Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το φανταστηκα οτι μιλας συνολικα με το που τελειωσα την προταση αλλα βαρεθηκα να το σβησω :P

 

Δεν ξερω , μου φαινεται χαζη η αλλαγη στο gunblade σε συνδυασμο με το τοσο dmg που χανει η Ahri πχ

Χανεις ολο το pick potential early 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελειωσα και εγω τα placements.. Μιλαω για EUW
Απο Gold 3 με 5/5 με πηγε Gold 5.. Θεωρω ειχα πολυ καλο mmr για να πεσω τοσο λιγο με τοσο κακο ratio.

Γενικα παρατηρησα πολυ ασχημα games, απ τα 10 το 1 μονο δεν θα μπορουσα να κερδισω, τα αλλα 4 αν ειχα περισσοτερη διαθεση και εστω 1 ατομο λιγοτερο γελοιο πιστευω τα ειχα για πλακα, εδω κερδισα game με Τεεμο τοπ που δεν ειχα ξαναπαιξει ποτε στη ζωη μου.. Gold elo..

Απλως ειδα καποιους πολυ πολυ κακους players οι οποιοι πραγματικα δεν ξερω τι κανουν τοσο "ψηλα". Να δουμε τι θα γινει και με Καταρινα αλλα αν την καψουν και αυτη, μετα την Eve με βλεπω 2/2 στα main μου, οποτε gg απ το ranked, το prize το παιρνω ηδη.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι πως μπορείς να παίξεις τον champ, τώρα βασίζεται περισσότερο στο ποσο εύστοχος είσαι με τα skillshot γενικά παρα το ποσο εύστοχος είσαι με το charm. Το MS boost από το Q είναι αρκετά ωραίο όταν σε κυνηγάνε η όταν κυνηγάς και είναι μια ωραία αλλαγή. Το DMG σε all in για ένα άτομο είναι διαφορετικό αλλα overall δεν νομίζω ότι χάνει πολλά, απλά μπορείς να χτίσεις διαφορετικά build τώρα και δεν είναι one trick pony όπως ήταν pre-5.2.

 

Το lane phase έγινε από: περίμενε για το DFG -> περίμενε για το DFG -> ωραία πήρες το DFG -> charm -> gg
 
Σε: Πέτυχε τα skill σου κάνοντας poke -> Πέτυχε τα skill σου κάνοντας poke -> Ωραία είναι 50%~ hp -> Kill potential
 
Ίσως επειδή μου αρέσει να παίζω poky laning phase αυτή η αλλαγή να μου αρέσει περισσότερο από ότι άλλους, + ότι πια LB/Syndra δεν μπορούν να σε εξαφανίσουν με DFG combo. Στο 5.2 τα πιο δύσκολα matchup γίνανε πιο εύκολα για εμενα και με ευχαριστεί αρκετά αυτό :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο,τι να ναι το app του ινσομνια..

 

yep, μπες απο chrome καμία σχέση

 

A και επίσης οι άλλοι δυο champion που κάνω main στο mid (Jayce και Yasuo) θα έχουν πιο εύκολη ζωή στο midlane χωρίς το DFG, γενικά ένα ευπρόσδεχτο update για εμενα.

 

RIP in piece DFG you won't be missed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα την ahri χωρίς dfg τον τελευταίο καιρό και δεν θα έχω πρόβλημα,επιπλέον τα buffs που της κάνανε είναι πολύ καλά ενώ τα nerfs τουλάχιστον εμένα δεν με επηρεάζουν.Το dfg καλύτερα που το βγάλανε ώστε να δούμε περισσότερα skills στο mid και όχι όλη την ώρα one shot απο την κάθε le blanc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βασικά είναι πως μπορείς να παίξεις τον champ, τώρα βασίζεται περισσότερο στο ποσο εύστοχος είσαι με τα skillshot γενικά παρα το ποσο εύστοχος είσαι με το charm. Το MS boost από το Q είναι αρκετά ωραίο όταν σε κυνηγάνε η όταν κυνηγάς και είναι μια ωραία αλλαγή. Το DMG σε all in για ένα άτομο είναι διαφορετικό αλλα overall δεν νομίζω ότι χάνει πολλά, απλά μπορείς να χτίσεις διαφορετικά build τώρα και δεν είναι one trick pony όπως ήταν pre-5.2.

 

Το lane phase έγινε από: περίμενε για το DFG -> περίμενε για το DFG -> ωραία πήρες το DFG -> charm -> gg
 
Σε: Πέτυχε τα skill σου κάνοντας poke -> Πέτυχε τα skill σου κάνοντας poke -> Ωραία είναι 50%~ hp -> Kill potential
 
Ίσως επειδή μου αρέσει να παίζω poky laning phase αυτή η αλλαγή να μου αρέσει περισσότερο από ότι άλλους, + ότι πια LB/Syndra δεν μπορούν να σε εξαφανίσουν με DFG combo. Στο 5.2 τα πιο δύσκολα matchup γίνανε πιο εύκολα για εμενα και με ευχαριστεί αρκετά αυτό :-D

 

Αναρωτιεμαι αν εχεις ξαναπαιξει ahri με αυτα που γραφεις. Καταρχας, εφαγε NERF. Period. Δεν το συζηταμε αυτο

Τωρα για τα υπολοιπα, τωρα δεν κανεις oneshot επειδη δεν ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις oneshot. Ποιος σου πε οτι και πριν δεν εκανες poke μεχρι να παει 50%hp και πλεον το θεωρεις πλεονεκτημα? Παλια δεν το εκανες γιατι δεν ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ να το κανεις, αν ηθελες ομως το εκανες. Επισης και το παλιο build morelo + dfg ητανε προφανως, και τωρα το αντικαθιστας με morelo + gunblade? LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τα λες εσύ μάστορα!
 
Και ναι, γκουχ, δεν έχω παίξει Ahri ;)
 
ahristats2dupt.png

Έπαιζα όταν δεν ήταν FOTM και μου λέγατε εδώ μέσα ότι είναι άθλιο pick, μετά από 1-2 μήνες ήταν από τα δημοφιλείς pick στα worlds. Ναι ok. Τώρα θες να μου πεις ότι είναι unviable χωρίς DFG, λες και δεν έπαιζα τόσο καιρό Ahri χωρίς DFG. Άμα ξερεις να παίζεις μονο με DFG ναι είναι nerf.

 

Όπως είπα πριν το 5.2 ήταν one trick pony, τώρα μπορείς να κανεις δικά σου build, άμα ξέρεις πως να τα χρησιμοποιείς στο έπακρο τα κανεις viable. Αυτό είναι το καλο με την Ahri.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα αν ξερεις να παιζεις με η χωρις ενα item

Εφοσον αυτο ηταν το πιο δυνατο build , χρησιμοποιεις αυτο αν θες το maximum potential . Το να κανεις handicap τον εαυτο σου δεν σημαινει οτι ειναι σωστο αλλα ουτε κ λαθος . Απλα δεν εκμεταλευσαι στο επακρο τον χαρακτηρα σου

 

Προς το παρον εφυγε απο assassin κ πηγε κατι σαν kite mage οπως ειπες

Δεν ξερω αν θα την δουμε ξανα σε LCS , σε SoloQ ειναι viable τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας, εφαγε NERF. Period. Δεν το συζηταμε αυτο

 

Το μονο nerf σε abilities της ειναι το +20% damage στο charm για το 1-2 δευτερόλεπτα που διαρκεί και συνοδεύτηκε από buff στο ratio και στο damage του charm και στο damage του w και ενα speed buff στο q. Το λες και συζητήσιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο game στην σειρά, ακριβώς ίδιο build path ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

 

capturelburn.png

 

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1088012103/28995929?tab=overview

 

Με διαφορα το περισσότερο dmg στο παιχνίδι, ξέρω είναι nerfed, unviable, καλά είσαι σοβαρός παίζεις Ahri χωρίς DFG;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο game στην σειρά, ακριβώς ίδιο build path ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

 

capturelburn.png

 

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1088012103/28995929?tab=overview

 

Με διαφορα το περισσότερο dmg στο παιχνίδι, ξέρω είναι nerfed, unviable, καλά είσαι σοβαρός παίζεις Ahri χωρίς DFG;

 

Ενα normal/blind pick ειναι , μην τρελαινεσαι

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι viable η οτι το μη DFG build ειναι κακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα normal/blind pick ειναι , μην τρελαινεσαι

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι viable η οτι το μη DFG build ειναι κακο

Δεν τρελαίνομαι, και για εμενα από προσωπική εμπειρία και τα δυο τα ίδια είναι, το skill σου δεν αλλάζει άμα παίζεις normal ή όχι. Στα ranked μπορεί να δεις άτομα που κάνουν περισσότερο tryhard αλλα με αυτό έρχεται και καπάκι το flame/bm που σίγουρα δεν βοηθάει στο να κερδίσεις παιχνίδια.

 

Και ranked έχω παίξει, το ότι δεν παίζω τώρα λόγο reset δεν σημαίνει ότι για να έναν champion που ξέρω (ήταν top played champion για εμενα s2/s3/s4 στα ranked) δεν μπορώ να εκφέρω απόψεις πάνω στα καινούργια build που πρέπει να βγάζει ο κόσμος πια γιατί το DFG rip, και ούτε θέλω να φτάσω σε ένα επίπεδο που θα παίζω μονο FOTM γιατί εκεί χάνεις την ουσία του παιχνιδιού άμα δεν παίζεις σε LCS επίπεδο, να γουστάρεις να παίζεις το παιχνίδι. Αυτά από εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο σου δεν αλλαζει , αλλαζει του αντιπαλου

Δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους tho

 

Δεν σου απαγορεψε κανεις να εκφρασεις αποψη , ισα ισα . Συζητηση κανουμε , για αυτο ρωτησα πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...