Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Exoskeletor

δηλαδη θες να πεις οτι εχοντας vista με εγκατεστημενα προγραματα οπως, nero, msn, utorrent

βαζεις το cd των 7, πατας upgrade και μετα απο λιγα λεπτα εχεις τα windows 7 με εγκατεστημενα τα προγραματα που ανεφερα ετοιμα να δουλεψουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, ενώ τόσο καιρό το site της Dell μου έγραφε ότι δεν δικαιούμαι αναβάθμιση για Win7 (ενώ σύμφωνα με τα κριτήριά τους έπρεπε να δικαιούμαι), μόλις μου έγραψε ότι μπορώ να κάνω την αναβάθμιση.

 

Βουρ!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 04:48 ----------

 

Βέβαια αν το σχετικό site της Dell (win7.dell.com) δεν σερνόταν τόσο απίστευτα πολύ, θα είχα καταφέρει να παραγγείλω το upgrade μέχρι τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά,εμένα χτες ήρθε(20 το έστειλαν) από το amazon που το είχα προ-παραγγείλει 64 λίρες για τα windows 7 home premium . Δεν τα έχω περάσει ακόμα..!

Μυτιλήνη μόνο έχω τους γονείς standby και περιμένουν το πακέτο από τν toshiba .

 

Αααα και μην ξεχνάτε, ΔΕΝ είναι δωρεάν η αναβάθμιση από vista σε 7, πληρώνεις κάτι τις!(για την προσφορά που τρέχει μέχρι τις 31/1/2010 αν θυμάμαι καλά)

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα το σωστο ειναι να γινεται καθαρη εγκατασταση,μην φοβαστε το φορματ καλο κανει κακο δεν κανει.

οσο για τα προγραμματα που εχετε φορτωμενα και σκεφτεστε το "βαριεμαι να τα βαλω παλι απο την αρχη",μπορειτε να τα βαλετε πριν σε ενα στικακι και να τα περασετε μετα την εγκατασταση τακα-τακα.

εγω εχω μονιμως σε ενα στικ ολα μου τα προγραμματα,drivers,κ.λ.π.και δεν μου περνει πανω απο 1 ωρα να τα ξαναπερασω μετα απο φορματ.

οργανωση χρειαζεται,τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα παραγγείλει κι' εγώ από amazon πριν κάνα δίμηνο με 80 ευρώ. Έχω όμως μια απορία ρε παιδιά. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου σε κάποιο forum (ίσως και εδώ δεν θυμάμαι) ότι με το που γίνεται εγκατάσταση των 7 σε κάποιο PC, στέλνεται ένα αρχείο με τη σύνθεση του υπολογιστή στην MS ώστε να μην μπορούν να εγκατασταθούν και αλλού, και καλά ότι "κλειδώνει" το serial σε αυτή και μόνο τη σύνθεση!

 

Αληθεύει αυτό ή είναι ράδιο αρβύλα? Βασικά τώρα έχω ένα σχετικά παλιό PC (της υπογραφής μου) αλλά έχω σκοπό μέχρι το τέλος του χρόνου να πάρω καινούργιο και να βάλω εκεί τα 7. Αν είναι να μην μπορώ να τα βάλω σε εκείνο... άστα να πάνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο συμβαινει με τις εκδοσεις dsp οι οποιες δενονται με την μητρικη.

μπορεις ομως να τις βαλεις σε οποιο pc θελεις παιρνοντας τηλ.την ms και λεγοντας οτι σου καηκε η μητρικη,ετσι θα σου δωσουν νεο κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία: γνωρίζει κάποιος ποια έκδοση των Win7 υποστηρίζει συστοιχίες RAID;

 

Ρωτάω διότι, επιχείρησα κάποτε να πάω σε WinXP Home (για να ελαφρύνω το σύστημα) μόνο και μόνο για να ανακαλύψω ότι δεν υποστηρίζει dynamic disks (που ήταν η συστοιχία RAID 0) που έχω! Έτσι, αναγκαστικά, το γύρισα ξανά σε WinXP Pro.

 

Το ποια έκδοση υποστηρίζει RAID ίσως είναι το μοναδικό κριτήριο που έχω για την επιλογή μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο συμβαινει με τις εκδοσεις dsp οι οποιες δενονται με την μητρικη.

μπορεις ομως να τις βαλεις σε οποιο pc θελεις παιρνοντας τηλ.την ms και λεγοντας οτι σου καηκε η μητρικη,ετσι θα σου δωσουν νεο κωδικο.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, ηρέμησα τώρα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι παιχνιδι και εφαρμογη τρεχει σε vista με ημερομηνια παραγωγης 2008-2009 γνωριζει καποιος αν θα λειτουργει στα Windows 7?

 

γενικά ό,τι τρέχει στα vista τρέχει και στα windows 7 συνήθως καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,απο DIONIC εχω αγορασει Η/Υ με Vista Home Premium,και στο βιβλιο της LEXUS PC ,που εχει και την εγγυηση,γραφει και το serial No της LEXUS PC , ξερει κανεις που μπορω να αποτανθω για τη αναβαθμιση σε Windous 7 , που δικαιουμαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπωθηκε οτι ειναι το καλυτερο OS απ' ολα...

ε, μην τρελαθουμε ρε παιδια, windows ειναι, και οσο σερνουν

μαζι τις καταρες τυπου registry windows θα παραμενουν, καμια

συγκριση με Linux και Mac OS.

 

Τωρα κατα ποσο ειναι τα καλυτερα παραθυρα, ας περιμενουμε

να το δειξει ο χρονος, να δουμε μετα απο αρκετες εγκαταστασεις

- απεγκαταστασεις κατα ποσο βαραινουν και αλλα.

 

Ενταξει, τα δουλευω απο την RC, μολις βγηκε εβαλα και εχω

την RTM, οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες, μεχρι εδω ομως.

Παντως δυσκολα θα ξεπερασουν την επιτυχια των XP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ρε παιδιά με τα XP. Πετυχυμένα αλλά παλιά πλέον. Για τα σημερινά δεδομένα είναι σαν να δουλεύεις windows 98 το 2003. Βέβαια δε χρειάζονται όλοι τα 7 και μπορούν άνετα να δουλεύουν με τα XP (όπως εγώ) ή και τα 2000.Αυτό είναι άλλο καπέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...