Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης κάτι πολύ χρήσιμο, Lane Management: http://www.reignofgaming.net/blogs/a-different-view/oldmaneyebrows/24479-map-and-lane-management-how-to-roam-split-push-and

 

Γιατί ένα lane δεν κερδίζεται μόνο με το να killάρεις τον αντίπαλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Silver 2! Promotion με τη δεύτερη, και πάμε τώρα για Silver 1.

 

Όταν δεν ξέρετε τι support να πάρετε πάρτε Sona. Πάει με όλα και συμφέρει, θέλει προσοχή μόνο μη φάτε κανένα hook - grab - gap closing και σας κλαίνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχεις κρατημενο ενα axe στο χερι και οταν βγει απο CD απλα να το ξαναπατησεις , τοτε εχεις 2 axe ταυτοχρονα

Σ' ευχαριστώ.

 

Αλλη ερώτηση γιατί από ότι βλέπω έχω πέσει σε φωλιά :P .

Τα 2 rune pages που έχω τα έχω φτιάξει, ένα AD και ένα AP (αλλά όχι pure ap, μαζί εχω armor και ad).

 

Για Adc όμως τα runes δεν μου κάνουν αφού δεν έχω καθόλου attack speed. Για τον draven ξέρω οτι χρειάσετε αρκετο armor pen γιατι το q  του δίνει αρκετο damage.

 

Γενικά για adc τι runes προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα

Με άλλα λόγια για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι θα ενοχλήσει αντίπαλο champion το κρατάς να το καστάρεις σε minion που βρίσκεται μπροστά σε αυτόν ή τελοσπάντων σε μικρή γωνία από αυτόν.Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα 2 x Lifesteal Quintessence, 1 x AD.

 

Τα κίτρινα είναι μονόδρομος armor, τα μπλε συνήθως MR/lvl και τα κόκκινα είτε flat AD είτε mixαρισμένο AD μαζί με ArPen.

 

Αυτά σε πολύ γενικές γραμμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ.

 

Αλλη ερώτηση γιατί από ότι βλέπω έχω πέσει σε φωλιά :P .

Τα 2 rune pages που έχω τα έχω φτιάξει, ένα AD και ένα AP (αλλά όχι pure ap, μαζί εχω armor και ad).

 

Για Adc όμως τα runes δεν μου κάνουν αφού δεν έχω καθόλου attack speed. Για τον draven ξέρω οτι χρειάσετε αρκετο armor pen γιατι το q  του δίνει αρκετο damage.

 

Γενικά για adc τι runes προτείνετε?

ετσι που εχει παει το μετα 3 quinτ lifesteal/seal 9x armor  /glyph magic regist η magic regist per lv αναλογα το lane πχ με sona αντιπαλο πας magic regist γτ κανει early poke me magic dmg και mark σχεδον παντα βαζουν att dmg για last hit

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι θα ενοχλήσει αντίπαλο champion το κρατάς να το καστάρεις σε minion που βρίσκεται μπροστά σε αυτόν ή τελοσπάντων σε μικρή γωνία από αυτόν.Σωστά;

 

Σωστα , εκτος αν πας στην τελευταια περιπτωση που δειχνουν οι εικονες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη καθόλου attack speed?

τι να το κανεις αφου στην αρχη δεν εχεις dmg.στην αρχη βγαζεις dmg γτ σκεψου οτι θα εχεις γυρο στα 100 att dmg με ενα bt περνεις 45 ακομα att  αρα αυξανεις αυτο που εχεις κατα 50% με 1550 g  αρα εχεις 50% αυξηση στο dmg με αυτα τα λευτα αν τα επενδησεις σε att spead πανω απο 25% δεν βρισκω συνδιασμο που να βγαζει. αρα μιλαμε για την μιση αυξηση του dmg απο οτι πριν ακομα στο early game ενας αλλος λογος που το αττ spead δεν ειναι τοσο καλο ειναι οτι δεν θα πας σε straight fight θα σκασεις ενα δυο hit για το harash αρα αυτοματος το att spead που επενδησες χανει την αξια του. τελος το att dmg κανει scale και με τα skills

 

βασικα τα μαθηματικα που εχω κανει ειναι λαθος γτ το dmg βγαινει απο το att x att spead αλλα η ολη ιδεα ειναι αυτη οτι early πας για το hit για το harash και last hiting

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν carry όπως η Vayne που μπορούν να runάρουν Attack Speed, αλλά η Vayne δεν είναι καλό carry για solo queue imo :-(

Αντιθετως η vayne ειναι ισως το καλυτερο adc για solo que, και ο λογος ειναι οτι ακομα και αν δεν παει καλα στο lane αν παρει 2-3 kills στα πρωτα team fights ειναι και παλι στο παιχνιδι και μαλιστα πολυ δυνατη..και οσο για το late game της, τρεχατε ποδαρακια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...