Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

By the way , οποιος παιζει support ας κοιταξει κατα Nami μερια

Μετα τα μικρα buffs σε καθε patch ειναι εξαιρετικη επιλογη , sleeper op κατα την γνωμη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

By the way , οποιος παιζει support ας κοιταξει κατα Nami μερια

Μετα τα μικρα buffs σε καθε patch ειναι εξαιρετικη επιλογη , sleeper op κατα την γνωμη μου

 

όντως δεν μου πολυάρεσε η Nami αλλα μου την πρότεινε ενα φιλαρακι... την έχω στα τελευταια solo queue και ειναι κρυφη δύναμη. έχει καλό heal (λιγοτερο απο soraka taric) αλλα αν ξανακάνει bounce τοτε ειναι σχεδόν διπλό heal. για να κάνει heal διπλο πρεπει να γινει  ally → enemy → ally. δηλαδή πρώτα στον δικό σου. αλλιώς αν το κάνεις πρώτα στον enemy θα γινει enemy→ ally→ enemy κ πάντα χτυπαει μια φορά σε κάθε target

 

επίσης το Q της δεν μπορει να το βγαλει κάποιος με cleance γιατι ειναι knockup! ούτε μειώνεται από το tenacity... 

 

με αυτήν ηδη εχω περιπου 22 assists μ.ο και KDA πάνω απο 7!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητα και 2ο boost! :D

 

 

Ποια η αποψη σας για alistar jungler; Μπορει να ειναι πολυς αργος Jungler, αλλα εχει 2 stuns. Τι λετε;

 

O warwick αρκετα καλος, ειδικα full tank, αλλα η ομαδα παραπονιεται, επειδη θελει απο νωρις gank, ενω πριν τα 6 ειναι κομματακι δυσκολο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η αποψη σας για alistar jungler; Μπορει να ειναι πολυς αργος Jungler, αλλα εχει 2 stuns. Τι λετε;

 

Έχει μόνο ένα stun.

 

Πιο σημαντικά είναι αυτά που ΔΕΝ έχει. AoE, ranged ability, gap closing (το speed buff δε συγκρίνεται καν με Vi, Nautilus κλπ), crowd control πέρα από το ulti. Δηλαδή δεν έχει παρουσία στα team fights πέρα από το να βουτήξει κάποιον που με κάποιο cleanse/ Quicksilver Sash / Banshee's Veil (θυμάστε τότε που ήταν core σε οτιδήποτε? ωραίες εποχές, τώρα είναι ξεχασμένο δυστυχώς...)/ Sivir (ναι υπάρχουν αρκετοί βλάκες που θα κάνουν supress στη Sivir) έχει ξεφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 νικες σε 13 παιχνιδια και συνεχιζω! Απο τις 11 νικες, οι 8 ειναι με warwick jungler.

 

Πρωτη φορα με το που μπηκα bronze 1, ολες οι νικες μεχρι στιγμης μου δινουν 7-9 lp. Οι δυο ηττες που εκανα, μου αφαιρεσαν 3 lp η καθεμια.

 

Τι παιζει;

 

 

 

Και μια εμπνευση. Εαν υπαρχει troll στο champion selection, και καποιος φυγει τελικα ( οχι το troll ), ακυρωστε το searching και περιμενετε 1 λεπτο, αλλιως κατα 90% θα εισαστε παλι με το ιδιο troll στην ιδια ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα με το που μπηκα bronze 1, ολες οι νικες μεχρι στιγμης μου δινουν 7-9 lp. Οι δυο ηττες που εκανα, μου αφαιρεσαν 3 lp η καθεμια.

 

Τι παιζει;

Το έχουμε πει πολλάκις, όταν είσαι division 1 οποιουδήποτε tier κερδίζεις και χάνεις lp πολύ αργά για να αποδείξεις στο σύστημα ότι αξίζεις να περάσεις παραπέρα. Με λίγα λόγια πρέπει να κερδίσεις 10 παιχνίδια σερί και μετά άλλα 3 (από τα 5 του qualify series).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 νικες σε 13 παιχνιδια και συνεχιζω! Απο τις 11 νικες, οι 8 ειναι με warwick jungler.

 

Πρωτη φορα με το που μπηκα bronze 1, ολες οι νικες μεχρι στιγμης μου δινουν 7-9 lp. Οι δυο ηττες που εκανα, μου αφαιρεσαν 3 lp η καθεμια.

 

Τι παιζει;

 

 

 

Και μια εμπνευση. Εαν υπαρχει troll στο champion selection, και καποιος φυγει τελικα ( οχι το troll ), ακυρωστε το searching και περιμενετε 1 λεπτο, αλλιως κατα 90% θα εισαστε παλι με το ιδιο troll στην ιδια ομαδα.

Μόνο εγώ θεωρώ τον ww τον χειρότερο champ του lol?

Πάντως ρε παίδες επειδή μπαίνω και παίζω με τον φίλο μου που είναι silver 1 και μπαίνουμε με κάτι silver 3 κτλπ είναι ξεφτιλάρες οι τύποι, το μόνο που ξέρουν να κάνουν πριν το ματς είναι να με χλευάζουν επειδή είμαι last pick και bronze αλλά στο τέλος κρέμονται απο τα @@ μου να τους κάνω carry.

Feedaρουν ανελέητα, δεν φαρμάρουν, δεν παίρνουν wards...γενικά τι σκατά ρε πούστη γιατί είναι silver αυτοί οι τύποι? Στο lane με ας πούμε 5/6 φορές νικάω το lane μου με γαμημένη διαφορά που ο αντίπαλος είναι silver 3-2 ας πούμε...

Δεν το δέχομαι να είναι αυτά τα ζώα silver και εγώ bronze 3 ρε πούστη!

Και το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να ανέβω solo, στα περισσότερα games feedaρει τόσο πολύ ένα απο τα 3 lanes που δεν γίνεται καν να τους βοηθήσω (στο πρώτο τέταρτο ας πούμε) καλά απο leavers δεν το συζητάω (kostakiskaideneimaikala, gamikoulas13 και πάει λέγοντας) πολύ σκατά η κατάσταση.

Μάλλον θα πρέπει να κάνω υπόμονή μέχρι το elo reset. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μάθαμε σήμερα.

 

Πως ο Vladimir κάνει άλογο το Volibear top lane. Το range harass του και το pool of blood που κάνει και γίνεται ρευστός κάνουν το combo σου μαντάρα. Ξεκίνησα λάθος πιστεύω, έπρεπε να πάρω διπλό beads για sustain. Λύση που βρήκα είναι rush MR με philosopher's/ Eleisa's σε συνδυασμό με Spirit Visage. Επίσης δε μπορώ να farmάρω με Volibear με την καμία, με το ζόρι φτάνω 100 cs στα 20 λεπτά. Με μπερδεύει η αλλαγή στο attack speed από το W του.

 

Το ισορρόπησα το ματς πιο μετά, αλλά με Leona 1 - 9 - 10 χωρίς Sightsone και που όταν της λες "βάλε wards" σου απαντά "πού ρε αρχ*****" δεν πας μακριά.

 

Και το καλύτερο. Είμαι 2ο pick, έχω πει support και λέει ο τελευταίος "bot". Ρωτάω 2 φορές τι adc θα πάρει. 5 δευτερόλεπτα πριν τελειώσει το pick μου λέει "I'm not adc". ΟΚ, είσαι νούμερο, λέω, ας πάω Caitlyn. Οι άλλοι παίρνουν κανονικά χωρίς θέμα, και τι διαλέγει ο θεάρας.

 

Volibear με Ignite και πρώτο item Doran's Shield.

 

Πήγε πρώτο item Warmog's, αγόρασε κάτι ψιλά wards στην αρχή και μετά το έκοψε, καμία επαφή με το ματς. Εν τω μεταξύ ο GP μας top ήταν 0-6-1 απέναντι σε Lee, η Elise μας δεν ήξερε να παίζει Elise και δεν ήξερε να junglάρει (πήγε οικειοθελώς), και εγώ απλά να farmάρω και να προσπαθώ να μην ταϊσω. Μια ομορφιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο και σχετικα γνωστο tip σημερα που ισως καποιοι να μην ξερουν

 

Random Tip of the Day #4

 

Οταν ενας εχθρος αγορασει items ενω ειναι νεκρος και εχετε vision του "πτωματος" , πατωντας tab μπορειτε να δειτε τι items αγορασε ωστε κι εσεις να μπορεσετε να αγορασετε αναλογα

Αντιστοιχα , οταν εσεις πεθαινετε , περιμεντε να ληξει το respawn timer και αγοραστε items μετα , ετσι ωστε να μην μπορουν να δουν οι αλλοι τι αγορασατε

 

Credits στον Locko που μου το θυμισε

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...