Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω δει.εμενα :P

μιας και το ανεφερες

ranked report

2 game προς το παρων,δυο ηττες σημερα.Στο ενα boosted thresh.Του λεγαμε να παει αφκ για να νικησουμε και δεν ηθελε επειδη φταιγαμε εμεις οχι αυτος.

Στο δευτερο premade ελληνες.Εφοσον κανει instalock vayne παει 6/12/5 και ο premade του τα ιδια σκατα.Για αλλη μια φορα,δεν νικας με ελληνες premade

edit:-13 ποντους :P.Αυριο παλι ranked.Πολυ κακη στιγμη διαλεξα να παιξω

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη δεν ξερουν να παιζουν? :D

Εγω το κανω αναβαθμιση με το που παω 9 αν παιζω top η mid η jungle και ειναι σαν να παιζουν δυο support στην ομαδα μου.Τετοια διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και το ανεφερες

ranked report

2 game προς το παρων,δυο ηττες σημερα.Στο ενα boosted thresh.Του λεγαμε να παει αφκ για να νικησουμε και δεν ηθελε επειδη φταιγαμε εμεις οχι αυτος.

Στο δευτερο premade ελληνες.Εφοσον κανει instalock vayne παει 6/12/5 και ο premade του τα ιδια σκατα.Για αλλη μια φορα,δεν νικας με ελληνες premade

edit:-13 ποντους :P.Αυριο παλι ranked.Πολυ κακη στιγμη διαλεξα να παιξω

someone does not simply lock in vayne.Για μενα που πλεον παιζω west δεν αξιζει πλεον να pickαρεις vayne.Πολυ risk για ισως mediocre reward.Πες με οποιους τυχαινεις οταν κανουν hover την vayne να μην την pickαρουν.Δεν αξιζει πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχεις λιγοτερο gold απο το silver 1 support δεν σε πειραξε , τo trinket σε μαρανε :P

 

lawl gold δεν εχει, φαρμ δεν εχει, συμμετοχη στο kda της ομαδας δεν φαινεται να υπαρχει. τυχερη η ομαδα του που νικησε με -1 trolololol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες ψάχνω κάποιος για δυο rank platinum 5 είμαι οποτε θέλω εκεί να είναι μπας και ξεκολλήσουμε και όχι ebay account παρακαλώ :) 10 φορες στα series και 10 lose πέρσι το platinum ήταν εύκολο φέτος τι έγινε δεν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχεις λιγοτερο gold απο το silver 1 support δεν σε πειραξε , τo trinket σε μαρανε :P

Αλλο το point μου.

Contribution for Kill 30%[/size]

mmr για g3

Εκανα και 80%... και; ΗΤΤΑ.

 

mmr silver 5 για αυτο παιρνω 22 και χανω 16....

 

 

 

btw τι κανουμε ban;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο το point μου.

 

Εκανα και 80%... και; ΗΤΤΑ.

 

mmr silver 5 για αυτο παιρνω 22 και χανω 16....

 

 

 

btw τι κανουμε ban;

Για τι συγκεκριμενο game λεμε δεν λεμε γενικως.Και εγω ειχα ενα 89% με sejuani.Κυριολεκτικα επαιζα μονος μου 45 λεπτα

 

εγω οταν μπαναρω,κανω ban riven/nida και ενα pick που θελει η ομαδα

Nida επειδη ειναι αρκετα δυνατη στο jungle

Riven επειδη μας εχουν πρηξει με ολες τις riven.Κυριως για να μην την παρει η ομαδα μου την κανω ban.

Τωρα αναλογως και τα ban απεναντι,ισως katarina και sejuani.Αλλα αν ειμαι πρωτος προτειμω να την εχω για την ομαδα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ban lee ειδικά σε ranked οι μισοί jungler είναι lee sin main πάντα δουλεύει. Πέρα που είναι διαχρονικά opίλα του κερατά δηλαδή.

 

Vladimir αυτή τη στιγμή που είναι freelo ειδικά αν δε του κόψει του jungler να ρίξει camp στην αρχή που είναι χαρτί, αλλιώς gg x10

 

Hecarim ήταν τέρμα broken last patch αλλά έφαγε nerf και δε βλέπω να τον παίζουν πολλοί πλέον υποθέτω οκ

 

Zed σταθερή opίλα για το mid ό,τι είναι κι o lee για το jungle. Ban και not even sorry.

 

Αυτούς έχω εγώ στο μυαλό μου atm.

 

υγ: χαιρετώ και με το πρώτο μήνυμα στο subsection νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

υγ: χαιρετώ και με το πρώτο μήνυμα στο subsection νομίζω

Γεια σου και καλος ηρθες

Εισαι λιγο υπερβολικος :P

θα διαφωνισω με το lee sin ban.Δεν ταιριαζει καθολου στο meta και πεφτει και δεν εχει το τοσο δυνατο early game που ειχε πριν το νερφ s4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου και καλος ηρθες

Εισαι λιγο υπερβολικος :P

θα διαφωνισω με το lee sin ban.Δεν ταιριαζει καθολου στο meta και πεφτει και δεν εχει το τοσο δυνατο early game που ειχε πριν το νερφ s4

 

To meta είναι κατι που διαμορφώνεται από τα buff/nerf που γίνονται κατά καιρούς και ορίζεται κατά 90% από το pro scene. Ό,τι και να θεωρούμε εμείς όταν βλέπουμε επαγγελματικές ομάδες να χρησιμοποιούν picks με επιτυχία αυτό κάτι θα σημαίνει ( ref: bo5 sk vs uol )

 

Γενικά υπάρχουν κάποια champs που ίσως λόγω kit ίσως λόγω συμπάθειας της riot ή του community με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δε μένουν ποτέ εκτός meta. Τέτοια champs είναι ο lee, ο zed, η orianna, η vayne, η vi, o thresh κλπ.

Προσωπικά τα 2 πρώτα από αυτά τα θεωρώ broken κυρίως κριβώς λόγω kit, δηλαδή όσο και να πειράξουν τα numbers αν δε πάρουν rework δε θα ναι ποτέ πραγματικά balanced.

 

Αλλά τέλος πάντων αυτή είναι η δική μου γνώμη δε χρειάζεται να επεκταθώ ο καθένας ας banάρει ό,τι θέλει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...