Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι απόψεις πώς αν δεν είσαι duo,δεν μπορείς να παίξεις support η adc είναι πολύ λανθασμένες.

λόγια του αέρα? παίξε εσύ με τον κάθε τυχαίο που θα σου καταστρέψει το lane με την παραμικρή βλακεία και μετά λέγε οτι δεν τρέχει τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λόγια του αέρα? παίξε εσύ με τον κάθε τυχαίο που θα σου καταστρέψει το lane με την παραμικρή βλακεία και μετά λέγε οτι δεν τρέχει τίποτα!

Εγώ προσωπικά που από s3 και μετά ζήτημα αν έπαιξα 50 game με duoq, μπορώ να σου πω πώς είχα και καλά και κακά support/adc σε αυτά τα game. Απλά κάνεις το καλύτερο που μπορείς και προσπαθείς να κερδίσεις. 

Αν βλέπεις ότι δεν το νιώθει το adc όταν είσαι support, κάνε λίγο roam στο mid μπας και γίνει κανένα play και φτιαχτεί το mid. Να κάθεσαι σαν τον βλάκα στο bot ενώ χάνετε και δεν υπάρχει πιθανότητα επιστροφής απλά δεν σου δίνει περισσότερες πιθανότητες νίκης.

Τώρα, αν είσαι adc και δεν νιώθει το support, απλά farmάρε και παίξε όσο πιο passive μπορείς. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Point of view από έναν Low Gold player.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά που από s3 και μετά ζήτημα αν έπαιξα 50 game με duoq, μπορώ να σου πω πώς είχα και καλά και κακά support/adc σε αυτά τα game. Απλά κάνεις το καλύτερο που μπορείς και προσπαθείς να κερδίσεις. 

Αν βλέπεις ότι δεν το νιώθει το adc όταν είσαι support, κάνε λίγο roam στο mid μπας και γίνει κανένα play και φτιαχτεί το mid. Να κάθεσαι σαν τον βλάκα στο bot ενώ χάνετε και δεν υπάρχει πιθανότητα επιστροφής απλά δεν σου δίνει περισσότερες πιθανότητες νίκης.

Τώρα, αν είσαι adc και δεν νιώθει το support, απλά farmάρε και παίξε όσο πιο passive μπορείς. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Point of view από έναν Low Gold player.

+1.

 

Όπως μπορείς να πέσεις με 'κακούς' συμπαίκτες έτσι μπορείς να πέσεις και με 'καλούς'.Τον τελευταίο μήνα λέω πως 'mainάρω' adc έχω τύχει με καλά support τα οποία ομολογώ με κουβάλησαν στο laning phase αλλά και με supports τα οποία ήταν τόσο κακά που θα προτιμούσα να παίζω 1v2 lane.Σε κάθε περίπτωση για το bot αν παίζεις support μη περιμένεις να έχεις τον forg1ven ή τον rekkles (ανάλογα αν είσαι επιθετικό ή αμυντικό support :P ) ή σε περίπτωση που παίζεις adc μην περιμένεις να έχεις τον aphromoo ή τον lemonnation support :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνομαι να αρχισω και εγω lol, υπαρχει καπου καποιος οδηγος π να λεει για τα παντα? πχ για το πως πρεπει να παιζεται ο καθε champion, πως ανεβάζεις rank, τακτικες κτλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνομαι να αρχισω και εγω lol, υπαρχει καπου καποιος οδηγος π να λεει για τα παντα? πχ για το πως πρεπει να παιζεται ο καθε champion, πως ανεβάζεις rank, τακτικες κτλπ?

 

Θες ηθελημένα να χαλάσεις την ψυχική σου υγεία?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aστον, αστον.
Εδω θα ειμαστε να τον ακουμε να qq-διζει.
Μετα θα γινει ενας μικρος jonakos οπου εκει θα φανει αν παει για troll ή ειναι γεννημενος σταρ.
Mε τις συμβουλες του sakiz περι peel and spa θα αποδωσουν καρπους και θα γινει και αυτος ενας majestic bronzodia.
To εκουμε δει το εργκο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν κανεις τα λαθη των προηγουμενων περι ranked με το που φτασεις lvl30  κτλ
και διαβασεις καμια συμβουλη απο τα παιδια εδω, το εχεις.
O jonakos που λες, μας τα εκανε πεπονια με την bronze λογικη που ειχε,
του ειπαμε μα-μου-σου-του και τωρα αραζει στα σαλονια της πλατινας.
Eιμαστε legit δλδ. Οχι μαλακιες.   :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aστον, αστον.

Εδω θα ειμαστε να τον ακουμε να qq-διζει.

Μετα θα γινει ενας μικρος jonakos οπου εκει θα φανει αν παει για troll ή ειναι γεννημενος σταρ.

Mε τις συμβουλες του sakiz περι peel and spa θα αποδωσουν καρπους και θα γινει και αυτος ενας majestic bronzodia.

To εκουμε δει το εργκο.

The burns are strong in this one :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνομαι να αρχισω και εγω lol, υπαρχει καπου καποιος οδηγος π να λεει για τα παντα? πχ για το πως πρεπει να παιζεται ο καθε champion, πως ανεβάζεις rank, τακτικες κτλπ?

 

 

Ναι υπαρχει. κατσε να το βαλω σε spoiler μην γεμισει το thread.

 

 

1) Δεν πατας ποτε ENTER.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνομαι να αρχισω και εγω lol, υπαρχει καπου καποιος οδηγος π να λεει για τα παντα? πχ για το πως πρεπει να παιζεται ο καθε champion, πως ανεβάζεις rank, τακτικες κτλπ?

mute/ignore is your bff. Ειδικα στα πρωτα level και στα πρωτα ranked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...