Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, το Windows 7, το οποίο θα αντικαταστήσει το κατά πολλούς αποτυχημένο Vista, βγαίνει στο εμπόριο στις 22 Οκτωβρίου.

 

Σύμφωνα με το δελτίου Τύπου της εταιρίας, το νέο σύστημα είναι πιο ασφαλές, πιο αξιόπιστο, και πιο εξελιγμένο από τα Vista, καθώς έχει πολλές καινοτομίες, ενώ είναι σχεδιασμένο και για netbooks. Επίσης, μπορεί να λειτουργήσει άψογα σε μηχανήματα με οθόνη αφής χωρίς την προσθήκη άλλων προγραμμάτων.

 

Το νέο λειτουργικό κυκλοφορεί σε τρεις εκδόσεις, ανάλογα με τις ανάγκες του χρήστη: Η έκδοση Professional απευθύνεται στους επαγγελματίες, η έκδοση Ultimate περιέχει ολοκληρωμένο το πακέτο των δυνατοτήτων, ενώ η έκδοση Home Premium, η οποία είναι και η βασική, είναι κατάλληλη για σπίτια και γραφεία.

 

Το νέο σύστημα θα παρουσιαστεί επίσημα στη Νέα Υόρκη από τον πρόεδρο της εταιρίας Στιβ Μπάλμερ, ενώ η ελληνική έκδοση θα είναι διαθέσιμη στις 31 Οκτωβρίου.

 

Στην Ελλάδα η πρώτη παρουσίαση έγινε την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου, στην Αθήνα.

 

Source.png Πηγή: skai.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε καλώς να μας έρθουν. Το Amazon μου τα έκανε dispatch από προχθές και έχω μια μικρή ελπίδα να τα έχω μέχρι αύριο. Και μάλιστα η τελική τιμή ήταν αρκετά χαμηλότερη αυτής που το είχα προπαραγγείλει, από τα 90κάτι ευρώ τελικά έδωσα 78.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τα εχω κατεβασει τα 7 HE και απ οτι βλεπω δουλευουν μια χαρα!!Φαντασου οτι στην μνημη του υπολογιστη πιανουν καπου στα 400ΜΒ μονο, απ την στιγμη που τα Vista χρειαζονταν (για να τρεχει κανονικα το συστημα) πανω απο 1G μνημη...Επισης τα πληκτρα αφης λειτουργουν κανονικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια έκδοση πήρες ?

 

Αν ρωτάς εμένα, πήρα την Win7 Home Premium (ποια άλλη, αφού πρώτον οι άλλες είναι απλησίαστες και δεύτερον τα έξτρα που προσφέρουν μου είναι εντελώς άχρηστα για τη δουλειά που τα θέλω).

 

Για την ακρίβεια όταν είχα κάνει την προπαραγγελία πριν μήνες, υπήρχαν μόνο τα Win7 E edition (χωρίς browser), αλλά αργότερα καταργήθηκαν και "αναβαθμίστηκα" στα σκέτα Home Premium.

 

Μια χαρά είναι 70κάτι ευρώ από τα 205 που τα πουλάει πχ. το Πλαίσιο. Φυσικά για τα άλλα μηχανάκια μου, θα... δω τι θα κάνω. Τουλάχιστον για ένα από τα laptop που πήρα πρόσφατα πρέπει να έχω -σχεδόν- τζαμπέ Win7, αλλά στη Dell δεν δέχεται το service tag μου για αναβάθμιση και στο Multirama που το είχα αγοράσει δεν μου είπαν τίποτα για upgrade (ξέχασα κι εγώ να ρωτήσω γιατί βιαζόμουν).

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:04 ----------

 

Μακράν το καλύτερο λειτουργικό απ όλα(microsoft και μη)

 

Καλά, μ' αυτά που λες ετοιμάσου να πέσουν να σε φάνε ζωντανό οι... γνωστοί άγνωστοι. Μαζί κι εμένα, γιατί συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να εξαφανιστούν από σήμερα τα laptops με Vista...

 

Έρχονται με κουπόνι αναβάθμισης σε 7 μέχρι τώρα οπότε λογικά μέχρι να τελειώσει το στοκ κάπως έτσι θα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Έρχονται με κουπόνι αναβάθμισης σε 7 μέχρι τώρα οπότε λογικά μέχρι να τελειώσει το στοκ κάπως έτσι θα είναι..

 

δεν θέλουμε κουπόνι, θέλουμε να μην χρειάζεται να κάνουμε κάτι...

 

lazy mode on...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στην ελληνική έκδοση

και

στην αγγλική έκδοση, στην οποία έχουμε κατεβάσει και εγκαταστήσει το πακέτο της ελληνικής γλώσσας, όπως κάναμε στην έκδοση RC των Windows 7 όπου υπήρχαν ενημερώσεις για πάρα πολλές γλώσσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...