Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εε φιλε zefirakos στα καναλια ειναι κουραστικο, αλλα παλευεται.

στα ψηφιακα ομως, που σου λεει τι παιζει, ποτε αρχισε-τελειωνει ειναι φανταστικο

 

 

εμενα το μονο που μ εχει κουρασει ειναι το πανω βελακι αλλαγης καναλιων,το αφης στην οθονη.

καποιες φορες μου κολλαει..αλλα βαριεμαι να την παω για σερβις-μη μου δωσουν και καμια αλλη πιο χαλι-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε upgrade το firmware της οθονης αυτης? χρειαζομαι να χω το remote control που λετε?

Επεξ/σία από dancer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σκεφτόμουν να πάρω την αντίστοιχη 22'' οθόνη του thread αλλά έπεσε στην αντίληψη μου και αυτή:

 

http://www.getitnow.gr/prod/ilektronika/tileoraseis/philips-221t1sb-215-lcd-tv-display/prod252156pp/

 

Μάλιστα, το Public στην Θεσσαλονίκη την έχει στα 160 ευρώ λόγω των εγκαινίων του?? Λοιπόν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα! Σκεφτόμουν να πάρω την αντίστοιχη 22'' οθόνη του thread αλλά έπεσε στην αντίληψη μου και αυτή:

 

http://www.getitnow.gr/prod/ilektronika/tileoraseis/philips-221t1sb-215-lcd-tv-display/prod252156pp/

 

Μάλιστα, το Public στην Θεσσαλονίκη την έχει στα 160 ευρώ λόγω των εγκαινίων του?? Λοιπόν???

 

γενικα εχει καλη εικονα( την εχει φιλος), καλο ψηφιακο δεκτη και σχετικα καλο ηχο.

Αυτο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει dvi εισοδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ρε παιδια, εμενα που"κολλαει" το πληκτρο αφης του ζαπινκ, πρεπει να τους την παω και να μου δωσουν αλλη ή θα μου το φτιαξουν και θα μου δωσουν την ιδια;

δε θελω δλδ να μου δωσουν επισκευασμενη αλλη, ισως να ναι χειροτερη απ αυτη που χω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxι με το δικο του κοντρολ φιλε john who, με το Fully8 όπως αναφέρω κατάφερα μπήκα στο μενού, παω κανονικά στην επιλογή που θέλουμε, πατώ τα βελάκια δεξια-αριστερα για να αλλάξει η επιλογή αλλα.. τίποτα!

Να διευκρινίσω ότι δοκίμασα σε άλλες επιλογές (πχ στην επιλογή με της ίντσες) να αλλάξω της ρυθμίσεις με τα βελάκια δεξιά-αριστερά και αλλάζουν, οπότε λογικά δεν φταίει το κοντρόλ!

 

Καμία ιδεα…? :fear:

την ίδια συμπεριφορά και σε μένα...

υπάρχει μήπως τίποτα νεότερο?

εντωμεταξύ, στο tool options τι κωδικός πρέπει να υπάρχει? ο 37582 όπως έχει στο screenshot o φίλτατος john who?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με την 2262D προσπαθώ να πιάσω τα κανάλια της digea και της ert και τπτ.

Έχω δοκιμάσει αυτόματα, έχω δοκιμάσει manual (όλα και στο 48) και τίποτα την στιγμή που άλλες τηλεοράσης με αποκωδικοποιητή στην περιοχή μου το λαμβάνουνε κανονικά. Έχει κανείς ιδέα μήν τυχόν μου διαφέυγει κάτι; (Διαδικασία που ακολουθώ είναι απο το Menu ->setup->Auto tuning/manual tuning->dtv->1-67)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με την 2262D προσπαθώ να πιάσω τα κανάλια της digea και της ert και τπτ.

Έχω δοκιμάσει αυτόματα, έχω δοκιμάσει manual (όλα και στο 48) και τίποτα την στιγμή που άλλες τηλεοράσης με αποκωδικοποιητή στην περιοχή μου το λαμβάνουνε κανονικά. Έχει κανείς ιδέα μήν τυχόν μου διαφέυγει κάτι; (Διαδικασία που ακολουθώ είναι απο το Menu ->setup->Auto tuning/manual tuning->dtv->1-67)

 

Καλησπέρα κ πάλι !

 

Μυκονιάτης ? Πάρε τηλέφωνο την LG κ πες τους τι ακριβός συμβαίνει, θα σου φέρουν άλλη τηλεόραση κ θα τους δώσεις αυτή (αν είσαι μέσα στην εγγύηση)..

 

Το ίδιο έπαθα κ γω σήμερα, δε μου πιάνει τα ψηφιακά, αλλα΄κ τα αναλογικά με πολλά "χιόνια".. Πήρα τηλέφωνο το servise της LG, κ τους έστειλα με FAX την απόδειξη αγοράς, μιας κ είμαι μέσα στην εγγύηση. Σε 2 μέρες θα έρουν να πάρουν τη δικιά μου κ θα μου παραδώσουν μια άλλη !!

 

Το μόνο που βαριέμαι είναι να της κλειδώσω το usb κ να ξεκλειδώνω την καινούργια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...