Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το username δεν σημαινει οτι ειναι ιδιο με το summoners name

 

ασχετο στο west ακομα οι server ειναι τραγικοι.... παιζω δυο ranked κ μου εκανε attempting to reconnect κανα δυο φορες στο καθε game... gg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα μετα απο κανα μηνα να παιξω στον east server. Εκανα 6 σερι νικες με τη μια ( warwick jungler ) και για πρωτη φορα πηγα bronze 1. Γελoiο μου φαινεται το επιπεδο του east σε σχεση με του west.. Απλα επαιζα μονο west επειδη το θεωρουσα πιο δυσκολο.

 

Μου εσπασαν τα νευρα ομως εχθες που επεσε 2 division και πηγα στο bronze 4. Οποτε θα συνεχισω στον east. Νομιζω οτι ευκολα θα παω silver, ακομα και gold. Θα προσπαθησω να κανω 10 wins in a row. Ελπιζω μονο να μην τυχω σε τιποτα afk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά έχασα και 2ο division σήμερα , δεν παίζω καλά γενικότερα ! Έχει συμβεί σε κανένα : 17 ήττες  - 3 νίκες σε 2 μέρες  plat 2 - > plat 4! Μάλλον χρειάζομαι break ! Απόψεις περί του θέματος ?! Πρότασεις games για χαλάρωση? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα μετα απο κανα μηνα να παιξω στον east server. Εκανα 6 σερι νικες με τη μια ( warwick jungler ) και για πρωτη φορα πηγα bronze 1. Γελoiο μου φαινεται το επιπεδο του east σε σχεση με του west.. Απλα επαιζα μονο west επειδη το θεωρουσα πιο δυσκολο.

 

Μου εσπασαν τα νευρα ομως εχθες που επεσε 2 division και πηγα στο bronze 4. Οποτε θα συνεχισω στον east. Νομιζω οτι ευκολα θα παω silver, ακομα και gold. Θα προσπαθησω να κανω 10 wins in a row. Ελπιζω μονο να μην τυχω σε τιποτα afk.

gl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά έχασα και 2ο division σήμερα , δεν παίζω καλά γενικότερα ! Έχει συμβεί σε κανένα : 17 ήττες  - 3 νίκες σε 2 μέρες  plat 2 - > plat 4! Μάλλον χρειάζομαι break ! Απόψεις περί του θέματος ?! Πρότασεις games για χαλάρωση? :P

 

Έχουμε πει άπειρες φορές όταν ξεκινάει η κατρακύλα σταματάμε να παίζουμε γιατί το βαρέλι δεν έχει πάτο.....u just keep falling :P

Εγώ πλέον στις 2 σερί ήττες παίζω την επόμενη μέρα ξανά ranked

Παίξε κάνα aramάκι, κάνα normal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και απο οτι φαινεται τα general tips δεν σας ενθουσιαζουν παμε σε κατι πιο specific

 

Random Tip of the Day#4

 

Πως δουλευει το Double Up της Miss Fortune

 

Υπαρχουν 2 ζωνες στις οποιες το Double Up μπορει να κανει bounce . Η πρωτη (Danger zone) βρισκεται σε ενα τοξο 70 μοιρων ακριβως πισω απο τον στοχο της. Η δευτερη ζωνη τωρα ειναι ενα τοξο 180 μοιρων. Το Double Up πρωτα θα προσπαθησει να κανει bounce σε εναν στοχο στην Danger Zone . Εαν δεν υπαρχει , τοτε θα κανει bounce σε ενα στοχο σε μια απο τις κιτρινες ζωνες οπως φαινεται στην εικονα

 

 

87wU4CRh.jpg

 

Στην παρακατω εικονα ο GP θα ειναι ο στοχος του Double Up

 

KzpnL7dh.jpg

 

 

Εδω επειδη δεν υπαρχει κανενας αλλος στοχος ειτε στην Danger Zone ειτε στην αλλη κιτρινη ζωνη τοτε παλι θα χτυπηθει ο GP

 

CP8LvNBh.jpg

 

 

Εδω τωρα , θα χτυπηθει το minion αντι για τον GP γιατι βρισκεται στην Danger Zone . Αυτο πρεπει να προσεχθει γιατι αν καναμε τωρα Double Up για harass θα ηταν ανωφελο

 

6pAgBLJh.jpg

 

 

Tελευταια περιπτωση , να υπαρχουν 2 targets στις yellow zones . Εδω οι πιθανοτητες ειναι 50-50 καθως το Double Up ΔΕΝ κανει prioritize champions

 

21zdvVVh.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σημαντικό πάνω σε αυτό.

 

Το 2ο target υπολογίζεται την στιγμή που γίνεται το bounce στο 1ο target και όχι την στιγμή που γίνεται fire από το gun.

 

Εάν θέλεις κάποιος να εμβαθύνει: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1fpzjg/how_miss_fortunes_double_up_works/cacx1nu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep και υπηρξε και απαντηση της Riot , που εδωσαν και εικονα που σχεδον ειναι το ιδιο με του τυπου που τις εκανε αλλα ειναι πιο μπερδεψοκωλια οποτε ας μεινουμε στα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...