Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το spirit visage είναι πολύ καλύτερο σε jax πιστεύω

indeed, core item ειναι το spirit σε jax μετα απο botr/triforce, εκτος αν οι αλλοι ειναι full AD που απλως στακαρεις armor.

Eγω ειχα βγαλει banshee's 6ο item στο συγκεκριμενο game (ειχα ηδη spirit) και προτεινε abyssal αντι για το banshee's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπαρχει το Abyssal σαν item στο SR κ ποσο μαλλον σε Jax

Οπως κ το Visage δεν ειναι core , το Banshees ειναι το go to mr item . Mετα μπορεις απλα να παρεις GA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει το Abyssal σαν item στο SR κ ποσο μαλλον σε Jax

Οπως κ το Visage δεν ειναι core , το Banshees ειναι το go to mr item . Mετα μπορεις απλα να παρεις GA

Καλα ουτε κι εγω καταλαβα για ποιο λογο abyssal σε jax αντι για banshees.

To spirit σε jax το εχω για core item γιατι ειναι  πιο all around item (lifesteal + cooldown) και δε το αλλαζω με banshee's παρα μονο σε περιπτωσεις που τρωω πολυ ξυλο απο καποιο AP ή αν εχω AP αντιπαλο στο top και ειμαι πισω.

 

GA βγαζω σε ελαχιστες περιπτωσεις που χρειαζομαι οπωσδηποτε το passive για καποιο incoming fight. Moλις μπει σε cd ,  παινει τσαμπα slot , απλα το πουλαω για αλλο item. Για jax μιλαω παντα, που το 6ο item του ειναι αρκετα situational (μπορει να ειναι απο offensive εως defensive).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιστεύετε για το Flaming? για τα Chatbans?

 

Από την Riot λένε ότι όσοι τρώνε Chatban, μετά συμμορφώνονται και σταματάνε να είναι φλαμερς. Εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

 

Έφαγα το 2ο Chatban μετά από 1 εβδομάδα από το 1ο. Μπορώ να πω ότι δεν με βοήθησε σε τίποτα και χαλαρά θα πάω και για επόμενα bans. 

Από το να ανέχομαι καθυστερημένα, προτιμώ να ρίξω βρυσίδια. Δεν είναι ότι είμαι flamer, δεν είμαι! αλλά γιατί να μου ******τα παιχνίδια και να μην τους το πω;

 

Καλά κάνει η Riot με τα μπαν της, αλλά εμένα ποιος με σκέφτεται? ξέρετε τι είναι να χάνεις 17/20 παιχνίδια στη σειρά από καθυστερημένα? (feed mostly, rage quite, afk).

και μην με πείτε τώρα "παιχταρά μου εσύ", εγώ στο λανε μου πάντα είχα κανονικό σκορ, μπορεί να μην είχα πολλά κιλλς, αλλά δεν είχα σχεδόν κανένα ντεαθ (εαρλυ, γιατί μετά στην πέφτουν όλοι).

 

Μόνο ηλίθιο μπορεί να θεωρηθεί το Chatban, σε κρατάει μακριά από την ομάδα σου. Ακόμα θυμάμαι ένα Game που το έχασα επειδή δεν μπορούσα να μιλήσω στην ομάδα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε ανεβηκες silver και δεν κερασες γλυκα/σαμπανιες κλπ ολο το φορουμ; Απαραδεκτος.

Για να μην σχολιασω τα build της tristana που βλεπω κατι φλωριες που δινουν ad+as+critical. Αντι να την φορτωσεις 6 καπελα και να σπερνεις πανικο. Ανεβηκες elo και χαλασες/αλλαξοπιστησες.

 

Παντως για να κανεις 10 σερι ηττες καπου φταις κι εσυ, δεν γινεται 10 σερι games να πεφτεις στην κακη ομαδα οταν αυτες οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες απο 50% για καθε game. Mπορει πχ να εχεις κανει ασχημα pick σε αυτα τα 10 games (το 3-11 που εχεις με xerath ας πουμε, κατι σημαινει περα απο ατυχια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτάσει Σ3 πρόμο για Σ2 αλλά εκεί άρχισαν τα σερι-defeat και έπεσα Σ5.


Anyway...

 

H Tristana δεν σκάει μια δμγ ρε :(.

 

Runes: 8.5AD/9%AS/DEF

Build: Statik, IE

 

και δεν έκανα μια dmg σε τανκ που πήγε AD .. φαντάσου! γιατί ********* λένε ότι είναι καλή η τριστανα ρε! ΜΟΝΟ AP!!!


PS: Τα Pentakill πλέον έχουν γίνει καθημερινότητα. Αν κάνω κάτι λάθος, πως γίνεται να παίρνω συνέχεια Pentakill? μήπως αυτό δείχνει ότι είμαι σχετικά καλός στο ΜΜΡ μου?

 

screenshot_50.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτάσει Σ3 πρόμο για Σ2 αλλά εκεί άρχισαν τα σερι-defeat και έπεσα Σ5.

Anyway...

 

H Tristana δεν σκάει μια δμγ ρε :(.

 

Runes: 8.5AD/9%AS/DEF

Build: Statik, IE

 

και δεν έκανα μια dmg σε τανκ που πήγε AD .. φαντάσου! γιατί στο πεος λένε ότι είναι καλή η τριστανα ρε! ΜΟΝΟ AP!!!

PS: Τα Pentakill πλέον έχουν γίνει καθημερινότητα. Αν κάνω κάτι λάθος, πως γίνεται να παίρνω συνέχεια Pentakill? μήπως αυτό δείχνει ότι είμαι σχετικά καλός στο ΜΜΡ μου?

 

screenshot_50.png

αααααααα ναι............... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτάσει Σ3 πρόμο για Σ2 αλλά εκεί άρχισαν τα σερι-defeat και έπεσα Σ5.

Anyway...

 

H Tristana δεν σκάει μια δμγ ρε :(.

 

Runes: 8.5AD/9%AS/DEF

Build: Statik, IE

 

και δεν έκανα μια dmg σε τανκ που πήγε AD .. φαντάσου! γιατί στο πεος λένε ότι είναι καλή η τριστανα ρε! ΜΟΝΟ AP!!!

PS: Τα Pentakill πλέον έχουν γίνει καθημερινότητα. Αν κάνω κάτι λάθος, πως γίνεται να παίρνω συνέχεια Pentakill? μήπως αυτό δείχνει ότι είμαι σχετικά καλός στο ΜΜΡ μου?

 

screenshot_50.png

http://www.leagueofgraphs.com/champions/stats/by-pentakills

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...