυρίσει σε roam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως φαίνεται ο pro έλληνας, μετά την ανάσταση και το φαγητό μπήκα ένα παιχνίδι, με το που μπαίνω λέω καλή ανάσταση , χρόνια πολλά. Πέφτουν βροχή καντήλια για τα θεία και καπάκι report mid-top για troll-feed στην αντίπαλη ομάδα πριν καν ξεκινήσουν.Τι να πει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...