Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Fiora αγαπητέ μου δεν είναι Τανκ. Μπορεί να παίζει Τοπ αλλά πέφτει πιο εύκολα και από Midlaner-Champion. (Απλά κόβει άσχημα και θέλει να ξέρεις πως να Countareis το Ulti της. Χωρίς το Ulti κλάνει μέντες. Βασίζεται αποκλειστικά στο ότι κρύβεται και σκάει όλο αυτό το μαζικό Damage.)

 

 

Γενικά το LOL έχει πολλά Champions που είναι σπασμένα (αν μπορούμε να το πούμε έτσι)

Γενικά Champion που δεν σου δίνουν την ευκαιρία να τα βαρέσεις-CC και σε ξεκωλιάζουν και από πάνω.

 

Φιζ πχ. δεν φτάνει που σκάει τόσο Damage με απλά Spell, έχει και low cd.

δεν φτάνει που σκάει τόσο δαμαγε και έχει low cd, μπορεί να πηδήξει και να γλυτώσει ότι δαμαγε/cc.

δεν φτάνει που πηδάει και γλυτώνει δμγ(δενμπορείς ταργετ)/cc , σκάει και τρελό δμγ όταν επιστρέφει κάτω.

δεν φτάνει που σκάει τόσο δμγ όταν επιστρέφει κάτω, κάνει και σλοw.

δεν φτάνει που είναι μάγος/ass , κάνει synergy και με το lichbane.

 

Υπάρχουν αρκετά Cancer-Champions. Όρεξη να έχεις για τις μαλα**ες της Riot. Τέτοια Champion δεν έπρεπε να υπάρχουν.

 

Ο φιζ είναι πρόβλημα.

Η φιορα ναι μεν κόβει κώλους αλλά προσωπικά την κάνω με τα κρεμμυδάκια πολύ easy.

 

 

Κάνεις λάθος. Με μπερδεύεις με άλλον. Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς όταν λες AP Tristana.

Kαλα περα απο τις bronzoαναλυσεις που κανουν μπαμ, μονος σου ειχες ποσταρει screenshot με ενα pentakill που επαιζες με ingame nick του "αλλου που σε μπερδευω".

Μεχρι και στο τρολαρισμα bronze elo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

I just leave it here....

 

Ο Fizz για μενα που παιζω Zed ειναι απο τους πιο ευκολους αντιπαλους champions!

ειδικά όταν πατάς r και κάνει e να φανταστώ ε?

 

 

γενικά βλέπω εσύ σαν zed τα κάνεις σωστά απέναντι σε fizz και είναι easy ενώ απέναντι σε fiora όλα δύσκολα? όχι ότι απλά ο άλλος είναι καλύτερος έτσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Fizz για μενα που παιζω Zed ειναι απο τους πιο ευκολους αντιπαλους champions!

Αμα παιζεις με fizz χωρις δαχτυλα, πιθανον. Προφανως ενας μετριος / κακος zed vs εναν μετριο / κακο fizz, zed wins. Γενικα το zed ειναι low skill cap champ, bronze V να εισαι μια χαρα θα παιξεις. Το παρατηρω αλλωστε και στο acc που smurfaro, αμα feedaristi zed απλα πρεπει να παω για QSS / zhonias αλλιως νεκρος, δεν πα να ειναι και bronze V ο αλλος. Αντιθετος, αμα feedaristi τπτ lux / lb ξερω γω τα κανω χαβαλε.

Kαλα περα απο τις bronzoαναλυσεις που κανουν μπαμ, μονος σου ειχες ποσταρει screenshot με ενα pentakill που επαιζες με ingame nick του "αλλου που σε μπερδευω".

Μεχρι και στο τρολαρισμα bronze elo.

Καλα δεν εχει αδικο. Το E του fizz ειναι καρκινος, ουσιαστικα εχει E+Q free combo, μιας και οσο κανει αυτα τα 2 ουτε autoattack δεν μπορεις να του κανεις. Το χω δοκιμασει κιολας, να χει μεινει fizz με 1 hit, κανει το Ε, παταω attack ground με adc, προσγειωνεται μου κανει και Q και ψοφαω, ουτε ενα autoattack δεν προλαβα.

Απτη μια πιστευω οτι τα long range champions πρεπει να φανε nerf στο dmg, γιατι πολυ απλα οταν τρως 1k dmg απο jayce E+Q και lux / ziggs / xerath ulti αυτο παυει να λεγεται poke, λεγεται assasination, αλλα απτην αλλη πρεπει να φανε nerf και τα gap close / invulnernabilities των melee champs (zed / fizz / riven). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικά όταν πατάς r και κάνει e να φανταστώ ε?

 

 

γενικά βλέπω εσύ σαν zed τα κάνεις σωστά απέναντι σε fizz και είναι easy ενώ απέναντι σε fiora όλα δύσκολα? όχι ότι απλά ο άλλος είναι καλύτερος έτσι? 

Προφανως και δεν χωνομαι στον fizz ετσι στο ακυρο με R....και προφανως για εναν Zed το match up με Fizz ειναι πιο ευκολο απο Fiora!

 

(για μενα ισχυουν τα παραπανω) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν χωνομαι στον fizz ετσι στο ακυρο με R....και προφανως για εναν Zed το match up με Fizz ειναι πιο ευκολο απο Fiora!

 

(για μενα ισχυουν τα παραπανω) :-)

έφτασες 30 level ή ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

I just leave it here....

 

Ο Fizz για μενα που παιζω Zed ειναι απο τους πιο ευκολους αντιπαλους champions!

 

Αμαν σκαλωμα με την φιορα. Ενα thronmail και ειναι αχρηστη. Ειδικα εαν παιζεις τιποτα με m pen παιζει να ψοφησει στο 2 aa.

 

To vid τι να πω... η φιορα παει vs true dmg με cloth armor... η αλλη παει vs φιορα με potion και 40 armor...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..Τωρα που θα παμε unranked ποσα games πρεπει να κερδισουμε για να παμε εκει που βρισκομασταν

πριν? π.χ εγω ειμαι τωρα silver V ..ποσα πρεπει να κερδισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..Τωρα που θα παμε unranked ποσα games πρεπει να κερδισουμε για να παμε εκει που βρισκομασταν

πριν? π.χ εγω ειμαι τωρα silver V ..ποσα πρεπει να κερδισω?

 

Κανεις δεν ξερει να σου πει γιατι δεν ξερουμε το MMR σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...