Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή παίζω κάθε μέρα και στα δυο μπορώ να πώ με εμπειρία ότι οι μισοί παίχτες δεν ξέρουν τι τους γίνεται (άρα οι άλλοι μισοί τις 55% φορές που θα είναι στην ίδια ομάδα θα ανεβαίνουν).Απο plat 2 και πάνω νικάει καθαρά αυτός που δεν έχει boosted παίχτη στην ομάδα του.Πιο κάτω ένα duo με μέτριους παίχτες κουβαλάει (μιλάμε για normal καταστάσεις,γιατι δυο pro πάνε challenger με 100 games).Ας πούμε με έναν φίλο μου που έπαιζε μόνο kog maw ap bot φτάσαμε plat 4 για πλάκα.Εγώ έπαιζα σε account με 16 παίχτες και έπαιζα μόνο δυο (lee sin και master yi).

Τώρα απο skill υπάρχει μεγάλη διαφορά.Ας πούμε εγώ που είμαι passive adc που στηρίζομαι στον αντίπαλο να κάνει λάθος στο bot έχω πάντα 5+ kill μέχρι το 10-11 σε plat 5 elo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν νομιζω οτι καταλαβες τι ειπα.
Προφανως ο silver με τον plat εχει διαφορα -και ναι εχω παιξει και στα 2-
ομως μεχρι και το σκουπιδο division V του Diamond τα πραγματα ειναι αρκετα low σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.
Και στο low diamond θα δεις κακα plays, κακα positions,

δεν ξερουν να κανουν smite δεν ξερουν να φαρμαρουν και αλλα τετοια ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι καταλαβες τι ειπα.

Προφανως ο silver με τον plat εχει διαφορα -και ναι εχω παιξει και στα 2-

ομως μεχρι και το σκουπιδο division V του Diamond τα πραγματα ειναι αρκετα low σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.

Και στο low diamond θα δεις κακα plays, κακα positions,

δεν ξερουν να κανουν smite δεν ξερουν να φαρμαρουν και αλλα τετοια ωραια.

Τα λάθη γίνονται σε όλα τα elo.Το θέμα είναι αν θα μπορείς να τα εκμεταλευτείς.Όταν παίζει απέναντι σε αντιπάλους με ίδιο skill θα κάνεις λάθη.Επίσης μέχρι το d5 προσπαθούν.Try hard.Μετά βλέπεις 1ο game  kindred απο τον bobosxxxl (θα κλάψω xD) να έχει 0/4 στο 5.Η διαφορά είναι ότι στο challenger τον faby με draven 0/8 τοπ τον λενε "παιζει για fun" ενώ απο d3 και κάτω τον λένε troller.Και μπορώ να πω πως τα προηγούμενα χρόνια οι pro παίχτες ήταν πολύ χειρότεροι απότι τώρα.Το παιχνίδι εξελίσεται.Τώρα δεν χρείαζεται να είσαι καλύτερος από τον αντίπαλο μηχανικά.Χρειάζεται να κάνεις την γνώση σου πράξη

 

θα πώ καλύτερα αυτό που θέλω αργότερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω εγώ μέχρι πριν 3 μήνες που σταμάτησα να παίζω έβλεπα τεράστια διαφορά μεταξύ σιλβερ και πλατ.

Ο "σου δειχνω το φεγγαρι και κοιτας το δαχτυλο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1263901956/29404672

 

Ας πούμε σε αυτό το ματς που μόλις έπαιξα ο χειρότερος παίχτης στην ομάδα ήταν ο malzahar.θα έλεγες "ουτε silver δεν ειναι".ΑΛΛΑ.Αν ο ίδιος έπαιζε στο silver ο αντίπαλος μάλλον θα έκλαιγε.Για αυτόν τον λόγο δεν μπορούμε να συγκρίνουμε δυο τοσο μακριά σε απόσταση elo

 

Επίσης αν δείτε contribution to kill έχω 32%.Αλλά σε κάθε back έπαιρνα wards και ανέβασα και trinket κόκκινο.Από αυτό και μόνο είχα vision στην απέναντι ζούγκλα και μπορούσα να πάρω ασφαλής objectives.Δεν είχε σημασία μετά αν ο άλλος είχε τα mechanics του RUSH.Αφού δεν έκανε τα βασικά,έχασε το pressure στα lane

 

(στον jungler θες sweeper.το να βάζεις παραπάνω wards δεν αξίζει απο την στιγμή που θα στα σπάει ο άλλος με pinks-sweeper-smite buff)

wtf masteries είχα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ειχαμε shaco jungle και ο δικος μου ο thresh δε επαιρνε pinks γιατι λεει κρατανε 10 δευτερα. και μου βαζει ward στο bot bush. ρε αντιχριστε στο bot bush ο αλλος θα φτασει ηδη stealth τι το βαζεις κει περα ρε ζωο.

 

+ jungler. πας να κανεις gank στο bot και τα ζωα περιμενουνε να μπεις εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ειχαμε shaco jungle και ο δικος μου ο thresh δε επαιρνε pinks γιατι λεει κρατανε 10 δευτερα. και μου βαζει ward στο bot bush. ρε αντιχριστε στο bot bush ο αλλος θα φτασει ηδη stealth τι το βαζεις κει περα ρε ζωο.

 

+ jungler. πας να κανεις gank στο bot και τα ζωα περιμενουνε να μπεις εσυ

division?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη φαση αλλα σαν Bug Μου φαινεται...υποτιθεται η σκια και το vision ειναι δυναμικα πανω στον χαρτη...δεν ειναι βαζω ενα green/Ping Και σε κυκλο 360 μοιρες σε αποσταση ταδε βλεπω τα παντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meet the "I main Vayne" starter pack  :-D

1)Σκιννάτη (optional)

2)"/all best vayne eune I'll penta you guys xaxoaxa"

3)"Team/jungler where are you??"

4)1v3 με κάθε ευκαιρία

Δεν παίζει να είναι πάνω από μία στις 10 Vayne σωικές.

Αυτό που λένε πως έχει χάλια laning και γαμάτο late είναι μύθος τουλάχιστον στο Gold που είμαι εγώ.

Με κάποιο τρόπο feedάρονται στο early και παίρνουν αρκετά kill, αλλά όταν αρχήσουν τα teamfights φεύγουν αέρας πριν το καταλλάβεις επειδή δεν ξέρουν τι παει να πει positioning.

Και τελικά τελειώνουν με σκορ του τύπου 10/15.

Every single fucking game. Θα αρχίσω να την ζητάω μπαν ειλικρινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φημες λενε οτι ο Niels δεν θα παιξεις στα ημιτελικα μετα απο βαρυ κουβαλημα....

(αστειευομαι...ολη η ομαδα επαιξα καλα απλα ειχαν comb γυρω απο την Jinx)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το Σάββατο (17/10) ο κρισιμότερος προκριματικός γύρος του ESL για το LoL, μιας και συνδυάζει Go4LoL και Βαλκανικό Qualifier μαζί. Οι καλύτερες ομάδες έχουν λάβει ήδη τα εισιτήρια τους, οπότε είναι μια καλή ευκαιρία για εσάς και την ομάδα σας να δηλώσετε συμμετοχή τώρα! Χρηματικά έπαθλα, Riot Points και ένα ταξίδι στην Βουδαπέστη σας περιμένουν! 

 

Μάθετε περισσότερα: 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...