Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει φάση...

 

εγώ απλά είπα ότι κανένας Jungler δεν μπορεί σε -σχεδόν- κάθε Gank να φέρει και Kill και εσείς μου μιλάτε για "να καταργήσουμε τους Jungler" και διάφορα άλλα...

 

Όσον αφορά τον Shaco, εγώ δεν είπα ότι είναι κακός! εσείς τα λέτε αυτά!!! εγώ το μόνο που είπα είναι ότι έχει σχετικά δύσκολο Farm (εκτός αν περιμένετε σε κάθε τέρας στην ζούγλα 1 λεπτό με το να Spawn 2-3 Boxes). Μια χαρά είναι ο Shaco!!! ειδικά σε Bronze!, παίχτες όπως Shaco, Akali είναι πολύ καλοί!

 

LoL!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετυχημένο gank δεν είναι να πάρεις kill . Αν καταφέρεις να πάρεις τα flash/heals και να τους στείλεις πίσω και να φαρμάρει ο σύμμαχος έχεις πλεονέκτημα σε XP και σε επόμενο gank . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει φάση...

 

εγώ απλά είπα ότι κανένας Jungler δεν μπορεί σε -σχεδόν- κάθε Gank να φέρει και Kill και εσείς μου μιλάτε για "να καταργήσουμε τους Jungler" και διάφορα άλλα...

 

Eιπες:

 

... O Shaco θα τα πάει καλά αν early κάνει πετυχημένα Gank (δηλαδή είναι Noobs οι άλλοι)...

 

τέσπα! ξέρετε καλύτερα εσείς.... :ph34r:

Μπορει να μην εγραψες σωστα αυτο που σκεφτοσουν, δεκτο, αλλα μην προσπαθεις να μας βγαλεις και παλαβους. Ενα αυτο.

 

Και δευτερον, επειδη τα συγχεεις, πετυχημενο gank μπορει στο bronze να θεωρειται αυτο που φερνει kill γιατι σε εκεινα τα elo το μονο που βλεπουν ολοι ειναι το kda και η μονη πηγη gold ειναι τα kills ενω οροι σαν το snowball ειναι αγνωστοι. Στο league of legends παντως, πετυχημενο ειναι και το gank που θα παρει ενα summoner spell  απ'τον αντιπαλο ή που απλα θα τον στειλει base.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στο φέρω μ'ένα παράδειγμα μπας και το καταλάβεις μια που μου συνέβη πριν κανά 3ωρο.

 

Είμαι απ'τα πρώτα picks και αναγκάζομαι να πάω top επειδή το bot ήταν premade οπότε διαλέγω nidalee σαν ψιλοsafe pick και εν τέλη καταλήγω vs xin zhao που είναι τουλάχιστον για μένα σχεδόν impossible match up να παίξω (δεν είμαι και συνηθισμένος σε lane xin).

 

Anyway σκέφτομαι θα τον abusαρω λίγο στο lvl1 και κουτσά στραβά θα τον κάνω να το ξανασκεφτεί πριν μπει σε all-in στο lvl2 μπας και πάρω κανά early advantage και βγει κάπως το lane. Τον φέρνω με poke 50% hp και χτυπάω ελαφρώς πιο πριν το lvl2.

 

ΤΣΟΥΠ nocturne gank. Kill δε πήρε αλλά απλά χάλασα flash και αναγκάστηκα να backαρω. Πως πιστεύεις πήγε μετά το lane για τα υπόλοιπα 5' με μένα να επιστρέφω lvl2 και αυτός να είναι κοντά lvl5? Καταλαβαίνεις ότι αυτό και μόνο το gank θα μπορούσε να είναι gg για όλο το game (άσχετα αν τελικά παίζοντας χεσμένος ψιλοφάρμαρα και επειδή ο xin δε το πολυείχε δε το snowballαρε).

 

Το point είναι ότι ειδικά σε συγκεκριμένα lanes δε χρειάζεται καν να πάρεις kill. Το flash είναι υπέρ αρκετό για να τελειώσει όχι απλά το lane αλλά ολόκληρο το game (πχ πάρε αν κάψει ο αντίπαλος flash και ο δικός σου έχει κάποιον με snowball potential στυλ fizz, jax, talon που ξανάγινε της μόδας κτλ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει πολλες φορες:

Στατιστικα, ειναι δεδομενο οτι περισσοτερα trolls/afkers/feeders θα τυχουν στους αντιπαλους παρα στην δικια σου ομαδα. Συνεπως shit happens με την Liss αλλα ξερω οτι ξερεις πως αυτα συμβαινουν πιο συχνα στις αντιπαλες ομαδες.

 

Next point?

Ειπα εγω οτι πεφτω μονο με νουμπια; Αυτο που λεω ειναι οτι δεν γινονται machmaking gg games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες ωραια games και την ηρεμία σου παρατα το League of legends.Και diaomond 1 να φτασεις τα ιδια σκατα ειναι.,

Fixed.

 

Kοίτα βρε ποιος δεν έχει αρκετά φιλαράκια να παίξει σε 3άδα-5άδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτανει που τα μισα heroes ειναι unplayable (γιατι ειναι χαλια μαυρα!), δεν φτανει που το 10% των champs ειναι OP, βγαζουν και νεα καθε 3 και λιγο. Αντε τωρα να κανεις σοβαρο balancing. Kαθε patch note βλεπεις kassa / gragas / elise / lee / ziggs / kha και σια να τρωνε buffs / nerfs, ενω υπαρχουν κατι champs που πραγματικα μαλλον στο game υπαρχουν για διακοσμητικο ρολο. Και ειναι αστειο, γιατι μερικα απο αυτα τα hero ειναι υπερβολικα ευκολο να γινουν viable, απλα κανεις δεν ασχολειται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meh τα παντα ειναι viable σε Solo Q αλλα θελουν πολυ περισσοτερο χρονο μεχρι να τα κανεις να δουλεψουν imo 

Το balancing ειναι δυσκολο θεμα αλλα νομιζω πως ειναι απο τις καλυτερες περιοδους σε θεμα balancing το game atm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meh τα παντα ειναι viable σε Solo Q αλλα θελουν πολυ περισσοτερο χρονο μεχρι να τα κανεις να δουλεψουν imo 

Το balancing ειναι δυσκολο θεμα αλλα νομιζω πως ειναι απο τις καλυτερες περιοδους σε θεμα balancing το game atm

Κατι heroes οπως ο sion για παραδειγμα, δεν παλευεται οσο και να το δουλεψεις (και δεν ειναι ο μονος). Καταλαβαινω πως το εννοεις οτι δεν ειναι χαλια το game αυτη τη στιγμη, μιας και υπαρχει ποικιλια σε viable heroes για ολα τα lanes. Το προβλημα ειναι ομως οτι, παραυτα, υπαρχει ακομα μεγαλυτερη ποικιλια trash tier champs. Εγω που παιζω μονο mid ας πουμε, τα μισα mid heroes ειναι unviable και pickarontas τα εισαι αυτοματα σε disadvantage. Και το προβλημα ξεκιναει γιατι συνεχως μπαινουν καινουργια heroes που ουσιαστικα κανουν τα ιδια ακριβως πραματα με τους προηγουμενους.

 

Παρε για παραδειγμα το gnar. Πραγματικα, υπηρχε λογος να βγει τετοιο hero, που ουσιαστικα εχει ενα skill compilation απο αλλα hero? Oταν διαβασα τι κανει το W του λεω "οκ, κλασσικη riot". Ακου εκει deals magic dmg every 3rd attack. Μα σοβαρα τωρα...δεν μπορουσα να βρουν κατι αλλο? Και στο τελος τον βλεπω απλα να αντικαθιστα τον lulu / kenen top αν ειναι op, αλλιως θα μπει στο unviable zone και θα ξεχαστει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα με καποια ξεκινας με πλεονεκτημα 

Αλλα για αυτο οπως ειπα θελουν προσπαθεια κ δουλεια για να τα κανεις να δουλεψουν

 

Για παραδειγμα , ο αλλος παιζει AP Sejuani mid κ ειναι D1

Προφανως κ ειναι trash pick , αλλα αυτος το κανει κ δουλευει μεσα απο 1k games που εχει παιξει ξερω γω . Αλλα δυσκολα να κατσει ο μεσος παιχτης να το κανει αυτο .

 

Δεν ξερω ακομα για Gnar , αν δεν δουμε ratios κτλ δεν μπορω να μιλησω . Τωρα θα δω PBE streams , δυστυχως δεν εχω PBE σε αυτο το PC για να εγραφα εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...