Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε παλιό PC...


metalas94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλλον τελικά θα πάρω το πρώτο σετάκι με την χαμηλότερη τιμή....

επειδή πρέπει να πληρώσω και τον τεχνικό που θα μου τα βάλει.....

 

δεν χρειαζεται να καλεσεις κανεναν τεχνικο, μπορεις απλως οταν παραγγειλεις τα προιοντα απο το πλαισιο να ζητησεις να στο συναρμολογησουν αυτοι (δωρεαν ειναι) και επειτα να στο στειλουν ετοιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δεν χρειαζεται να καλεσεις κανεναν τεχνικο, μπορεις απλως οταν παραγγειλεις τα προιοντα απο το πλαισιο να ζητησεις να στο συναρμολογησουν αυτοι (δωρεαν ειναι) και επειτα να στο στειλουν ετοιμο...

 

Και μπορείς αν θέλεις να τους ζητήσεις όλες τις συσκευασίες (τα κουτιά) από όλα τα εξαρτήματα του υπολογιστή, πλήρεις με οδηγίες χρήσεως και με οτιδήποτε άλλο ήρθαν, δηλαδή καλώδια κτλ.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:41 ----------

 

Μιλάμε για ασχετοσύνη έτσι; Όχι αστεία..

 

απεριγραπτη κατασταση... τις προάλλες ηθελα

Νομίζω πως αναφερόταν σε αυτά που λες για τους επεξεργαστές της AMD.

 

 

αργη ανταποκριση, πολλά κολλήματα, πολυ υψηλες θερμοκρασίες και καθολου σταθερότητα (σκωτσεζικο ντουζ κατασταση...μια τελεια - δεκα σκατα)

Πραγματικά με τον πανάκριβο Athlon 4400 x2 socket 939 είχα παρατηρήσει τα τονισμένα με κόκκινο. Όταν πήγα στον Intel E6600 και στο socket 775 είδα το φως το αληθινό, το σύστημα με λίγο υπερχρονισμό στα 3Ghz ήταν αισθητά διαφορετικό απ' ότι με τον προηγούμενο επεξεργαστή/μητρική/μνήμες. Αργότερα η AMD επανήλθε στο παιχνίδι του ανταγωνισμού με ποιοτικά προϊόντα και αυτά που γράφεις περί αποτυχημένων επεξεργαστών που παθαίνουν βλάβες κτλ δεν επιβεβαιώνονται από καμία άλλη πηγή. Αν όμως νομίζεις πως είναι όπως τα λες τότε το κολοσσιαίο διαδίκτυο με τις αμέτρητες πηγές είναι στη διαθεσή σου. Γιατί αν και και είναι σεβαστή η μαρτυρία σου για τους έξι σκάρτους υπολογιστές ο αναγνώστης χρειάζεται επικυρωμένες και διασταυρωμένες πηγές ή με άλλα λόγια χειροπιαστές αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραλέτε μου φαίνεται.. ίσα ίσα που οι AMD 64 με ενσωματωμένο IMC ήταν αισθητά γρήγοροι στο περιβάλλον εργασίας και συνήθως (μην πω σχεδόν πάντα) πιο μπροστά στο gaming από αντίστοιχους της Intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραλέτε μου φαίνεται.. ίσα ίσα που οι AMD 64 με ενσωματωμένο IMC ήταν αισθητά γρήγοροι στο περιβάλλον εργασίας και συνήθως (μην πω σχεδόν πάντα) πιο μπροστά στο gaming από αντίστοιχους της Intel.

Ο υποφαινόμενος δεν παραλέει κάτι. Είχε 4400 και μόλις βγήκαν οι core 2 τσίμπησε έναν Ε6600 και είδε σημαντικότατη διαφορά. Και αυτό είναι κάτι πασίγνωστο και τεκμηριωμένο αν δε σας κάνει η μαρτυρία του. Πριν τους core 2 ναι, η κατάσταση ήταν διαφορετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, απλά τον υπολογιστή τον δουλεύει και η αδερφή μου...

και μπήκε για λίγο με τον δικό της λογαριασμό, και εγώ ξέχασα να κάνω αποσύνδεση και το είχα γράψει με τον δικό της λογαριασμό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ....

ευχαριστώ πολύ...

:-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:01 ----------

 

να σας κάνω άλλη μια ερώτηση?

έχουμε έναν υπολογιστή ακόμα, που τον χρησιμοποιούμε οικογεννιακός...

Windows Vista Ultimate

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+

2,00 GB RAM

NVIDIA GeForce 8600 GT

είναι καλύτερος από αυτούς που μου προτείνατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξτε κυριοι (και καραγκιοζη κολλημενε με τα amd grimpd πως σκατα σε λενε). Το θεμα μου με τα amd είναι οτι οσες φορες και αν αγορασα εναν δεν με ικανοποιησε σαν υπολογιστης. Παντα είχα προβλήματα. Σε αντιθεση με τον καημενο τον centrino duo που εχω τωρα και δουλευει σαν σκυλι εδω και 2 χρονια 24/7/365(*2)...

Τελος το θεμα, το παιδι ας αγορασει οτι θελει εμεις του προτειναμε οτι νομιζαμε, καποιοι κανατε παρεμβολες για να παρετε τα ποσοστα σας απο την amd. καλα στερνα... :P

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:49 ----------

 

Γιατί αν και και είναι σεβαστή η μαρτυρία σου για τους έξι σκάρτους υπολογιστές ο αναγνώστης χρειάζεται επικυρωμένες και διασταυρωμένες πηγές ή με άλλα λόγια χειροπιαστές αποδείξεις.

 

όποις θελει ερχεται δοκιμαζει το καβουρδιστιρι που εχω στην υπογραφή μου. Θα το ανταλασσα ευχαριστως με ενα pentium 4 @ 3.2 που ειναι της ιδιας εποχης... και μαλακια μου τοτε που δεν το πηρα αλλα ακουγα τοοοοσο καλα λογια για τα amd (ειδικα τα 3200) απο κατι κασσάνδρες σαν τον φιλο μας που πεταξα τα λεφτα μου σε αυτη την πατατα...περιπου στα ιδια εβγαινε ενα intel που θα το χαιρομουν ακομα... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...