Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

God tier:jarvan,lee.

 

Meh:οτιδηποτε αλλο.

 

Στο ελο που σε πεταξε δεν σε αφορα και πολυ :)

Θα διαφωνησω.Ας κανω μια μικρη περιγραφη για το τι γινεται στο 5.2

Jarvan:

Είναι οτι χρειαζεται ενας jungler.Πολυ καλα ganks, E + Q Combo(Βοηθαει για engages,steal barons/dragons),Ulitily.Παρολα αυτα ειναι weak Early και jungler οπως ο lee sin και ο pantheon μπορουν να τον "κανονισουν" με invades.Έτσι,

Pros : Ganks και teamfight                                            Cons : early invades,mana

 

Προτεινομενο jungle item enchant: Warrior 

 

 

Fiddlesticks:

Πες μου τωρα οτι ο fiddle ειναι meh champion.Εχει το καλυτερο sustain στο new jungle.Σε high elo(D5+)τρωει ban κατι που φενεται περιεργο σε πολλους.Τα ganks του ειναι καταπληκτικα(Fear op,free flash με την ulti), εχει παρα πολυ καλο scale και μπορει να γυρισει ολοκληρα fights.Ομως για να είναι τοσο "op", χρειαζεται το hourglass και wards γιατι ειναι πολυ ψωμι.

Pros : CC,Teamfight,Junglαρει ευκολα στο νεο jungle                          Cons : Καθολου tanky.

Προτεινομενο jungle item enchant: Magus

 

 

Vi:

Η Vi ειναι ενας champ που τον τελευταιο καιρο δεν ειναι και πολυ "meta" pick.Εχει μερικα προβληματα στην αρχη με το mana και οτι αμα εισαι behind,δυσκολα επιστρεφεις στο game.Παρολα αυτα ειναι ενα παρα πολυ καλο pick.Solid kit + Tankiness + Damage= Check? . Εχει CC και engage. ΠΡΟΣΟΧΗ : Κατι που ειναι λαθος και το παρατηρω συνηθως σε high plat games,είναι το οτι buildaroun Vi με trinity force και bork πρωτα items ,οταν η ομαδα τους δεν εχει tank.Οποτε buildαρετε την αναλογα με τις αναγκες της ομαδας σας.

Pros : CC,Engage            Cons : disengage,mana problems και αν μεινει πισω θα εχει προβλημα

Προτεινομενο jungle item enchant:Warrior

 

 

Lee sin :

Να τος και ο blind monk.Τον έβαλες god tier,αν και κατα την γνωμη μου ειναι χαλαρα στην top 10 atm(Μπορει και τοπ 5).Εχει χαλαρα το μεγαλυτερο skill cap και πιστευω οτι ολοι μας εχουμε δει κατι καταπληκτικα plays με lee sin.Τρομερο mobility/Utility και ειναι καλος εναντιον champs οπως ο fiddle λογο του invading που μπορει να κανει.Οκ ολα καλα αλλα τι γινεται στο λατε σε σχεση με αλλους junglers,οπως J4,Vi.Αμα δεν νικησει το early game και δεν κανουν καποια καλα tfs δυσκολα νικανε games.Καποιος ειχε ρωτησει τον "καλυτερο" lee sin του κοσμου (Μου διαφευγει το ονομα) το πως πρεπει να παιξει καποιος "καλος" lee sin στο late game.Η απαντηση του ηταν οτι ενας καλος lee sin δεν θα αφηνε το game να παει στο late.Δεν μου αρεσει και τοσο ο lee sin σαν jungler να σου πω την αληθεια.Τα games πηγαινουν ολο και στο πιο late και οι early junglers βρισκονται στην "meh" καταταξη.

Pros – Utility, invading.                                         Cons – Late game, skill cap.  

Προτεινομενο jungle item enchant:Warrior

 

 
 
Pantheon:

Τελευταιος jungler που θα πω ειναι ο "φούρναρης".Εχει τρομερο early game, και μπορει χαλαρα να snowballαρει τα lanes.Η passive του τον βοηθαει να κανει dives,και η ulti του αμα χρησιμοποιηθει σωστα προσφερει πολλα στην ομαδα.Αυτο που θα πρεπει να προσεξετε οταν τον παιζετε ειναι οτι ειναι ενας aggressive jungler και δεν πρεπει να παιζεται σαν afk-farmer(Godyr).Παραλληλα ομως εχει και ενα παρα πολυ κακο late game.Στο late game μετατρεπεσαι σε ενα "stun bot" που δεν εχει escapes,οποτε ή πεθαινεις σαν τους 300 ή δεν κανεις επίθεση.

Pros : Ganks, Early-Mid game power.                          Cons : Late game, No Escape.

Προτεινομενο jungle item enchant:Warrior
 
Note: Οσα εγραψα ειναι προσωπικη μου αποψη μονο και μονο για να γινεται κουβεντα.Επισης για να μην ρωτατε για το rank: Season 4 τελιωσα diamond(Peak:Diamond 1) και Season 5 Diamond 5 και ανεβαινουμε.
 
Edit:Αμα εχω κανα ορθογραφικο ή κανα συντακτικο λαθος μην με φατε.Πανω στην βιασυνη μου μπορει να εκανα και κανα λαθος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα παρεις Nunu δηλαδη κ θα περιμενεις να σε κουβαλησουν οι Gold/Plats του EUNE

Aight

wait...ΚΑΝΕΙΣ εδω δεν εχει στο μυαλο του οτι ειναι team game? Jungle.Τι χρειαζεσαι? cc και να εισαι tank αλλα το damage δεν σε χαλαει.Ο nunu τα εχει.Ειδικα early ganks δεν ξεφευγεις με τιποτα.Αν περιμενεις 1 παιχτης να κουβαλησει σε οτιδηποτε πανω απο bronze,σκεφτεσαι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει Nunu σε SoloQ εκτος απο D1 κ πανω , τον ξεχνας 

 

Δεν υπαρχει team game , αν παιζεις ετσι παιζεις λαθος . Μακαρι να γινοταν αλλα δυστυχως δεν γινεται

Μια χαρα κουβαλαει ενα lane αν βγεις με kills/παραπανω cs

 

Εχω κουβαλησει απειρα game επειδη πηρα το bot lane 

Μην περιμενεις απο αλλους να σε κουβαλησουν για να ανεβεις , δεν προκειται να γινει . Guaranteed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα διαφωνησω.Ας κανω μια μικρη περιγραφη για το τι γινεται στο 5.2

Jarvan:

Είναι οτι χρειαζεται ενας jungler.Πολυ καλα ganks, E + Q Combo(Βοηθαει για engages,steal barons/dragons),Ulitily.Παρολα αυτα ειναι weak Early και jungler οπως ο lee sin και ο pantheon μπορουν να τον "κανονισουν" με invades.Έτσι,

Pros : Ganks και teamfight Cons : early invades,mana

 

Προτεινομενο jungle item enchant: Warrior

 

 

Fiddlesticks:

Πες μου τωρα οτι ο fiddle ειναι meh champion.Εχει το καλυτερο sustain στο new jungle.Σε high elo(D5+)τρωει ban κατι που φενεται περιεργο σε πολλους.Τα ganks του ειναι καταπληκτικα(Fear op,free flash με την ulti), εχει παρα πολυ καλο scale και μπορει να γυρισει ολοκληρα fights.Ομως για να είναι τοσο "op", χρειαζεται το hourglass και wards γιατι ειναι πολυ ψωμι.

Pros : CC,Teamfight,Junglαρει ευκολα στο νεο jungle Cons : Καθολου tanky.

Προτεινομενο jungle item enchant: Magus

 

 

Vi:

Η Vi ειναι ενας champ που τον τελευταιο καιρο δεν ειναι και πολυ "meta" pick.Εχει μερικα προβληματα στην αρχη με το mana και οτι αμα εισαι behind,δυσκολα επιστρεφεις στο game.Παρολα αυτα ειναι ενα παρα πολυ καλο pick.Solid kit + Tankiness + Damage= Check? . Εχει CC και engage. ΠΡΟΣΟΧΗ : Κατι που ειναι λαθος και το παρατηρω συνηθως σε high plat games,είναι το οτι buildaroun Vi με trinity force και bork πρωτα items ,οταν η ομαδα τους δεν εχει tank.Οποτε buildαρετε την αναλογα με τις αναγκες της ομαδας σας.

Pros : CC,Engage Cons : disengage,mana problems και αν μεινει πισω θα εχει προβλημα

Προτεινομενο jungle item enchant:Warrior

 

 

Lee sin :

Να τος και ο blind monk.Τον έβαλες god tier,αν και κατα την γνωμη μου ειναι χαλαρα στην top 10 atm(Μπορει και τοπ 5).Εχει χαλαρα το μεγαλυτερο skill cap και πιστευω οτι ολοι μας εχουμε δει κατι καταπληκτικα plays με lee sin.Τρομερο mobility/Utility και ειναι καλος εναντιον champs οπως ο fiddle λογο του invading που μπορει να κανει.Οκ ολα καλα αλλα τι γινεται στο λατε σε σχεση με αλλους junglers,οπως J4,Vi.Αμα δεν νικησει το early game και δεν κανουν καποια καλα tfs δυσκολα νικανε games.Καποιος ειχε ρωτησει τον "καλυτερο" lee sin του κοσμου (Μου διαφευγει το ονομα) το πως πρεπει να παιξει καποιος "καλος" lee sin στο late game.Η απαντηση του ηταν οτι ενας καλος lee sin δεν θα αφηνε το game να παει στο late.Δεν μου αρεσει και τοσο ο lee sin σαν jungler να σου πω την αληθεια.Τα games πηγαινουν ολο και στο πιο late και οι early junglers βρισκονται στην "meh" καταταξη.

Pros – Utility, invading. Cons – Late game, skill cap.

Προτεινομενο jungle item enchant:Warrior

 

 

 

Pantheon:

Τελευταιος jungler που θα πω ειναι ο "φούρναρης".Εχει τρομερο early game, και μπορει χαλαρα να snowballαρει τα lanes.Η passive του τον βοηθαει να κανει dives,και η ulti του αμα χρησιμοποιηθει σωστα προσφερει πολλα στην ομαδα.Αυτο που θα πρεπει να προσεξετε οταν τον παιζετε ειναι οτι ειναι ενας aggressive jungler και δεν πρεπει να παιζεται σαν afk-farmer(Godyr).Παραλληλα ομως εχει και ενα παρα πολυ κακο late game.Στο late game μετατρεπεσαι σε ενα "stun bot" που δεν εχει escapes,οποτε ή πεθαινεις σαν τους 300 ή δεν κανεις επίθεση.

Pros : Ganks, Early-Mid game power. Cons : Late game, No Escape.

 

Προτεινομενο jungle item enchant:Warrior

 

Note: Οσα εγραψα ειναι προσωπικη μου αποψη μονο και μονο για να γινεται κουβεντα.Επισης για να μην ρωτατε για το rank: Season 4 τελιωσα diamond(Peak:Diamond 1) και Season 5 Diamond 5 και ανεβαινουμε.

 

Edit:Αμα εχω κανα ορθογραφικο ή κανα συντακτικο λαθος μην με φατε.Πανω στην βιασυνη μου μπορει να εκανα και κανα λαθος.

 

Ξεχασα το fiddelstick :P εγω του προτεινα οτι ξερω για το ΕΛΟ που ειναι.στο silver κουβαλας με τα παντα.το advice π εδωσες ειναι για πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο nunu,κατα την γνωμη μου,δεν ειναι τοσο αποτελεσματικος οσο οι αλλοι junglers.Επισης,μπορει να κανεις carry μονος σου με μικρη βοηθεια απο τους συμπαικτες σου.


Επισης δεν ξερω αμα το ειδατε αλλα δειτε το ποσταρε ο Rekless στο Link.png Site: ask.fm 

Ενταξει μπορει να περιμενε καλυτερα πραγματα αλλα δεν μπορει να το λεει ετσι στην φορα.Τωρα ,το περιβαλλον θα ειναι πολυ αβολο και δεν νομιζω να προχωρησει πολυ η ομαδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DJ Sona φαινεται epic

Θα εχει 3 διαφορετικα στυλ που θα μπορεις να τα αλλαξεις ingame με /toggle

Καθε style , θα εχει διαφορετικα spell effects

 

Τα styles ( Concussive/Ethereal/Kinetic)

 

 

Τα effects

 

 

Και τα splash art εδω

 

Αlso , jungle nidalee is a thing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...