Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί δεν τα κάνετε dodge αυτά τα παιχνίδια? 3-4 LP χάνετε, σιγά την υπόθεση.

και εγω αυτο εκανα στην αρχη, ομως σε καποια φαση εφτασα να χανω 10 ποντους απο ενα τετοιο dodge,

 

Επεισης αμα παιζεις τα 3 games για να ανεβεις division, αμα κανεις leave το πιανει σαν ηττα, οποτε εκει πρεπει να προσπαθησεις οτι και να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όντως, στα series είναι η μόνη περίπτωση που δε μπορείς να το αποφύγεις. Στα division games έχεις 4 LP ποινή στο πρώτο Q drop και 10 στο δεύτερο. Γνώμη μου είναι πως το πρώτο αξίζει τον κόπο, το δεύτερο μόνο όταν είναι μαθηματικά σίγουρο ότι είναι κωλόπαιδα και θα σου σπάσουν τα νεύρα (βρισιές, καντήλια, μανάδες κλπ, αφήνω την ικανότητα εκτός).

 

Σήμερα έχασα το τρίτο μου promotion series για silver. Περιμένω το αρκουδάκι μου. Δε θυμώνω γιατί το να ξαναβρεθώ σε promotion μου είναι πολύ εύκολο, αλλά γίνεται ανιαρό να περνάω αυτό το μύλο κάθε φορά και να πέφτει το win/lose ratio μου άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφερεται κανεις απο εδω να μπουμε μαζι 1-2 ranked να σιγουρεψω λιγο την ανοδο Silver 1? Γιατι οπως τις προηγουμενες 2 φορες θα χασω παλι τσαμπα, ειναι και παρασκευη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα game χρειαζομουν για promote series παρε το afk στην μουρη.Δευτερο μπας και αναπληρωσουμε το χαμενο το support leona ειχε χασει γυρω στα 5-6 stans.Jungle twisted fate.Χαιρετισματα,φιλακια κτλ κτλ!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κανείς west? εγώ που έκανα transfer την προηγούμενα βδομάδα μπορώ να πώ οτι είναι αρκετά ποιό ποιοτικά τα games,σε σχέση με τον east ειδικά στα normal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι να ναι...ειτε τη μια μερα θα παρω 5-6 παιχνιδια σερι ειτε την αλλη θα χασω αλλα τοσο..πρεπει να κρατηθουν οι ισορροπιες , τι να πω..Παντως οσον αφορα αυτην την αποψη οτι αν εισαι καλος θα κουβαλησεις το game δεν την πολυπιστευω. Σιγουρα αν δεν παιξεις καλα δεν θα εχεις πολλες πιθανοτητες να κερδισεις αλλα δεν ειναι ετσι..φυσικα μιλαω για επιπεδο του μεσου παιχτη οπου για να κερδιθει το παιχνιδι πρεπει να παιξει ολη η ομαδα σε ικανοποιητικο επιπεδο. Επειδη δεν ειμαστε ολοι zahariel (στηριζουμε ελληνικο community :D ) για να κουβαλησουμε μονοι μας ολο το game, πρεπει να πετυχουμε και σε συμπαιχτες οπου να νιωθουν το ιδιο περιπου με εμας για να παρουμε το παιχνιδι. Τι να το κανω εγω αν ειμαι με olaf 8-1 σε φαση lane και μετα στα teamfights να ανοιγω surelias και ulti και ορμαω για το αντιπαλο carry, αλλα οι δικοι μου να τα ξυνουν με  τον mundo και τον voli; Αυτη ειναι η πονεμενη ιστορια ενος που μενει στο bronze και καποια στιγμη θελει να φτασει silver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι να ναι...ειτε τη μια μερα θα παρω 5-6 παιχνιδια σερι ειτε την αλλη θα χασω αλλα τοσο..πρεπει να κρατηθουν οι ισορροπιες , τι να πω..Παντως οσον αφορα αυτην την αποψη οτι αν εισαι καλος θα κουβαλησεις το game δεν την πολυπιστευω. Σιγουρα αν δεν παιξεις καλα δεν θα εχεις πολλες πιθανοτητες να κερδισεις αλλα δεν ειναι ετσι..φυσικα μιλαω για επιπεδο του μεσου παιχτη οπου για να κερδιθει το παιχνιδι πρεπει να παιξει ολη η ομαδα σε ικανοποιητικο επιπεδο. Επειδη δεν ειμαστε ολοι zahariel (στηριζουμε ελληνικο community :D ) για να κουβαλησουμε μονοι μας ολο το game, πρεπει να πετυχουμε και σε συμπαιχτες οπου να νιωθουν το ιδιο περιπου με εμας για να παρουμε το παιχνιδι. Τι να το κανω εγω αν ειμαι με olaf 8-1 σε φαση lane και μετα στα teamfights να ανοιγω surelias και ulti και ορμαω για το αντιπαλο carry, αλλα οι δικοι μου να τα ξυνουν με  τον mundo και τον voli; Αυτη ειναι η πονεμενη ιστορια ενος που μενει στο bronze και καποια στιγμη θελει να φτασει silver.

Και τι θες να κανουν να πεταξουν να πανε στα αντιπαλα carry.Να τους προσπαρασουν?Δικο σου το λαθος,ερπεπε να κατσεις με τα carry σου και να σκοτωσεις γρηγορα τα τανκ με το true dammge armor pen και το slow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου φτου φτου φτου :-D

 

soloz.jpg

 

Την προηγουμενη βδομαδα εκανα 10 σερι ηττες.. απο 97LP επεσα στα 0LP και εκει εκανα +2 ηττες, αλλα ευτυχως δεν με εριξε.. η κοιλια φαινεται στο παρακατω γραφημα:

 

rankrk.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ καταλαβαινω. Δηλαδη ο ρολος των carry (Ad or ap) ειναι στην ουσια να διαλυσουν οτι βρισκεται μπροστα τους με προτεραιοτητα τα αντιπαλα carry σωστα; Ο ρολος του top και jungle (στα teamfights παντα) ειναι να προστατεψουν τα carry; Ρωταω για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα φυσικα γιατι ακουω διαφορα, οπως εκανα προηγουμενως με τον olaf oπου ανοιγα τα παντα και ετρεχα στον αντιπαλο ezreal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ καταλαβαινω. Δηλαδη ο ρολος των carry (Ad or ap) ειναι στην ουσια να διαλυσουν οτι βρισκεται μπροστα τους με προτεραιοτητα τα αντιπαλα carry σωστα; Ο ρολος του top και jungle (στα teamfights παντα) ειναι να προστατεψουν τα carry; Ρωταω για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα φυσικα γιατι ακουω διαφορα, οπως εκανα προηγουμενως με τον olaf oπου ανοιγα τα παντα και ετρεχα στον αντιπαλο ezreal.

 

Ενταξει αναλογως τι top-jungle εχεις.. o olaf πχ δεν μπορει να προστατεψει ενα adc απο τον αντιπαλο garen.. μονο του το adc θα πρεπει να παρει καλη θεση.. ο μαοκαι ομως μπορει να το προστατεψει.. και γενικα αν καποιος ειναι feedαρισμενος απο την αντιπαλη ομαδα καλο ειναι να τον κανετε focus.. μην πεσετε ομως στην παγιδα, να καλυπτεστε σαν ομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ καταλαβαινω. Δηλαδη ο ρολος των carry (Ad or ap) ειναι στην ουσια να διαλυσουν οτι βρισκεται μπροστα τους με προτεραιοτητα τα αντιπαλα carry σωστα; Ο ρολος του top και jungle (στα teamfights παντα) ειναι να προστατεψουν τα carry; Ρωταω για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα φυσικα γιατι ακουω διαφορα, οπως εκανα προηγουμενως με τον olaf oπου ανοιγα τα παντα και ετρεχα στον αντιπαλο ezreal.

Αυτο που θα μπορουσες να κανεις εναντιον ez ειναι να τρεξεις πανω του και οταν κανει E να φυγει,μην τον κυνηγησεις και πιγαινε πισω στην οαμδα σου.Τωρα για το ποιος θα βοηθησει το carry αυτο εξαρταται.Για εμενα πρεπει 3 ατομα να βοηθουν το ad σου.Το ενα ειναι το support .δηλαδη δεν μπορει ο αλλος να εχει ακαλι ,xin και εσυ να τρεχεις να πιασεις το αντιπαλο ad.Φοβησε το και γυρνα πισω ,η μην το κανεις καθολου chase.

 

Ενταξει αναλογως τι top-jungle εχεις.. o olaf πχ δεν μπορει να προστατεψει ενα adc απο τον αντιπαλο garen.. μονο του το adc θα πρεπει να παρει καλη θεση.. ο μαοκαι ομως μπορει να το προστατεψει.. και γενικα αν καποιος ειναι feedαρισμενος απο την αντιπαλη ομαδα καλο ειναι να τον κανετε focus.. μην πεσετε ομως στην παγιδα, να καλυπτεστε σαν ομαδα

Φυσικα και μπορει να το προστατεψει μαζι με το support.Με τα slow,true damamge κτλ θα πεθανει πολυ γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσεις το μικρο bug που το ενα μπαν ειναι αριστερα αντι δεξια, οχι :-)

Ενα μικρο τιπ. Αν εισαι ολαφ και εισαι μπροστα, ειδικα 8-1 ειναι αμαρτια να μη καρφωσεις το carry τους.

Ομως ας κανουμε ενα βημα πισω να το ξανασκεφτουμε. Ο στοχος σου ειναι να βγαλεις τα carry τους απο τη μαχη και να κρατησεις τα δικα σου μεσα. Ο ολαφ εξειδικευεται κυριως στο πρωτο.

Ομως! (Και εδω ειναι η παγιδα) οταν μπαινεις μεσα σαν τον αντρα, που δικαιως το κανεις γιατι εισαι 8-1 βρε αδερφε,

Κοιτα τι κανει και η ομαδα σου, ριξε ενα βλεφαρο και στους πισω καθρεφτες. Αν πιστευεις οτι μπορεις οντως σολο καριερα να μπεις και να φας ζωντανο τον αλλο, δε πα να εχει αλλους 3 αγκαλια καντο. Αλλα, και συνηθως αυτη ειναι η περιπτωση, αν δν μπορεις προσπαθησε να παρεις θεση στη μαχη τετοια που ο αλλος να μπορει να βαρεσει μονο εσενα αλλα αν το κανει να μπορεις να τον τιμωρησεις/να κολλησεις πανω του κλπ. Ταυτοχρονα φροντισε να εισαι αρκετα κοντα στην ομαδα σου ωστε να μπορεις εσυ να βοηθησεις αυτους κ αυτ εσενα

Ενα καλο παραδειγμα με τον προαναφερθεν Εζελ ειναι. Ξεκιναει η μαχη. Πας προς τον φλωρο ξανθουλη ως γνησιος βαρβαρος και του πςτας ενα τσεκουρι. Αν τον πιασεις τρεχεις προς το μερος του. Πανικοβαλεται. Κανει Ε εξω. Κομπλε. Εσυ δν εχεις πατησει μεγαλα CD.

Ε αν ξανακανει το λαθος να σε πλησιασει ανοιξε το ghost και ξεπαρθενιασε τον.

Και αυτο ειναι ενα πολυ μικρο κομματι πανω στο positning των bruiser στις μαχες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...