Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε παλιό PC...


metalas94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας...

Χρειάζομαι την βοήθεια σας...

είμαι λίγο άσχετος...

έχω ένα παλιό PC, και θέλω να τον κάνω αναβάθμιση...

Intel®

Celeron® CPU 2.40GHz

2.41GHz, 224MB RAM

Σκλιρός Δίσκος

40GB

το budjet μου είναι 300-350 ευρώ...

θέλω γενικά να είναι πιο γρήγορος, και να παίζει και κανένα παιχνιδάκι....

ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν αξίζει να αναβαθμίσεις το συγκεκριμενο. πάρε με 350 ευρω κάτι καινούργιο. κυκλοφορυν αρκετα καλα ετοιμα συστηματα απο e-shop, dell, quest, HP, plaisio κλπ... εκτός αν θες κατι πιο "επιλεκτικο" οποτε μπορείς να στήσεις μονος ςσου ένα με τη βοηθεία όλων μας φυσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε.....

μήπως μπορείτε να μου προτείνεται καμιά κεντρική-μονάδα?

300-350 ευρώ...

 

οτιδήποτε εκτος απο amd. Η συνθεση που προτεινει ο φιλος αν εξαιρεσεις το cpu συνεπώς και το mobo, σαν συνθεση είναι εξαιρετική.

 

δεν μας ειπες ομως για τι το θες...

παιχνιδια? extreme χρήση? ( δε νομιζω για να εχεις τοσα χρονια αυτο το celeron :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε ένα άλλο PC ακόμα που το χρησιμοποιούμε όλοι...

άλλα επειδή η αδερφή μου θέλει να πάρει laptop, θα μου δώσει τον παλιό...

τον θέλω κυρίως για να κατεβάζω(παιχνίδια, προγγράματα κ.τ.λ.) αλλά θέλω να παίζω και 2-3 παιχνίδια π.χ. GTA San Andreas, Guitar HeroIII κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες οτιδήποτε εκτός από AMD;

 

εννοώ τη μαρκα του cpu... Intel να παρεις... όπως αυτό που έχεις τώρα. Όσες φορές και αν πήρα amd εμείνα απολυτα δυσαρεστημενος, και πιστεψε με είναι πολλές...απο 486 της amd έχω πάρει μέχρι και Χ2 σαν αυτό που σου πρότεινε. Είναι απαράδεκτοι!

 

Κατσε να σου κάνω μια συνθεση και να την ποσταρω σε λιγο. Τι κουτί έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα μου φαίνεται..

 

Και θα 'θελα να 'ξερα πού ακριβώς είναι (ήταν δηλαδή) απαράδεκτος ο 3500+ σου όταν είχε λανσαριστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα μου φαίνεται..

 

Και θα 'θελα να 'ξερα πού ακριβώς είναι (ήταν δηλαδή) απαράδεκτος ο 3500+ σου όταν είχε λανσαριστεί.

 

προσωπικα αυτό το μηχανημα ειναι το χειροτερο που έχω πάρει σε amd... και αυτό φαίνεται στο οτι προσπαθω τόσα χρόνια να το ξεφορτωθω και δεν μπορώ με τίποτα. 100% Ασταθές-not value for money και εκνευριστικά αδυναμο για αυτα που "διαφημιζε".

 

@metalas94 : μαλλον δεν θές κάτι εξεζητημένο απο το pc σου έχω ετοιμάσει κάτι, έχω φτιάξει κατι παρόμοιο για την συνομίληκη (μαλλον) αδερφή μου και ειναι καλο.

 

το upgrade pack (http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/Upgrade/Turbo-X-Set-Upgrade-Value.htm) περιλαμβάνει επεξεργαστή, μητρική(που δεν ξέρω τι λεει αλλα δείχνει να μας κανει) και μνήμη 2gb (για αυτο προσεθεσα αλλα 2)

 

μπροστα στο pc που εχεις τωρα θα είναι σαν datsun (με καρότσα) σε συγκριση με mercedes C230 :P

post-71947-129063030906_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...