Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pooksie strip video op.

O oddone το ειχε βγαλει στη φορα στο stream. Εχει και σχολιο απο voyboy.

Κατα τ αλλα ναι, ειχa streamαρει τις προαλλες με το account ενος φιλου στο silver 1 - gold 5.

Ημουν duo με ενα παληκαρι, επαιξε 5/5 support.

Τα 2 που πηγα μαζι του bot τα εχασα (Δε λεμε γιατι)

τα 3 που πηγα Mid/top εκανα score του τυπου 15/3.

Ο λογος που γινεται αυτο ειναι επειδη η διαφορα στο Mechanical skill και μονο ειναι αρκετη για να κερδισω το lane και το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδες σταματησα να παιζω ranked τις Παρασκευες και τα Σαββατα, και πλεον το ποσοστο νικης στην εβδομαδα εχει φτασει στο 80%.. απο 50%-60% που ειχα, και το 20% που θα χανω θα ειναι γιατι οντως οι αντιπαλοι θα ειναι καλυτεροι, αλλα τα χανω και δυσκολα..

 

γινονται ωραια παιχνιδακια.. αρχιζει και καθαριζει λιγο το σκηνικο και οι οχι τοσο καλοι πεφτουν κατηγοριες σιγα σιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι items προτείνετε για adc σε game που τραβάει πάρα πολύ (πάνω από 40 λεπτά) και που και οι 2 ομάδες πλησιάζουν ή έχουν κάνει full build?

 

Εγώ σκεφτόμουν Boots για AS,Infinity,Bloodthirster,2x Phantom Dancer και ένα Guardian/Warmogs. Μου φαίνεται πώς το συγκεκριμένο build σου μεγιστοποιεί το damage (με 85% crit chance νομίζω) και ταυτόχρονα μπορείς να αντέξεις ένα teamfight (με το guardian έχεις το revive ενώ με το warmog's έχεις 1000 HP επιπλέον).

 

Για πείτε ιδέες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι το Last Whisper?

 

Θεωρητικά μπορεί να είναι Infinity+BLoodthirster+Phantom DAncer+Boots+Last Whisper και αν έχεις Bruiser AD να σε divarei κάνε κανένα Randuins ή Frozen Mallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω ανεβασει τρελα τα στατιστικα μου στα ranked ( http://www.lolking.net/summoner/eune/26071624#history ) μονο και μονο επειδη dεν κανω τον καλο και παταω ποδι παιρνοντας το ad carry...τωρα τελευταια το μονο παιχνιδι που εχασα ειναι ενα με singed επειιδη το team με εβαλε support. Ειμαι στην αθλιοτητα του bronze 2 και ελπιζω σε ανοδο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι το Last Whisper?

 

Θεωρητικά μπορεί να είναι Infinity+BLoodthirster+Phantom DAncer+Boots+Last Whisper και αν έχεις Bruiser AD να σε divarei κάνε κανένα Randuins ή Frozen Mallet.

 

Θα πεταγα πολυ ανετα το BT και θα επαινα Botrk σε late game , ιδιως οταν μπει το patch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το πέταγα καθόλου καθώς το IE+PT προσφέρουν τόσο scaleability για το dmg του BT που δεν νοείται να το αλλάξεις. Επίσης το lifesteal με τόσο crit+dmg θα είναι απίστευτο. Και αυτό είναι το πλεονέκτημα του Crit Chance+Dmg. Πολλαπλασιάζει τη ζημιά που κάνεις. Blade θα έπαιρνα μόνο σε μη AD scale ήρωα όπως η Tristana ΑΝ δεν περίμενα το παιχνίδι να πάει μακρυά. Γράψε λάθος. Αν ήταν το μονάδικό Dmg item και πήγαινα πιο τανκ μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για το καινούριο Botrk ανάλογα με το απέναντι line up. Το lifesteal είναι μια χαρά και αν βάλεις μέσα το ms, το active και το % βρήκες τη λύση για το 5 bruisers stack health never die gg.

Το δοκιμάζω με % ad's (vayne/kog/varus) σε στρουμφάκια και είναι σχεδόν για λύπηση.

Και να δείς τι ωραία θα κάθεται και σε μια as irelia.

Γενικά είναι η απάντηση που άργησε να έρθει απέναντι στο health stack. Να νερφάρουν και το randuin's τώρα και μια χαρά balance restored.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για το καινούριο Botrk ανάλογα με το απέναντι line up. Το lifesteal είναι μια χαρά και αν βάλεις μέσα το ms, το active και το % βρήκες τη λύση για το 5 bruisers stack health never die gg.

Το δοκιμάζω με % ad's (vayne/kog/varus) σε στρουμφάκια και είναι σχεδόν για λύπηση.

Και να δείς τι ωραία θα κάθεται και σε μια as irelia.

Γενικά είναι η απάντηση που άργησε να έρθει απέναντι στο health stack. Να νερφάρουν και το randuin's τώρα και μια χαρά balance restored.

+1000

Ελεος επιτελους με τους health stackers.Βγαζουν 4 κ health και δεν πεφτουν ποτε.Οκ να μην πεσουν απο το ap που κανει burst αλλα τουχαλιστον να σε κοψουν τα ad.Δεν μπορω να βλεπω darius garen ολαφ,full tank[warmogs sunfire-randumis να σκοτωννουν τα ad σε 2 δευτερα και να πεθαινουν σε 15.Θεωρω οτι χρειαζονται και αλλα τετοια items

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι ταιριάζει πολύ στον ρόλο/kit του volibear. Αλλα σε μιά vi ώστε να στακάρει και με το w ακούγεται πολύ δελεαστικό.

XJ9 agrees on VI , τωρα που βλεπω το εχει κανει rush ακομα και σε Nocturne

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I win free internets λοιπόν (αν και ακούγεται κακό στο noc)

 

@Zahariel

Better nerf irelia βλέπω πάλι γιατι με ένα botrk ένα zephyr και ένα randuin θα είσαι unstoppable raping machine :P (δεν είμαι σίγουρος τι θα θέλεις για mr though)

 

Ήταν σίγουρο οτι θα γίνει το shift πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...