Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους

 

Πήρα και εγώ την 2362d και είχε την έκδοση 3,17

 

και ενω έμπαινα στο σερβισ μενου δεν άλλαζε η επιλογη για το dvix

 

την έκανα downgrade στην 3,10 και τώρα όλα οκ

 

κάτι που παρατήρησα είναι ότι τώρα έχει πιο καλή εικόνα

 

αν θέλει καποιος μπορω να του στείλω τα αρχεια για το downgrade

Καλημερα κι απο μενα.

Ως νεος στο φορουμ θελω να συνχαρω για τις πολυτιμες συμβουλες σας και τις βοηθειες που δινετε.

Το προβλημα ειναι οτι απεκτισα την m2362d-pc με εκδοση λογισμικου 3.19.0 χωρις να διαβασω πολλα και πιστευωντας οτι θα καταφερω να ξεκλειδωσω την usb για ταινιες,προμιθευτικα και το εν λογο τηλεκοντρολ της meliconi fully8 ολακληρωσα και τα βηματα μπηκα στο κριφο μενου οπου διαπιστωσα οτι δεν μπορω να αλλαξω την συγκεκριμενη εντολη ειναι κλειδωμενη.Πανω στην απογνωση μου εκανα αναβαθμυση σε 3.21

και το τωρα δεν βλεπει απο το φλασακι καμια εκδοση firmware ωστε να μπορεσω να κανω downgrate. Θα μπορουσε καποιος να βοηθησει???

Το εχετε αντιμετοπησηηη ξανα???Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη παιδια.

Ευχαριστω εκ τον προτερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Εχω την M2762D , το firmware της ειναι το 3,14 , πηρα το fully 8 remote μπαινω στο μενου και η επιλογη EMF-PM δεν αλλαζει.

Καπου διαβασα για upgrade βαζω λοιπον το 3,15 σε ενα φλασακι ,το διαβαζει του λεω ΟΚ στην αναβάθμιση ,βγαζει το μενου μην απενεργοποιησετε την ΤV και μην

βγαλετε το φλασακι , κανει restart και ξαναβγαζει το μηνημα βρεθηκε αναβαθμιση firmware ,οσες φορες και να πατησω ΟΚ παλι κανει restart και ξανα το μενου.

Κανεις καμια ιδεα?

 

Το να κανω downgrade στην 27"-αρα υπαρχει σαν λυση? και αν ναι σε ποια version (αν υπηρχε και λινκ θα ημουν υποχρεος)

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων ,

ρε μαγκες καμια ιδεα εδω? Thanks again!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα κι απο μενα.

Ως νεος στο φορουμ θελω να συνχαρω για τις πολυτιμες συμβουλες σας και τις βοηθειες που δινετε.

Το προβλημα ειναι οτι απεκτισα την m2362d-pc με εκδοση λογισμικου 3.19.0 χωρις να διαβασω πολλα και πιστευωντας οτι θα καταφερω να ξεκλειδωσω την usb για ταινιες,προμιθευτικα και το εν λογο τηλεκοντρολ της meliconi fully8 ολακληρωσα και τα βηματα μπηκα στο κριφο μενου οπου διαπιστωσα οτι δεν μπορω να αλλαξω την συγκεκριμενη εντολη ειναι κλειδωμενη.Πανω στην απογνωση μου εκανα αναβαθμυση σε 3.21

και το τωρα δεν βλεπει απο το φλασακι καμια εκδοση firmware ωστε να μπορεσω να κανω downgrate. Θα μπορουσε καποιος να βοηθησει???

Το εχετε αντιμετοπησηηη ξανα???Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη παιδια.

Ευχαριστω εκ τον προτερον.

 

Καλησπέρα Φίλε μου !

Το πιο λογικό στην πρτίπτωση ου νομίσω ότι είναι να το πας στην τεχνική υποστήριξη της LG κ να στο φτιάξει. Εκεί μπορείς να τους πεις να σου βάλουν εαν θες την έκδοση 3.10 που ξεκλειδώνει, ειδάλως θα σου βάλουν την τελευταία ξη οποία είναι 3.20 νομίσω ή 3.21 όπου ΔΕΝ ξεκλειδώνουν.

 

Υ.Γ. Εαν τελικά πας, πες μας εαν γίνεται κ πόσο σου κόστισε να γνωρίζουμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος του εν λόγω tv-monitor απο το Μάρτιο και την χρησιμοποιούσα μόνο για monitor του pc. Την προηγούμενη βδομάδα ξαφνικά η οθόνη άρχισε να κοκκινίζει σε διάφορα σημεία. Την έκλεισα και την άνοιξα πάλι και το πρόβλημα λύθηκε και έτσι δεν έδωσα σημασία και λέω θα του περάσει. Την Τρίτη ξανά τα ίδια, σε σημείο που να μην μπορώ να διαβάσω τίποτα. Πάιρνω τηλέφωνο λοιπόν το service της lg και για να μην τα πολυλογώ τη Πέμπτη το πρωϊ (ναι μέσα σε μόλις 2 μέρες) είχα στο γραφείο μου μια καινούρια οθόνη, χωρίς καν να ελέγξουν αν όντως η προηγούμενη οθόνη είχε το πρόβλημα που τους είχα πεί!!! Τι να πει κανείς για το άψογο service της lg (σε αντίθεση με άλλες αντιπροσωπείες που λίγο πολύ ξέρουμε όλοι ότι είναι μεγάλη ταλαιπωρία). Είναι πράγματι άξιοι συγχαρητηρίων!!!

Εχω όμως ένα θεματάκι. Δεν γνωρίζω αν η καινούρια οθόνη που μου φέρανε σε σφραγισμένο κουτί είναι όντως αχρησιμοποίητη ή μήπως είναι επισκευασμένη? Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπαίνω στο κρυφό μενού της lg και αν εκεί μπορώ να δώ τις ώρες που έχει παίξει η τηλεόραση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και χρόνια πολλά σε όλους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κατεβάσεις απο εδω

 

http://rapidshare.com/files/430362324/lg.rar

 

προσοχή στις οδηγίες

 

Καλησπέρα κ χρόνια πολλα ! Μόλις επέστρεψα από ένα πολυ μεγάλο ταξίδι στο εξωτερικό !

 

Vst περνάω τα αρχεία όπως λένε οι οδηγίες, αλλά με το που ανοίξω την TV πηγαίνει κατευθείαν σε κανάλι.

Τα αρχεία τα βάζω σε ένα εντελός άδειο Fat32 usb stick 1gb με κλειστή την τηλεόραση, την ανοίγω κ όπως είπα σαν να είναι άδειο, δε με πηγαίνει σε upgrade/downgrade επιλογή.. υπάρχον έκδοση 3.21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγώ τις τελευταιες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την συγκεκριμένη οθόνη , είτε την έχω συνδεδεμένη με τον υπολογιστή είτε σαν τηλεόραση , σβήνει απο μόνη τις για ένα δευτερολεπτο και ξανα ανοιγει αυτόματα. Άλλες φορές μπορεί να το κάνει πιο σύχνα και άλλες πιο σπάνια...παράξενο μου φαίνεται.

 

Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει ; να την στείλω στην αντιπροσωπεία ? και αν ναι αυτό πως γίνεται ? την έιχα αγοράσει απ το πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Aγόρασα πριν 2 μήνες περίπου την m2262d. Αποφάσισα νε την ξεκλειδωσω σήμερα.Πήρα χθες το Meliconi Fully 8. Παιδευτηκα λίγο με τις οδηγιες αλλα τα καταφερα τελικα. Να αναφέρω απλώς τα σημεία που παιδεύτηκα. Προσπαθώντας να συγχρονίσω το τηλεκοντρολ με την οθόνη, ακολούθησα τον οδηγό του john_who που βρίσκεται στην σελίδα 6 του θεματος.

 

Στην αρχή έβαζα το 0000 και πίεζα διAδοχικά τον κόκκινο κουμπι on/off. Μετα απο 5-10 λεπτα εσβηνε η οθονη αλλα δεν ξανανοιγε. Δοκίμασα μετα να βαλω το 0032 και εκει η διαδικασια ηταν ασφαλως πιο γρηγορη, αλλα παλι τα ιδια. Τελικα ανακαλυψα πως μολις κλεισει την οθονη πρεπει να πατησεις αμεσως το OK στο κοντρολ για να κρατησει τον κωδικο.

Επίσης να αναφέρω οτι από το 3.14 firmware και μετα δεν υποστηρίζεται η αναπαραγωγη ταινιων. Εγω είχα την ατυχία να έχω την 3.16. Μπηκα λοιπον στο κρυφο μενου αλλα δε μου άλλαζε την τιμή EMF-PM. Εκανα επομένως downgrade στην 3.10. Αμεσως λυθηκε το πρόβλημα και τώρα πλεον μπορω να βλεπω ταινιες απευθειας απο usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χμμμ.. πηρα κ γω μια που ειχε προσφορα το MediaMarkt με 121€ για τη γκομενα μου.

Μονο που ειναι η 22' Μ2262D κ εχει fw 3.19

Αν χρειαστει να τη κανω downgrade πιστευω να περασει το fw που ειναι για τη Μ2362D

 

Προτιμω να τη σπασω παρα να μη παιζει Divx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχοντας διαβάσει όλο το thread σήμερα πήρα την LG M2362D-PC.

Downgrade από 3.17 σε 3.10 και με την χρήση του fully8

ενεργοποίησα το divx. Ένα ευχαριστώ σε όλους όσους ασχολήθηκαν.

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εγω εχω μια lg m2362d και θελω να μπω στο service menu για να ενεργοποιησω το usb video αλλα δοκιμασα να πατησω τα ok-ok και τα menu-menu αλλα δεν δουλεψαν ...χρειαζομαι καποιο αλλο τηλεκντρολ ωστε να μπω σε αυτο το menu??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...