Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εννοεις πως εκοβε 700 dmg μονο με την ulti ή και με ολο το combo.Και αμα εσκαγε 700 dmg 6 lvl,χωρις να ειναι fed,θελω να παρω μαθηματα.

 

700dmg με το combo + ignite. Αν σου κάνει το ult, μετά σου κάνει όλα τα abilities + 1-2 auto, Και μετά κάνει detonate το ult, για υπολόγισέ τα.

 

 

Ασχολιαστο.

 

Αστειευόμενος το έγραψα προφανώς αναφερόμενος στο γεγονός ότι όταν:

1. παίζεις tank/initiator/utility

2. χτίζει το build σου ανάλογως (π.χ. aegis, frozen heart, sightstone στον j4)

3. κάνεις plays στο early και η ομάδα δεν τα εκμεταλλεύεται

4. μένεις εσυ και η ομάδα σου πίσω εν τέλη λόγω του (3)

δεν μπορείς να κουβαλήσεις από εκει και πέρα.

Γιατί mid προς late game (γιατί θα φτάσεις εκεί εφόσων η ομάδα σου δεν ασχολείται με τις ευκαιρίες για snowball που δίνεις), ακόμη και με αυτό το tanky build δεν μπορείς να κάνεις πολλά πέρα από το να μαζέυεις death γιατί ακόμη και στο καλύτερο initiate τα αντίπαλα carries σε ρίχνουν σε 5 δεύτερα.

 

 

Το να βλέπω τους τωρινούς Gambit και να ξέρω ότι είχαν κάποια σχέση με τους Moscow 5 s2 είναι τόσο περίεργο :P

 

Από τα χειρότερα games που έχω δει το CW vs GMB.

 

Νομίζω ότι είναι από τους πολλούς παίκτες/ομάδες που δεν μπόρεσαν να προσαρμοστούν σωστά στα νέα patch/update whatever και το τότε εξαιρετικό playstyle τους δεν ταιριάζει στο τωρινό meta. Παράδειγμα θυμάμαι τον diamond με τα god-like udyr plays στο season 2. Ήταν από τους πρώτους που έπαιρνε dorans στο jungle, oracle's στο πρώτο back. Με το vision των αντιπάλων που καθάριζε, έκανε χώρο για gank αλλά εκτός αυτού ανάγκαζε την άλλη ομάδα να χαλάει πολύ gold σε wards (εφόσων δεν υπήρχαν sightstone Και trinkets). Εκτός αυτού όμως, τώρα δεν υπάρχει καν το oracles και φυσικά να κάνει gank o udyr σε ποιόν? Στον zed ή στον fizz? Δεν μιλάμε για κάνα karthus ή anivia του season 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

 

Αστειευόμενος το έγραψα προφανώς αναφερόμενος στο γεγονός ότι όταν:

1. παίζεις tank/initiator/utility

2. χτίζει το build σου ανάλογως (π.χ. aegis, frozen heart, sightstone στον j4)

3. κάνεις plays στο early και η ομάδα δεν τα εκμεταλλεύεται

4. μένεις εσυ και η ομάδα σου πίσω εν τέλη λόγω του (3)

δεν μπορείς να κουβαλήσεις από εκει και πέρα.

Γιατί mid προς late game (γιατί θα φτάσεις εκεί εφόσων η ομάδα σου δεν ασχολείται με τις ευκαιρίες για snowball που δίνεις), ακόμη και με αυτό το tanky build δεν μπορείς να κάνεις πολλά πέρα από το να μαζέυεις death γιατί ακόμη και στο καλύτερο initiate τα αντίπαλα carries σε ρίχνουν σε 5 δεύτερα.

 

 

 

 

 

Για αρχη παρατας το Sightstone 

 

Δεν παιζεις σε ranked 5s κ δεν παιζεις κ support jungler οποτε στο SoloQ σου ειναι αχρηστο

Κοιτας με αυτα τα 800g να παρεις πιο γρηγορα το jungle item . 1 pink early κ 1 κανονικο σε καθε back ειναι αρκετα

 

Also , παρατα το Sunfire . Δεν σου προσφερει κατι

Αν θες armor κ hp κανε Omen κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη παρατας το Sightstone 

 

Δεν παιζεις σε ranked 5s κ δεν παιζεις κ support jungler οποτε στο SoloQ σου ειναι αχρηστο

Κοιτας με αυτα τα 800g να παρεις πιο γρηγορα το jungle item . 1 pink early κ 1 κανονικο σε καθε back ειναι αρκετα

 

Also , παρατα το Sunfire . Δεν σου προσφερει κατι

Αν θες armor κ hp κανε Omen κατευθειαν

 

και όταν ρε αδερφέ το supp στο soloQ δεν κάνει roam (ήτοι μέχρι το 30:00 το sighstone το κουβαλάει για να wardάρει το river στο bot) ποιός θα βάλει μερικά Wards για να μην πεθαίνουν τα ζώα στα lanes? Τόσο vision τους δίνεις και πάλι πεθαίνουν από τα captain obvious ganks... Οπότε θα μου πεις, έχεις δίκιο... Τσάμπα πάει το vision έτσι κ αλλιώς...

 

Ασχέτως με sunfire και sightstone πάντως το point μου νομίζω παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όταν ρε αδερφέ το supp στο soloQ δεν κάνει roam (ήτοι μέχρι το 30:00 το sighstone το κουβαλάει για να wardάρει το river στο bot) ποιός θα βάλει μερικά Wards για να μην πεθαίνουν τα ζώα στα lanes? Τόσο vision τους δίνεις και πάλι πεθαίνουν από τα captain obvious ganks... Οπότε θα μου πεις, έχεις δίκιο... Τσάμπα πάει το vision έτσι κ αλλιώς...

 

Ασχέτως με sunfire και sightstone πάντως το point μου νομίζω παραμένει.

το 30 ειναι το προβλημα σου.

>Κανε ενα clear (μαζι με ενα απο τα ποταμισια)

>Κανε recall, παρε pink + 5pots (εαν και σε gold δεν χρειαζεται το pink)

>Κανε δευτερο clear (χωρις τα buffs, αυτα δεν θα εχουν βγει). Εαν εισαι τοπ, αρχισε απο golems, εαν εισαι bot αρχισε απο frog

>Πας drake, πρεπει να ειναι το 8 λεπτο του game και πρεπει να εισαι 6lvl+ (εαν εχεις κανει και κανα gank), βαλε το pink στο drake για να σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχουν wards και παρτο.

>Οπως εισαι πας στο bot και gankαρεις, ειτε ψοφησει καποιος, ειτε κανει recall ΠΑΙΡΝΕΙΣ turret!

>Επειδη στο gold κοιμουνται, κανεις rush και το δευτερο turret, το πολυ πολυ να σου ερθει ο jungler με μισο hp.

>Μετα πιεση ετσι ωστε το game να εχει τελειωσει στο 20-30

 

ΥΓ: Προτεραιοτητες. drake > turret > kills.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 30 ειναι το προβλημα σου.

>Κανε ενα clear (μαζι με ενα απο τα ποταμισια)

>Κανε recall, παρε pink + 5pots (εαν και σε gold δεν χρειαζεται το pink)

>Κανε δευτερο clear (χωρις τα buffs, αυτα δεν θα εχουν βγει). Εαν εισαι τοπ, αρχισε απο golems, εαν εισαι bot αρχισε απο frog

>Πας drake, πρεπει να ειναι το 8 λεπτο του game και πρεπει να εισαι 6lvl+ (εαν εχεις κανει και κανα gank), βαλε το pink στο drake για να σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχουν wards και παρτο.

>Οπως εισαι πας στο bot και gankαρεις, ειτε ψοφησει καποιος, ειτε κανει recall ΠΑΙΡΝΕΙΣ turret!

>Επειδη στο gold κοιμουνται, κανεις rush και το δευτερο turret, το πολυ πολυ να σου ερθει ο jungler με μισο hp.

>Μετα πιεση ετσι ωστε το game να εχει τελειωσει στο 20-30

 

ΥΓ: Προτεραιοτητες. drake > turret > kills.

 

Όταν κατά μέσο όρο έχω στο Jungle 1-0-4 στο 10-15 και 1 drake, το 30min είναι το πρόβλημα μου δυστηχώς...

 

Τέσπα, η λύση βρέθηκε... Παίζεις ένα carry position και κουβαλάς όπως είπα και πριν... Ζουγκλάρισμα τέλος...

 

dasdasfagewr32p_3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα που mainαρω supp ειναι οτι καλυτερο!

 

 

Στην ΙΩΑΝΝΑ(Janna :3) ειναι προτιμοτερο να βγαζω items με ap+hp η κλασσικα να πηγαινω σε ιτεμς τυπου:

mikaels,iron solari κτλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τι χρειαζεσαι σε support items αλλα συνηθως παιρνεις νωρις Mejais κ stackαρεις

Δεν εχεις λεφτα να παρεις AP items , παροτι η Janna κανει μια χαρα scale . Το Mejais ειναι αρκετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...