Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Actually για αυτο χανεις

Γιατι μπαινεις για να κερδισεις και οχι για να παιξεις το game 

Και δεν εισαι εσυ μονο που το κανεις , το κανουν πολλοι , including me σε καποιες περιπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σου ξαναλέω όμως, φταίει που χάνω elo επειδή πάει ο άλλος ο μπάσταρδος afk ας πούμε. Γιατί να χάσω 25 lπ ας πούμε και να χαρίσω τσαμπέ έλο στους αντιπάλους?

Θα έπρεπε ΓΙΑ ΜΕΝΑ όποιος κάνει leave τάδε ΩΡΕΣ BAN, και τα leaves κτλπ να καταγράφονται στο profil του.

Και εγώ που χάνω εξαιτίας του να μην χάσω 25 lp αλλά πολύ λιγότερα. Κάτι γενικά πρέπει να κάνουν με αυτό το θέμα, μπαίνω για να νικήσω και απλά χαρίζω τσάμπα έλο κάθε φορα...

 

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να σταματήσω τα ranked για αυτόν το λόγο και να παίζω μόνο normal, αλλά ρε γαμώ δεν γίνεται θέλω να πάω στο έλο που ανήκω...

 

Άσε που το mmr έχει καταστραφεί...

 

Αμα το mmr σου εχει καταστραφει καταλαβαινεις γτ συναντας τοσο συχνα leavers.Σου βαζει οτι σκουπιδι βρισκει επειδη θεωρει και εσενα "σκουπιδι" λογο του κακου σου mmr.Χωρις παρεξηγηση βεβαια δεν σε βριζω απλα σ δεινω να καταλαβεις γτ τυχαινεις leavers.To να σταματησεις να μπαινεις ranked για αυτο τον λογο δεν ειναι λυση βεβαια.Κανεις κανονικα report του leavers και προσπαθεις να συμβιβαστεις στα ranked.τι εννοω με αυτο?Πες στο εαυτο σου οτι θα μπεις να παιξεις game ranked..αν το κερδισεις παιξε αλλο ενα αν το χασεις αστο δεν θα σ παει καλα.Eιναι και θεμα ψυχολογιας μερικες φορες.Καλυτερα να μπεις μια μερα να παρεις 2 νικες και να μην παιξεις αλλο παρα να μπεις να παρεις 2 νικες και να κανεις 4 ηττες μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η riot φταίει που χάνω elo με αυτόν τον τρόπο. Διαφωνείς?

 

 

στα 20 games ας πούμε στα 7 θα έχω leaver, μόνο σε μένα τυχαίνει αυτό παιδιά? στους αντιπάλους πολύ σπάνια...

Διαβασε το thread. Σε ΟΛΟΥΣ εδω μεσα συμβαινει ΜΟΝΟ σε αυτους, στους αντιπαλους ποτε. Τωρα πως σκατα γινετε αυτο δεν εχω ιδεα! Ειμαι σε φαση να αναρωτιεμε τι θα συμβει αν κατσετε αντιπαλοι εσυ με καποιον αλλον που "μονο σε αυτον τυχαινει". Θα εχετε ΚΑΙ οι 2 leaver στο team, αλλα επειδη "συμβαινει ΜΟΝΟ σε σας" και οχι στους αντιπαλους, το matchmaking δεν θα ξερει πως να βαλει και στους 2 σας leaver χωρις να βαλει στους αντιπαλους σας και θα φαει dos απτα πολλα request
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ξαναλέω όμως, φταίει που χάνω elo επειδή πάει ο άλλος ο μπάσταρδος afk ας πούμε. Γιατί να χάσω 25 lπ ας πούμε και να χαρίσω τσαμπέ έλο στους αντιπάλους?

Θα έπρεπε ΓΙΑ ΜΕΝΑ όποιος κάνει leave τάδε ΩΡΕΣ BAN, και τα leaves κτλπ να καταγράφονται στο profil του.

Και εγώ που χάνω εξαιτίας του να μην χάσω 25 lp αλλά πολύ λιγότερα. Κάτι γενικά πρέπει να κάνουν με αυτό το θέμα, μπαίνω για να νικήσω και απλά χαρίζω τσάμπα έλο κάθε φορα...

Κοιτα η αλθεια ειναι οτι αυτο με το leave δεν ''τιμωρειται'' οπως θα επρεπε.Οπως επισης πρεπει να φτιαχτει αυτο που λες με τα lp σε παιχνιδι με leaver.

Απλα και εσυ ρε παιδι μου φενεται απο εδω οτι rageαρεις πολυ.Αμα εδω πετας ενα μπαστ... ή ενα μαλ... φαντασου τι λες in game.Δεν σε παρεξηγω και εγω ετσι ειμουνα μεχρι πριν λιγο καιρο αλλα παρατηρησα οτι αμα κρατας την ψυχραιμια σου και παιζεις κανονικα μπορει και να το παρεις το game αμα τα λαθη της ομαδας ειναι μηδαμινα.Απλα να μην φτασει late game γιατι η διαφορα του ενος παιχτη θα ειναι πιο σημαντικη.Αυτο με την συμπεριφορα μου ''χαρισε'' 100+ ελο.Απο 890 πηγα 1000.Ξερω δεν ειναι 2300 ελο ruby crystal σαν καποιους αλλους εδω μεσα αλλα δεν παυουν να ειναι 100 ελο.

 

 

Ρε αγορι μου ren πραγματικα πιστευεις οτι μετα απο ολο αυτο θα σου στειλω friend request για να λεω οτι εχω diamond παιχτη στην friendlist μου?Κατεβα λιγο απο το καλαμι...Απλα στειλτα να δω τα κατωρθωματα σου καθως και kda.τιποτα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηχτές FTW!

Είμαι σε internet cafe φάση και κάθονται δίπλα μου 2 παιδιά.

Ατάκα του αιώνα: "Η ulti του fizz κάνει περισσότερο damage στο νερό. Γι' αυτό ο fizz πάει στο mid επειδή έχει νερά και από τις 2 μεριές"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηχτές FTW!

 

Είμαι σε internet cafe φάση και κάθονται δίπλα μου 2 παιδιά.

Ατάκα του αιώνα: "Η ulti του fizz κάνει περισσότερο damage στο νερό. Γι' αυτό ο fizz πάει στο mid επειδή έχει νερά και από τις 2 μεριές"

633761899407989620-facepalm.jpg?__SQUARE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινω ranked (στηνν provisional φαση ειμαι ακομα) , και εχουμε στο team 2 premade Ελληνες, ο ενας provisional και ο αλλος gold div2.

Βαζει captain τον gold ο οποιος banarei τα counters του champ που επελεξε αργοτερα, λεει σε ποιο lane θα παει, παιρνει kha zix και τον ρωταει η Lux αν μπορει να παει jungle με τον Kha για να παει αυτη mid. Η απαντηση του απλη και ευγενικη: "no way".  Στη συνεχεια, μολις επιλεξαμε ολοι champs, δεν του αρεσαν και λεει στον φιλο του στα ελληνικα " με τετοια παραπληγικη ομαδα δεν μπαινω καν στον κοπο να παιξω/θυμησε μου γιατι παιζω μαζι σου" και αλλες τετοιες primadonιες.
Ξεκιναει το game καθεται afk 15min, γυρναει πισω και τρολαρει στο chat ολη την ομαδα που λενε "report kha" και ξεκιναει φαρμαρισμα την ωρα που εχουμε χασει καμποσα turrets λεγοντας στο φιλο του στα ελληνικα παντα, οτι μπηκε να feedarei για να τελειωνει το game να παει να παιξει κανενα αλλο της προκοπης. Εν τελει σε ολα τα team fights καθοταν πισω , περιμενε να χασουμε και χωνοταν μετα στους μισοπεθαμενους μαζευοντας 2-3 frag μεχρι να πεθανει και οντας ακρως εριστικος στο chat με ολο το team που τον εκραζε για afk και το τροπο που επαιζε.

Τελειωνει το game με 9/5/1 και ζητουσε απτο enemy team, reports σε αυτους που τον κραζαν για feeding επειδη ειχαν πχ 2/9. Ομορφιες απο gold div2 και Ελληνα, δεν ειχα ξαναδει τετοιο ζωο ως τωρα και το εντυπωσιακο ειναι πως ηταν και gold2 και περιμενα αλλη συμπεριφορα.

Αληθεια μια τετοια περιπτωση σαν τι την κανεις report ωστε να εχει καμποσες πιθανοτητες να φαει ban? Σαν afk περναει ή επειδη επαιξε το δευτερο μισο του παιχνιδιου και εκανε σκορ/minions , δεν φαινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηχτές FTW!

Είμαι σε internet cafe φάση και κάθονται δίπλα μου 2 παιδιά.

Ατάκα του αιώνα: "Η ulti του fizz κάνει περισσότερο damage στο νερό. Γι' αυτό ο fizz πάει στο mid επειδή έχει νερά και από τις 2 μεριές"

Χαχαχαχαχαχα, κλαίω! Τι άλλο θα ακούσουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάγκες ήρθα East αφού οι περισσότεροι γνωστοί μου είναι εκεί. Εντάξει το LoL στα ελληνικά ακούγονται τραγικά, είναι σαν να βλέπεις anime english dubbed. 

Τέλως πάντων μπαίνω το πρώτο ranked, 17-0. Από κει που χάναμε, κατάφερα και το σήκωσα. Καμιά σχέση το επίπεδο των παιχτών στο West σε σχέση με το East, West>>>>>East. Μπορεί να τυχε αλλά μπήκα άλλα 3 παιχνίδια και κατάλαβα ότι δεν έτυχε αλλά το 80% είναι λιγότερο έμπειροι από έναν μέσο player στο West.

Όποιος θέλει να με κάνει add να στείλει PM, για να παίζουμε ranked. (μην είστε νουμπάδες όμως, και να μην είστε τίποτα nerds να κάνουμε χαβαλέ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινω ranked στην provisional φαση , και εχουμε στο team 2 premade Ελληνες, ο ενας provisional και ο αλλος gold2. Banarei και διαλεγει ο gold 1ος champ, διαλεγει και mid lane με khazix, τον ρωταει η lux αν μπορει να παει jungle με τον kha για να παει αυτη mid και αυτος απαντα "no way". Στη συνεχεια, μολις επιλεξαμε champs, δεν του αρεσαν και λεει στον φιλο του " με τετοια παραπληγικη ομαδα δεν μπαινω καν στον κοπο να παιξω/θυμησε μου γιατι παιζω μαζι σου" και αλλες τετοιες primadonιες.

Ξεκιναει το game καθεται afk 15min, γυρναει πισω και τρολαρει στο chat ολη την ομαδα που τον κραζει και ξεκιναει φαρμαρισμα την ωρα που εχουμε χασει καμποσα turrets λεγοντας στο φιλο του στα ελληνικα παντα, οτι μπηκε να feedarei για να τελειωνει το game. Εν τελει σε ολα τα team fights καθοταν πισω , περιμενε να χασουμε και χωνοταν μετα στους μισοπεθαμενους μαζευοντας 2-3 frag μεχρι να πεθανει και οντας ακρως εριστικος στο chat με ολο το team που τον εκραζε για afk και το τροπο που επαιζε.

 

Τελειωνει το game με 9/5/1 και ζητουσε απτο enemy team reports σε αυτους που τον κραζαν, για feeding επειδη ειχαν πχ 2/9. Ομορφιες απο gold2 και Ελληνα.

 

Αληθεια μια τετοια περιπτωση σαν τι την κανεις report ωστε να εχει καμποσες πιθανοτητες να φαει ban?

 

Tα bans δεν πεφτουν απο τον ουρανο

Τα bans γινονται απο το Tribunal

Για να παει τωρα καποιος στο Tribunal , πρεπει να εχει συχνα reports

Στο Tribunal αποφασιζεται αν θα φαει ban η οχι

Αν φαει ban , πρωτη φορα ειναι warning , μετα 1 μερα , 3 μερες, 1 βδομαδα, 2 βδομαδες κτλ

 

@ Nihilist Στο μονο που διαφερει ο West ειναι οτι εχουν καλυτερη συμπεριφορα γιατι τουλαχιστον απο Plat και κατω ειναι τα ιδια σκατα σε επιπεδο παιχνιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα bans δεν πεφτουν απο τον ουρανο

Τα bans γινονται απο το Tribunal

Για να παει τωρα καποιος στο Tribunal , πρεπει να εχει συχνα reports

Στο Tribunal αποφασιζεται αν θα φαει ban η οχι

Αν φαει ban , πρωτη φορα ειναι warning , μετα 1 μερα , 3 μερες, 1 βδομαδα, 2 βδομαδες κτλ

Nαι τα ξερω αυτα. Αλλα επειδη το tribunal δεν ξερω πως δουλευει γιαυτο ρωταω σαν τι πρεπει να τον reportarei ενα team για να φανει στο tribunal οτι το report ειναι οκ?

 

Η δεν μετραει καν το reason και βλεπουν μονο αριθμο reports?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Tribunal εμφανιζει 5 cases στα οποια εφαγες reports , απο ποιον και τον λογο

Αυτο το οποιο κοιτανε στην ουσια ειναι το chat και αν εχεις τρολαρει με items 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει η Riot ban παιχτες αλλα οι ιδιοι οι παιχτες μεσω του tribunal

 

http://eune.leagueoflegends.com/tribunal/

 

Δεν ισχύει αυτό. Οι παίκτες ψηφίζουν στο Tribunal για προειδοποιήσεις και μικρά bans (ημερήσια, τριήμερα κλπ). Αυτές οι ποινές πέφτουν κατευθείαν από τους χρήστες. Τα Permabans περνάνε όλα από το support της Riot, που έχουν πρόσβαση σε περισσότερα στοιχεία για τον παίκτη. Για να φτάσουν εκεί βεβαια περνάνε πρώτα από το Tribunal, αλλά την τελική απόφαση δεν την παίρνουν οι παίκτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...