Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε παλιό PC...


metalas94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
οχι εισαι οκ. Πάρε ενα οικονομικο. Το τροφοδοτικο που προτεινε ο φιλος το ειδα λιγο στο νετ, σκιζει...

 

Οσο για τους καμμενους με τα amd δεν εχω να προσθεσω κατι άλλο, είναι απλά θέμα μη ικανοποιησης με τον υπολογιστή. ΚΑΙ ΠΟΣΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΩ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 6 ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΥΛΙΚΟΥ... Ξεκολληστε πια, ποσοστα παίρνετε πια; ελεος... τα τσιπακια ειναι μούφα, αν δεν ήταν η ιντελ θα ειχε κλεισει...

 

και το συστημα που παει να παρη τωρα το παλικαρη με τον ιντελ του κατσι στραβη και ειναι μουφα κοματι τι θα πεις μετα οταν ερθει στο φορουμ και λεει οτι εχει προβλημα ??εεε κυριε ιντελακια κομπλεξαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα παραγγείλω μάλλον σε κανένα μήνα.....

αλήθεια, στο πλαίσιο πόσο είναι τα έξοδα αποστολής?

μάλλον το ακριβότερο δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ακόμα...

αυτά που μου είπατε είναι τα καλύτερα που μπορώ να πάρω με το budjet μου?(sorry για την ερώτηση, απλά θέλω να είμαι σίγουρος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα παραγγείλω μάλλον σε κανένα μήνα.....

αλήθεια, στο πλαίσιο πόσο είναι τα έξοδα αποστολής?

μάλλον το ακριβότερο δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ακόμα...

αυτά που μου είπατε είναι τα καλύτερα που μπορώ να πάρω με το budjet μου?(sorry για την ερώτηση, απλά θέλω να είμαι σίγουρος)

 

Για τα λεφτα τους μια χαρα ειναι κ τα δυο.

 

Δεν εχει εξοδα αποστολης γιατι ειναι >85€

 

οσο για τον αλλο τον "μη-κομπλεξικο": εγω φιλε μου μια απλα πρόταση κάνω όπως εκανε και ο pabou13. Δεν ειμαι τεχνικος, απλώς expert user... Αντε παιξε τωρα με το amd σου... Καλό θα είναι να ρωτησει πρωτα καποιον τεχνικό (πχ του πλαισίου τηλεφωνικα) για τυχον ασυμβατοτητες που δεν νομιζω να υπαρχουν.

 

@pabou13 πολυ καλο το ρεκοντερ, το ειχα παρει πριν 1.5 χρονο περίπου (στα τριπλα λεφτα τοτε )

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:58 ----------

 

Ανακαιφαλαιωση:

 

86922301.jpg

 

 

Πολυ πιο δυνατο απο τον παλιο σου υπολογιστη και θα σου κρατησει για αρκετο καιρο..

 

να επιμεινω στα 8 ευρω παραπάνω για 140 γιγα παραπανω σκληρό...; για να μην γεμισει αργότερα εξωτερικους σαν εμενα... :P

 

nikos1982 αν ξερεις τοσο καλα απο υπολογιστες όσο ξερεις απο ορθογραφία καλύτερα πετα τον απο το μπαλκονι... θα ξεχασω και την ορθογραφια που ξερω σε λιγο...

 

Καλη αγορα φίλε μου και περιμενουμε εντυπώσεις!

 

(μην ξεχάσεις να ρωτησεις εναν τεχνικο πρωτα οπως σου ειπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να ρωτησει πρωτα καποιον τεχνικό (πχ του πλαισίου τηλεφωνικα) για τυχον ασυμβατοτητες που δεν νομιζω να υπαρχουν.

 

Δεν τιθεται θεμα ασυμβατοτητας, δεν χρειαζεται να ανησυχει ο topic starter.. (μπορει να πει στο plaisio να του το συναρμολογησουν, εαν βρουν κατι λαθος τον ενημερωνουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τιθεται θεμα ασυμβατοτητας, δεν χρειαζεται να ανησυχει ο topic starter.. (μπορει να πει στο plaisio να του το συναρμολογησουν, εαν βρουν κατι λαθος τον ενημερωνουν)

 

ακριβώς... ο τεχνικος αν δει κατι κουλο θα τον ενημερωσει. δεν θα το βάλει με σιλικονη... Πολυ καλο το συστηματακι πάντως... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thnx.......

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:51 ----------

 

το κουτί έχει καμιά σημασία?

εννοώ δηλαδή, άμα θέλω μπορώ να πάρω και άλλο χρώμα, με άλλα σχέδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το βάλει με σιλικονη...

τι εννοείς με αυτό?που μπαίνει σιλικόνη?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:05 ----------

 

Το κουτί έχει σημασία ως πρός τον εσωτερικό χώρο που σου παρέχει,την ηχομόνωση κ στην θερμοκρασία του συστήματος,ανάλογα με τους ανεμιστήρες που παίρνει κ την θέση τους κ την γενική διαρύθμιση μέσα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς με αυτό?που μπαίνει σιλικόνη?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:05 ----------

 

!

 

τιποτα φιλε, φράση ειναι για να κοροιδευουμε τους Μυτιληνιους μάστορες (παντος είδους) που οτιδηποτε προβλημα και να υπάρχει απο τρύπα σε τοιχο μέχρι και κολληση κουφωματων, στερεωμα μπαταριων και δε φανταζεσαι...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:36 ----------

 

οπ ναι, εχεις δικιο... κεκτημενη ταχυτητα... νομιζω οτι αυτος ειναι value 4 money http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Hard-Disk-Drives/Western-Digital-Sata-640Gb-Western-16Mb-7200-Rpm-WD6400AAKS.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για ασχετοσύνη έτσι; Όχι αστεία..

 

απεριγραπτη κατασταση... τις προάλλες ηθελα να βγάλω τη μπριζα της τηλεόρασης για να περάσω δορυφορικο καλώδιο απο μεσα της κ εκανα 15 λεπτα... γιατι? ήταν όλη κολλημενη με σιλικόνη (ακομα δεν ανακάλυψαν τα κατσαβιδια εδω). μεχρι κ οι μπαλκονοπορτες κολλημενες (οχι αεροστεγανωμενες, κολλημενες) με σιλικονη ειναι... :P

 

Σορρυ για το οφ τοπικ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...