Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αρχηγέ μου ξερω τι λες, απλά έτσι όπως είναι το bug είναι πιο δύσκολο να κάνεις reproduction βάσει περιγραφής που ο άλλος θα εφαρμόσει σε custom game γιατί οι ταχύτητες του mouse δεν είναι οι ίδιες, θα μου είναι άχρηστο να μου πεις δεν κατάλαβα τπτ με δυο δοκιμές σε custom

δεν είμαι τρελός να ζητούσα να παίξει κανείς game ολόκληρο αντί να έλεγα άνοιξε custom, κάνε αυτό, εκείνο, τάλλο και πες μου

για αυτό είπα εξαρχής αν κάποιος έχει όρεξη να παίξει xerath, ας μας πει αν είδε τπτ περίεργο

δεν χρειάζεται να το αναλύουμε όμως, έγραψα ότι έγραψα γνωρίζοντας αυτά που λες, καλό βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Source.png Πηγή: οδηγος How to carry yourself to diamond Λέει τίποτα;

 

Επίσης, γνώμη για Brand Support?

Edit:Μισο διαβαζω το reddit

Λεει κατι σωστα οπως το να σπαμμαρεις normal games με τον παιχτη για να μαθεις καταστασεις και το low pick ratio high win ratio επειδη αυτοι οι παιχτες δεν τρωνε ban.Αλλα το normal mmr δεν λειτουργει ετσι.Οι plat/diamond εχουν συνηθως τρομερα low normal mmr επειδη δεν παιζουν τοσα normal.Επισης το normal mmr εχει ως average το 1400.1300 ειναι απο τα κατωτερα και 1500 απο τα ανωτερα.Αυτο που δειχνει το op.gg ειναι το mmr απο τους ranked players σε εκεινο το game.Για αυτο το δειχνει σπανια,πρεπει και οι 10 να εχουν παιξει τα 10 placement.Θα συμφωνησω το να εισαι φιλικος στο selection.Εχω δει οτι με αφηνουν να παω οτι θελω οτι pick και να ειμαι εφοσον λεω αστεια ευχαριστω κτλ κτλ.(manipulation).

Ειπε τον χρυσο μου κανονα που μονο οταν δεν τον ακολουθω χανω

 

 

If you do get your champion, though, make sure to take a break after each game to get some water, do some push-ups, or whatever. You don't want to risk getting banned out by someone in your previous game, so anytime someone dodges or you finish a game, wait a couple of minutes before queueing again to ensure that no one is prepared for your pick.

Φετος εχω γυρω στις 15 ηττες αποκλειστικα επειδη πατησα play again/δεν εκανα dodge/εκαναν dodge και δεν βγηκα απτο pool.

 

 

Εχω παιξει με καλους bard και κακους.Ωστόσο είναι low risk low reward παιχτης.

Μιας και ειμαι καλος blitz,τον θεωρω ισως το support με την μεγαλυτερη επηρεια σε ενα lane/teamfight.Στο lane με 1-2 grab πεφτει τοσο το ηθικο του αντιπαλου adc που μετα θα το ποιανεις συνεχεια(επισης ειναι τρομερα intimidating.Αν τον δεις να τρεχει προς τα εσενα...).Στο teamfight εφοσον εχεις σωστο team,ενα grab σε ap/ad carry θα γυρει το fight προς τη μερια σου

 

Σημειωση:Επαιξα με bard support.Ηξερε να παιζει.Πηραμε το lane χασαν ολα τα υπολοιπα.Στο teamfight κανει την ulti και 4 ατομα.Η ομαδα αντι να ετοιμαστει γυρω απτο adc,καθετε πισω και βαρανε το support που ηταν απεξω.Με λιγα λογια,θες premade τουλαχιστον 3 ατομα για bard (παλι,προσωπικη αποψη)

 

ranked report:plat 4 αλλα αρχισα να κουραζομαι με τα plat throws.Πιο πολυ επειδη μου χαλανε το win ratio του ezreal (το kda δεν χαλαει :/) αλλα και το συνολικο.Ελπιζω οσο ανεβαινω να ειναι καλυτερα τα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit:Μισο διαβαζω το reddit

Λεει κατι σωστα οπως το να σπαμμαρεις normal games με τον παιχτη για να μαθεις καταστασεις και το low pick ratio high win ratio επειδη αυτοι οι παιχτες δεν τρωνε ban.Αλλα το normal mmr δεν λειτουργει ετσι.Οι plat/diamond εχουν συνηθως τρομερα low normal mmr επειδη δεν παιζουν τοσα normal.Επισης το normal mmr εχει ως average το 1400.1300 ειναι απο τα κατωτερα και 1500 απο τα ανωτερα.Αυτο που δειχνει το op.gg ειναι το mmr απο τους ranked players σε εκεινο το game.Για αυτο το δειχνει σπανια,πρεπει και οι 10 να εχουν παιξει τα 10 placement.Θα συμφωνησω το να εισαι φιλικος στο selection.Εχω δει οτι με αφηνουν να παω οτι θελω οτι pick και να ειμαι εφοσον λεω αστεια ευχαριστω κτλ κτλ.(manipulation).

Ειπε τον χρυσο μου κανονα που μονο οταν δεν τον ακολουθω χανω

Φετος εχω γυρω στις 15 ηττες αποκλειστικα επειδη πατησα play again/δεν εκανα dodge/εκαναν dodge και δεν βγηκα απτο pool.

 

 

Εχω παιξει με καλους bard και κακους.Ωστόσο είναι low risk low reward παιχτης.

Μιας και ειμαι καλος blitz,τον θεωρω ισως το support με την μεγαλυτερη επηρεια σε ενα lane/teamfight.Στο lane με 1-2 grab πεφτει τοσο το ηθικο του αντιπαλου adc που μετα θα το ποιανεις συνεχεια(επισης ειναι τρομερα intimidating.Αν τον δεις να τρεχει προς τα εσενα...).Στο teamfight εφοσον εχεις σωστο team,ενα grab σε ap/ad carry θα γυρει το fight προς τη μερια σου

 

Σημειωση:Επαιξα με bard support.Ηξερε να παιζει.Πηραμε το lane χασαν ολα τα υπολοιπα.Στο teamfight κανει την ulti και 4 ατομα.Η ομαδα αντι να ετοιμαστει γυρω απτο adc,καθετε πισω και βαρανε το support που ηταν απεξω.Με λιγα λογια,θες premade τουλαχιστον 3 ατομα για bard (παλι,προσωπικη αποψη)

 

ranked report:plat 4 αλλα αρχισα να κουραζομαι με τα plat throws.Πιο πολυ επειδη μου χαλανε το win ratio του ezreal (το kda δεν χαλαει :/) αλλα και το συνολικο.Ελπιζω οσο ανεβαινω να ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Ωραία όλα αυτά που γράφεις αλλά γράφε κιόλας πώς φταίς και εσύ που χάνετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μου φανηκε ο xerath.Λιγο πιο γρηγορα αλλαζουν κατευθυνση τα skillshots αλλα ειχα και καιρο να παιξω οποτε ισως αλλο να ειναι

thnx man, τελικά το βρήκα και στο bug tracker αλλά μέχρι στιγμής οι υπόλοιποι παίχτες που ρώτησα δεν φαίνεται να το έχουν συναντήσει (είδα και live game όπου νόμιζα πως ήταν εμφανές πως είχε το πρόβλημα (αστοχούσε συνέχεια) αλλά τελικά ήταν κακός παίχτης γιατί μίλησα μαζί του και μου είπε ότι δεν είχε κανένα πρόβλημα)

περίμενα μία μέρα να δω μήπως έχει σχέση με τον client (όπως όταν δεν λειτουργεί το Q του xerath και επανέρχεται με relog) αλλά το ξανατσέκαρα σήμερα και παραμένει

επιβεβαίωσα ότι τουλάχιστον εγώ έχω το πρόβλημα, συγκρίνοντας κι άλλους champions με παρόμοια abilities που δεν εμφανίζουν το ίδιο πρόβλημα με τον ίδιο client

απλά αν δεν ανεβάσεις video να δείξεις τι ακριβώς κάνει, λογικό είναι οι περισσότεροι να σου πουν ότι είναι η ιδέα σου και ότι δεν θα πρεπε να παίζει με click release (δεν παίζει αυτό, μια ζωή έτσι παίζω xerath κι εξάλλου την ίδια μέρα που το διαπίστωσα είχα ξαναπαίξει με xerath)

το πρόβλημα είναι ότι το Q μου πέφτει σε λάθος κατεύθυνση υπό συγκεκριμένες συνθήκες (φορτώνει, click, πολύ μεγάλη γωνία+μεγάλη ταχύτητα, release = αλλού για αλλού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι αλλά good thinking^

γμτ είναι unplayable, το έχω ανοίξει τώρα που είμαι ελεύθερος μήπως και καταλάβω τι παίζει

lag spikes θα το εξηγούσαν, δλδ φορτώνεις Q αλλά μέχρι να το ρίξεις έχει ένα spike και πέφτει αλλού γιατί πήρε σε λάθος χρόνο το button release, αλλά αυτό θα μου το κανε και στo e οπότε ούτε αυτό είναι

θα κοιτάξω μήπως το γράψω σε video αν και βαριέμαι να κατεβάζω και να μαθαίνω προγράμματα τώρα

 

 

 

εντάξει τίποτα, το κοίταξα διεξοδικά τώρα που είχα χρόνο και είναι καραbug, δεν υπάρχει περίπτωση

οπότε αναγκαστικά θα περιμένω να το συναντήσει και άλλος κόσμος και να βγει fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και αλλα αφτιαχτα bug εδω και χρονια

Μερικα πιο ενοχλητικα

Ulti ezreal να περασει μεσα απο παιχτες και να μην χτηπησει κανεναν

Αορατα q απο nida και morgana

Η ουλτι του shen να μην γινει ποτε και να μπει σε cd χωρις λογο

Τα spells της lux και το charm της αρι που χτυπανε εκτος range

Το hitbox του kogmaw (δηλαδη ελεος σαν να οδηγας λεοφορειο ειναι,ολα σε πετυχαινουν εκτος μοντελου)(ps,αορατα r με το σκιν που ειναι σαν δρακος :D.Ειδικα αν εισαι mid κανει rage ο αντιπαλος)

2 bug σε pulsefire ezreal.Ενα να δειχνει το animation οτι σκοτωσες το minion αλλα να μην παιρνεις gold,και το αλλο το αργο attack animation (αν και αν το συνηθισεις δεν ειναι τοσο ενοχλητικο.)

και αρκετα ακομα που δεν θα θυμαμαι

 

Βρηκα αυτο που ειπες.Τελικα οντως ηταν πιο περιεργο το q καλα το καταλαβα.Απλα εγω εχω φουλ smartcast και μονο στο q το συναντισα για αυτο δεν εδωσα σημασια

 

https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/31wxod/smartcast_with_range_indicators_had_a_huge/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.surrenderat20.net/2015/04/49-pbe-update.html

 

Θα δοκιμασω αυριο τον ryze και θα πω εμπειρια,αλλα δεν το βλεπω για καλο.Συνηθως οταν αλλαζουν παιχτη που παιζετε παει στα αζητητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ZG0uFBh.png

για να δουμε τι θα δουμε

update 1

NHg01Zx.jpg

Αχ τι ωραια, το εχω στα ελληνικα (facepalm.jpg)

 

 

update 2

ikGDdIC.jpg

 

tumblr_lltzgnHi5F1qzib3wo1_400.jpg

 

update 3

απο τα 3 ban, καταφερα να κανω 1 χαχαχαχαχα

 

update 4

 BCbRn2y.png

σα να με κουβαλησαν

Επεξ/σία από παπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZG0uFBh.png

για να δουμε τι θα δουμε

update 1

NHg01Zx.jpg

Αχ τι ωραια, το εχω στα ελληνικα (facepalm.jpg)

 

 

update 2

ikGDdIC.jpg

 

tumblr_lltzgnHi5F1qzib3wo1_400.jpg

 

update 3

απο τα 3 ban, καταφερα να κανω 1 χαχαχαχαχα

 

update 4

 BCbRn2y.png

σα να με κουβαλησαν

Χρυση 1....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...