Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιά είχα καμιά 100 ήττες ++. Τώρα έχω βρει το κολπάκι. Το κολπάκι είναι

OnGameStart()
{
    foreach(Champion c in Game.Champions){
        c.BlockChat();
    }
}

PS: Ψάχνω για DUO West. Το μόνο που θέλω, είναι ένα άτομο που θα κρατάει το Lane. Είμαι αρκετά καλός παίχτης σε αυτό το Ελο και μπορούμε να ανέβουμε πολύ εύκολα.

 

Γενικά παίζω πολύ Passive, για αυτό και το χαμηλό ΚΔΑ ΑΛΛΑ αφού κερδίζω... μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν ο Adc είναι 0/12 ~ και το Support μια από τα ίδια, 

 

τι κάνεις;

 

Γιατί παίζουν ADC αφού δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4! τα ADC θέλουν καλή γνώση movement/hit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο Adc είναι 0/12 ~ και το Support μια από τα ίδια, 

 

τι κάνεις;

 

Γιατί παίζουν ADC αφού δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4! τα ADC θέλουν καλή γνώση movement/hit.

πως κάνω μπλοκ  κάποιον και δε βλέπω τι γράφει είπαμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουν buildin το throw..

15 λεπτο και ολο το enemy καπου στο top jungle, να'μαι κατω στο 2 turret με adc & supp και να παρακαλω να pusharoyme... αλλα οοοοοοχι, το adc πρεπει να παει στο ασκοπο tf.. με αυτα και με αυτα σολαρω τα δυο turret και το inh.

 

οσο το inh ηταν κατω, ολο μου το team ηταν jungle.. 

 

Καπου στο 25 γινεται ενα tf (φυσικα random στη jungle) και πως τους κοβει, πανε και σπανε mid bot. Win? Οοοοοοοχι! παλι ολο το team στο jungle..

 

Τελος στο 29 το enemy παει baron ( με σπασμενο bot/mid..... αλλο φρουτο), το team μου; και αυτο baron... εγω σολο με winions στο nexus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουν buildin το throw..

15 λεπτο και ολο το enemy καπου στο top jungle, να'μαι κατω στο 2 turret με adc & supp και να παρακαλω να pusharoyme... αλλα οοοοοοχι, το adc πρεπει να παει στο ασκοπο tf.. με αυτα και με αυτα σολαρω τα δυο turret και το inh.

 

οσο το inh ηταν κατω, ολο μου το team ηταν jungle.. 

 

Καπου στο 25 γινεται ενα tf (φυσικα random στη jungle) και πως τους κοβει, πανε και σπανε mid bot. Win? Οοοοοοοχι! παλι ολο το team στο jungle..

 

Τελος στο 29 το enemy παει baron ( με σπασμενο bot/mid..... αλλο φρουτο), το team μου; και αυτο baron... εγω σολο με winions στο nexus...

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!

 

Εδώ έχασα 2 παιχνίδια στη σειρά από καθυστερημένα. Μα να είμαστε τέρμα μπροστά φεεναρισμένοι και να πάνε να φαρμαρουν ζούγλα όταν οι άλλοι ερχόντουσαν όλοι μαζί (δεν είχαν να χάσουν πολλά)... ε κλασικά... είσαι τέρμα μπροστά και μετά αρχίζουν τα σολο-φιγχτς.

 

Πραγματικά! το πιστεύω! καλύτερα να μην είσαι μπροστά γιατί τα καθυστερημένα το ***** μετά.  Βαρέθηκα τα Throws.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο σας που παιζετε αυτη την περιοδο rank.Καθε ενας που θελει να δοκιμασει παικτες μπαινει queue ,πραγματικα τα περισσοτερα game ειναι τσοντες και εχουν τελειωσει στο 20

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτάσει Σ3 πρόμο για Σ2 αλλά εκεί άρχισαν τα σερι-defeat και έπεσα Σ5.

Anyway...

 

H Tristana δεν σκάει μια δμγ ρε :(.

 

Runes: 8.5AD/9%AS/DEF

Build: Statik, IE

 

και δεν έκανα μια dmg σε τανκ που πήγε AD .. φαντάσου! γιατί ***** λένε ότι είναι καλή η τριστανα ρε! ΜΟΝΟ AP!!!

PS: Τα Pentakill πλέον έχουν γίνει καθημερινότητα. Αν κάνω κάτι λάθος, πως γίνεται να παίρνω συνέχεια Pentakill? μήπως αυτό δείχνει ότι είμαι σχετικά καλός στο ΜΜΡ μου?

 

screenshot_50.png

Ρε πλακα κανεις? Στα μισα games εχεις πανω απο  10 deaths, ποιο team μου λες τωρα? Εισαι μια ανασα μακρια απο τα 10 deaths / game και συζηταμε για το αν σου φταιει το team? Σοβαρα τωρα? Oσο για το pentakill, αμα δεν το πηρες 1v5 δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει, απλα εκανες τα last hit

Kατα τα αλλα, εχεις το χειροτερο kda στο team σου στα περισσοτερα games, αθλια item builds, κακο farming και παρα πολλα deaths. Βtw, και γω πηρα account bronze V και το φτασα gold 2 σε 2 βδομαδες. Παιζει να εχασα 10 games συνολικα, και απο αυτα στα περισσοτερα θα ημουν support που δεν εχω ιδεα. Αρα οχι, αμα εισαι καλος ανεβαινεις, δεν σου φταιει κανενα team

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειεύεσαι να φανταστώ....

Γιατι να αστειευομαι? Το οτι εγινε teamfight και πηρες εσυ τα 5 kill τι σημαινει, οτι εισαι παιχταρας η οτι απλα πηρες τα last hit? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να αστειευομαι? Το οτι εγινε teamfight και πηρες εσυ τα 5 kill τι σημαινει, οτι εισαι παιχταρας η οτι απλα πηρες τα last hit? 

 

Το pentakill δεν παύει να είναι pentakill! Δεν τίθεται καν θέμα για ks ή last hit.

 

1v5 solo pentakill δεν υπάρχει εκτός και είσαι bronze 5 και feedαρισμένος μέχρι τον Θεό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pentakill δεν παύει να είναι pentakill! Δεν τίθεται καν θέμα για ks ή last hit.

 

1v5 solo pentakill δεν υπάρχει εκτός και είσαι bronze 5 και feedαρισμένος μέχρι τον Θεό!

Εγω δεν ειπα οτι το pentakill δεν ειναι pentakill, εγω ειπα οτι το pentakill δεν μου λεει απολυτως τιποτα για το αν εισαι καλος η οχι. Εγινε teamfight, και απλα πηρες τα 5 last hit. Δεν υπαρχει αλλος τροπος, αμα δεν παρεις τα last hit δεν παιρνεις pentakill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειπα οτι το pentakill δεν ειναι pentakill, εγω ειπα οτι το pentakill δεν μου λεει απολυτως τιποτα για το αν εισαι καλος η οχι. Εγινε teamfight, και απλα πηρες τα 5 last hit. Δεν υπαρχει αλλος τροπος, αμα δεν παρεις τα last hit δεν παιρνεις pentakill

Για τον συγκεκριμένο που έκανε το penta, άσ'το απλά. troll μέχρι αηδίας. Απλά κοίτα ~100 σελίδες πίσω και θα καταλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχταρά μου εσύ:

 

Yolo Pentakill με Καταρίνα δεν υπάρχει! γιατί πολύ απλά θα το φας το CC σου. Όταν έχεις 5 μάτια πάνω σου, και τον θεό να έχεις μαζί σου, κάποιος θα σου ακυρώσει το Ulti. Άντε πάρε τους 5α μετά.

 

Άλλοι παίχτες όπως ο Yi μπορούν. (και το έχω κάνει τουλάχιστον 2 φορές).

 

Όσο για το Low KDA και τα 10 deaths.

 

Έχω πει ότι παίζω πολύ Passive. Δεν θέλω να έχω(ίσως και δεν μπορώ atm) 15-20Kills. Αν παρατηρήσεις, είναι πάρα πολλά Games που έχω 5-10 Kills και τα έχω πάρει! τυχαίο?

 

Επίσης, όταν έχεις 23 Kills, τα 10 deaths δεν θεωρείται Feed αγαπητέ μου. Απορώ που διάβασα κάτι τέτοιο. Κάνετε το λάθος να σκέφτεστε τον ιδανικό παίχτη με 1-2 Deaths... ε δεν γίνεται! θα δώσεις που***ο αλλά σίγουρα θα φας και λίγο. Μην τα θες όλα.


Ρε πλακα κανεις? Στα μισα games εχεις πανω απο  10 deaths, ποιο team μου λες τωρα? Εισαι μια ανασα μακρια απο τα 10 deaths / game και συζηταμε για το αν σου φταιει το team? Σοβαρα τωρα? Oσο για το pentakill, αμα δεν το πηρες 1v5 δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει, απλα εκανες τα last hit

Kατα τα αλλα, εχεις το χειροτερο kda στο team σου στα περισσοτερα games, αθλια item builds, κακο farming και παρα πολλα deaths. Βtw, και γω πηρα account bronze V και το φτασα gold 2 σε 2 βδομαδες. Παιζει να εχασα 10 games συνολικα, και απο αυτα στα περισσοτερα θα ημουν support που δεν εχω ιδεα. Αρα οχι, αμα εισαι καλος ανεβαινεις, δεν σου φταιει κανενα team

 

 

Αγαπητέ μου, 

 

όταν είσαι Mid και βλέπεις ότι στο 10αλεπτο το Bot lane τον έχει πιει ασταμάτητα. Όταν βλέπεις Vayne vs Tristana 0:5 στο 10αλεπτο, τι κάνεις? 

Όταν έχεις το boot να σε γα**αει και έναν ανύπαρκτο Jungler, περιμένεις από Τοπ-τανκ να Carry? ή περιμένεις από Mid(safe player) που είναι κάπου 3-1 (κερδίζει αλλά ούτε που φτάνει να καλύψει το Botlane)??

 

Κοίτα! υπάρχουν παίχτες/θέσεις που μπορώ να πάω για να αποτρέψω τέτοια πράγματα και είμαι σίγουρος ότι θα ανέβω, βαριέμαι όμως!

 

Θα μπορούσα να πάω Support (είμαι πολύ καλός) και να αποτρέψω το Feed σε ένα κρίσιμο Lane. Αλλά τα βαριέμαι τα Supports.

 

Για αυτό ψάχνω Duo, γιατί πιστεύω πως αν κάνω Carry ένα Lane (Βοτ πχ) και αυτός απλά να κρατήσει το δικό του (Mid πχ) , δεν υπάρχει περίπτωση να χάσουμε.

 

Πέρα από Support, υπάρχουν Champions που μπορώ εύκολα να Carry. Όπως ο Veigar (δες το Win rate Μου). ΑΛΛΑ και αυτόν τον βαριέμαι γιατί θέλει στακς.

 

Κοίτα. δεν σκάω να ανέβω. γουστάρω και λίγο τρολοκαταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...