Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τα πράγματα είναι πολύ απλά. Παίζουμε ranked μέχρι να κάνουμε την πρώτη ήττα.

 

Αν το πρώτο ματς το χάσουμε, κρίμα, είμαστε -1 και πάμε για normal/ ARAM. Αύριο πάλι.

 

Αν κερδίζουμε το πρώτο και χάσουμε το δεύτερο είμαστε ίσα βάρκα ίσα πανιά, οπότε πάμε για normal/ ARAM.

 

Αν κερδίσουμε δύο σερί είμαστε άρχοντες, έχουμε καθαρό κέρδος και συνεχίζουμε να παίζουμε μέχρι να μας φτύσει το matchmaking. Όταν μας φτύσει πάμε για - σωστά μαντέψατε - normal/ ARAM.

 

Τα ranked είναι σαν το καζίνο, πάρε τα κέρδη σου και φύγε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα τα πράγματα είναι πολύ απλά. Παίζουμε ranked μέχρι να κάνουμε την πρώτη ήττα.

 

Αν το πρώτο ματς το χάσουμε, κρίμα, είμαστε -1 και πάμε για normal/ ARAM. Αύριο πάλι.

 

Αν κερδίζουμε το πρώτο και χάσουμε το δεύτερο είμαστε ίσα βάρκα ίσα πανιά, οπότε πάμε για normal/ ARAM.

 

Αν κερδίσουμε δύο σερί είμαστε άρχοντες, έχουμε καθαρό κέρδος και συνεχίζουμε να παίζουμε μέχρι να μας φτύσει το matchmaking. Όταν μας φτύσει πάμε για - σωστά μαντέψατε - normal/ ARAM.

 

Τα ranked είναι σαν το καζίνο, πάρε τα κέρδη σου και φύγε.

Εγω που επεσα απο B1 -> B3 χωρις να κανω ουτε μια νικη στην Β2? και μιλαμε για ξεχωριστες μερες 1 ματς ανα 2 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol και quadra στο 2ο ranked μου. Η ειμαι πολυ φαρδος ή ειχα υπερτιμησει πολυ τα ranked ή και τα 2.

5deaths με poppy στο lane και elise να με gangarei συνεχως και να με διαλυουν στα dive+stun :D

post-110621-0-37375900-1369430142_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια ειναι ότι κάνω αυτο που λέει ο @Tobajara πάνω κάτω. επειδή ειχα παρατηρησει ότι ειδικα τα ΣΚ δεν σταυρώνω νίκη, αν κάνω δύο ήττες σταματάω να παίζω ranked. 

 

αλλιώς θα σταματήσω στις 3-4 νίκες ή οταν με φωνάξουν για premade.

 

 

hyper, στα σερί συνήθως μου πάει 8-9 νίκες με 8=9 ήττες. οπώτε το χωρίζω σε καλές και απλά καταστροφικές μέρες. 

 

 

Παράγοντες όπως αλκοόλ, τηλεόραση, netflix στο 2ο μόνιτορ κτλπ, υποδηλώνουν ότι παίζω κυρίως για τον χαβαλέ, όταν έχω χρόνο. 

Ναι κύριοι, υπάρχουμε και μεις. 

 

 

τις μισές σειρές έτσι τις βλέπω αλλα στα Normal μόνο... αν βαριέμαι βλέπω καμια σειρούλα στην δεύτερη οθόνη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο που έχουν περάσει το Dota 2 είναι στο θέμα του Mac client (αν και με τόσο basic γραφικά το port θα ήταν πανεύκολο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γούσταρα να γράφω σε αυτο το θέμα γιατί ειναι από τα πιο ενεργά για το lol σε ελληνικο site. λέω που θα πάει θα βάλει κανείς κανα βίντεο, κανα guide, θα πει καμια γνωμη για τους low elo να βελτιωθούν κτλ.

 

αλλα @@...

 

εδω για κάποιους υπάρχουν δύο ειδών gamers a) οι diamond και platinum που ειναι προ και β) όλοι οι υπόλοιποι που ειναι για το πεος και δεν ξέρουν να παιζουν κ άντε πολύ ειναι που τους μιλάμε κιόλας στους κλάψες.

 

αν δεις σε κάθε μήνυμα μερικών υπαρχουν δύο φράσεις α) αρα δεν είσαι καλός παίκτης αξίζεις να είσαι Low elo. β) θα έκανες carry σαν κ μενα που 3v5 και 1v5 εχω πάει platinum

 

οι οποίοι απαντάνε μονο σε κάποιο που λεει ότι θέλει να ανέβει ή έπεσα σε τρολ κτλ

To αυτο.

Ή θα γραφουν το ημερολογιο του ranked τους, ή θα συγκρινουνε το elo τους.

 

Μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου ειναι αυτοι που λενε κατι σημαντικο εδω μεσα,

ειτε για builds ειτε για tips κτλ

 

Ατομα σαν τον Ren που ενω υποτιθεται ειναι Diamond, θα επρεπε να δινουν επιχειρηματα

και βοηθεια στους υπολοιπους και οχι τετοια τραγικη συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αυτο.

Ή θα γραφουν το ημερολογιο του ranked τους, ή θα συγκρινουνε το elo τους.

 

Μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου ειναι αυτοι που λενε κατι σημαντικο εδω μεσα,

ειτε για builds ειτε για tips κτλ

 

Ατομα σαν τον Ren που ενω υποτιθεται ειναι Diamond, θα επρεπε να δινουν επιχειρηματα

και βοηθεια στους υπολοιπους και οχι τετοια τραγικη συμπεριφορα.

To "σταματα να κλαις για την πουτανα την τυχη / το κακο matchmaking και τους trollades και δες τι κανεις εσυ λαθος" δεν ειναι βοηθεια?

 

Πριν μερικες σελιδες εγραψα ενα μακρυναρι και εξηγουσα καποια πραματα. Απο κει και υστερα, τι προτεινεις, να κατσω να εξηγω στον ΚΑΘΕ ενα που με αμφισβητει το γιατι δεν ειναι καλο το ezreal mid , khazix top, riven jungle, ad carry le blanc κλπες αηδιες που εχω διαβασει εδω μεσα? Sorry ρε φιλε, αμα καποιος μπενει εδω μεσα για να μαθει καποια πραματα, ας μαθει πρωτα απο ολα να ακουει καποιον που ειναι καλυτερος του. Το θεμα ειναι οτι κανεις δεν μπενει για να μαθει, μπενει απλα για να μας πει οτι φτεει το matchmaking και η ατυχια του που δεν πεζεις στους m5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oh god brace yourselfes here it comes....

Το θεμα εληξε μην γαμ... κ αλλο το thread.(btw ακομη τα accounts σου τα περιμενω.στειλτα σε μηνυμα)

εγω μια ερωτηση εκανα και δωστου μετα κατεβατο...no hard feelings case closed οπως ειπε και ενας παραπανω.

Aς γυρισουμε στο all stars.
Στο δευτερο game η na ηταν μπροστα απο τους ασιατες...Hταν στο χερι τους η ισοφαρηση.baron steal op.



P.S.ρε παιδια δεν εχω δει κανεναν στο Post να λεει για τον επερχομενο aatrox!!κανεις που να εχει πληροφοριες γι αυτον?skills και λοιπα τα ειδα και μου φανηκαν ολιγον ...χμ... εξαισια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος μας βλεπω ολους να σταματαμε να μπαινουμε ranked λογο τρολλ,αφκ κτλ.Ποσες φορες εχω παρει μουφα νικη επειδη οι αντιπαλοι ειχαν αφκ δεν λεγεται και αυτοματος σκεφτομουν οτι ανετα θα μπορουσε να ηταν στην δικια μου ομαδα και ποσο τυχερος ειμαι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα εληξε μην γαμ... κ αλλο το thread.(btw ακομη τα accounts σου τα περιμενω.στειλτα σε μηνυμα)

Τι ακριβως τα θες τα accounts μου? Τα πουλαω και δεν το ξερω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ως γνωστόν στο στρατό και στο internet ότι δηλώσεις είσαι... :P

Και τι με εμποδιζει να στειλω οτι account θελω που ναναι platinum / diamond :?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως τα θες τα accounts μου? Τα πουλαω και δεν το ξερω?

links στειλε απο το lolking.simple

 

δεν φενεται να καταλαβαινεις τον θεο σου.Παμε ξανα

1)Δεν γκρινιαξα για κανενα mmr.ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΤΡΟΛΛΣ.Απ οτι φενεται μονο ζαχαριελ καταλαβε και ευχαριστω για την απαντηση του.

2)Με τον ezreal ητανε να παω top.ΟΧΙ MID.ΤΟP.οκ?Δεν φενεται να το ειδες αν και το εγραψα 3 φορες.Απλα μην απαντας γιατι κανουμε χαλια το thread με πραγματικα ανουσια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

links στειλε απο το lolking.simple

Και τι θα κερδισω περα απο friend invite?

δεν φενεται να καταλαβαινεις τον θεο σου.Παμε ξανα

1)Δεν γκρινιαξα για κανενα mmr.ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΤΡΟΛΛΣ.Απ οτι φενεται μονο ζαχαριελ καταλαβε και ευχαριστω για την απαντηση του.

2)Με τον ezreal ητανε να παω top.ΟΧΙ MID.ΤΟP.οκ?Δεν φενεται να το ειδες αν και το εγραψα 3 φορες.Απλα μην απαντας γιατι κανουμε χαλια το thread με πραγματικα ανουσια πραγματα.

1)Και τι σε κανει να πιστευεις οτι μιλαω μονο για σενα :? Eγω δεν ειπα οτι κλαις για το mmr, απαντησα στο για μενα, με τον ezreal mid, ανηκεις σε αυτα τα τρολλ που ψαχνεις πως να τα αντιμετωπισεις

 

2)Αααα, sorry λαθος. Αμα ηταν top κομπλε τοτε. Ezreal top OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...