Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά η επίσημη εμπορική έκδοση δεν έχει αλλαγές από την build 7600 έτσι ;

Τσου!

 

δεν θέλουμε κουπόνι, θέλουμε να μην χρειάζεται να κάνουμε κάτι...

 

lazy mode on...

 

Σύμφωνα με την εμπειρία μου, τα προεγκατεστημένα windows έχονται πολύ bloated (από τα πολλά προγράμματα). Οπότε κάτι θα κάνεις :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα παραγγείλει τα Home premium 32 bit, τα αντικατέστησα σήμερα με τα ίδια στα 64 bit.

Μπορώ να κάνω εγκατάσταση καθαρή πάνω στα Vista Ultimate 32 bit που έχω τώρα;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σύμφωνα με την εμπειρία μου, τα προεγκατεστημένα windows έχονται πολύ bloated (από τα πολλά προγράμματα). Οπότε κάτι θα κάνεις :mrgreen:

 

κάνε όσο το δυνατόν λιγότερες κινήσεις, βασικός κανόνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον αξονα των Ζ :lol:

 

 

Windows 7 set to break sales records

 

The latest version of Microsoft's operating system is more popular than the final Harry Potter book, says Amazon.

 

 

The online retailer Amazon said that it was the "biggest grossing pre-order product of all time", having overtaken the likes of Harry Potter and the Deathly Hallows and Nintendo’s Wii.

 

 

 

http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/article6885316.ece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να εξαφανιστούν από σήμερα τα laptops με Vista...

 

Ξερεις καποιον που να δουλευε (οχι να σερφαριζε) σε laptop με vista?

Εχω δει ακομα και δυνατα laptops να σερνονται με τα vista!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθετω απο το αλλο τοπικ

 

τι αναβαθμιση και πρασινα αλογα λενε ρε γαμωτο?

 

αφου αναβαθμιση δε γινεται απο vista σε 7!

θα πρεπει να κανουν format για να βαλουν τα 7.....

 

φανταστητε δουλεια που εχουν να κανουν οι τεχνικοι καθε εταιριας, πλαισιο, eshop κτλ.....

ψαχνοντας drivers που ΑΝ δουλεψουν και στη τελικη να μη κερδιζουν τιποτα.

 

τι καρακοζιλικια ειναι αυτα?

ειδικα στα λαπτοπς που ο κατασκευαστης δινει και ενα cd recovery με το λειτουργικο και τους drivers σε ενα setup.

σε λαπτοπς πως θα βρισκουν drivers????

μη μου πειτε τωρα οτι θα βγουν online drivers για windows 7..... θες 3 ωρες για να το κανεις αυτο για ενα μονο λαπτοπ και να το κανεις δωρεαν κιολας!

αναρωτιεμαι θα τι κανουν τα μικρομαγαζα της γειτονιας με αυτο το θεμα....

 

1) μη κανετε τους εξυπνους λεγοντας οτι σας εχουν πει χωρις να εχετε προσωπικη εμπειρια! ΔΕ κανουν ολοι οι drivers των vista στα 7 οποτε ειναι αχρηστο να κανεις backup τους drivers αν εχεις vista.

μπορουν να προκαλεσουν πορβληματα.

 

2) με το update που εχουν τα 7 επισης δε μπορεις να εισαι σιγουρος οτι θα βρει τους καταληλους drivers, οπως επισης δε μπορεις να ξερεις ΑΝ θα βρει drivers.

το αν εσας βρικε drivers για τη καρτα γραφικων, wifi και αλλες συσκευες, αυτο δε σημαινει οτι ολοι εχουν τις ιδιες συσκευες με εσας.

 

πχ. για τη tvtuner δε μου βρικε, ουτε για τη καμερα, ουτε για μερικες αλλες μη συνιθισμενες συσκευες....

 

δε λεω οτι δεν υπαρχουν drivers ή οτι δε θα δουλεψουν ποτε, αλλα το προβλημα ειναι οτι ολα αυτα χρειαζονται χρονο!

 

αν υποθεσουμε οτι ακομα και το ΜΣΝ θελει τη καταλληλη ρυθμιση για να πεφτει στο taskbar, φανταστητε τι χρειαζονται αλλα προγραματα για να δουλεψουν.

 

με λιγα λογια, ενας τεχνικος που περνει ενα λαπτοπ για να κανει "αναβαθμιση", θα ριχνει καντηλια μεχρι να το κανει να δουλεψει οπως ακριβως δουλευε με το recovery cd της μαμας εταιριας!

 

και επανερχομαι στο ερωτημα, αν εχει καποιος vista, μπορει να βαλει απο πανω τα 7 χωρις να κανει format και να δουλευουν ολα οπως πριν?

 

οπως παλιοτερα απο windows 98 > windows me!

 

γινεται??????

 

παιδια αν βαλεις απο πανω τα windows 7, απλα τα δεδομενα μεταφερονται σε αλλο φακελο και οταν φορτωνουν τα 7 ειναι σαν να ειναι απο clean install.

 

ολα τα προγραματα θα πρεπει να τα ξαναεγκαταστησεις!

 

αυτο δε λεγεται upgrade.

upgrade σημαινει οτι πριν ειχες πχ το nero, βαζεις τα 7 και ξαναβρισκεις το nero εκει που το ειχες ετοιμο να δουλεψει!

 

σωστα?

 

εχω δικιο?

 

να ενα παραδειγμα με drivers

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=334308

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε για τα επόμενα windows τωρα....

 

Σύμφωνα με τα σχέδια της Microsoft, η εταιρεία σκοπεύει να διαθέτει μια νέα έκδοση των Windows κάθε τρία χρόνια, οπότε τα Windows 8 αναμένεται να είναι έτοιμα το 2012.Η 128bit έκδοση των Windows 8, θα αποτελούν το επόμενο τεράστιο βήμα σε επίπεδο απόδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από ότι διάβασα από άτομο στο adslgr που δουλεύει στην Microsoft (αν δεν κάνω λάθος) τα 128bit rumors είναι ένα μάτσο bullshit :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παραγγείλει τα Home premium 32 bit, τα αντικατέστησα σήμερα με τα ίδια στα 64 bit.

Μπορώ να κάνω εγκατάσταση καθαρή πάνω στα Vista Ultimate 32 bit που έχω τώρα;

Ευχαριστώ!

εαν εννοεις με φορματ,βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι διάβασα από άτομο στο adslgr που δουλεύει στην Microsoft (αν δεν κάνω λάθος) τα 128bit rumors είναι ένα μάτσο bullshit :P

 

O SSB; Αν το είπε, δεν νομίζω πως έχουμε λόγο να τον αμφισβητήσουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις καποιον που να δουλευε (οχι να σερφαριζε) σε laptop με vista?

Εχω δει ακομα και δυνατα laptops να σερνονται με τα vista!

 

ποια λες δυνατα laptop, αυτα με τους αργους σκληρους που οι ιδιοκτητες τους απο αγνοια τα ειχανε στo power save option και λειτουργουσαν με το μισο επεξεργαστη;

 

Να ευχηθω και εγω καλη αρχη στα 7, μακαρι να ειναι τοσο καλα οσο ακουω και συγχαρητηρια στο εξαιρετικο marketing της microsoft που χρησιμοποιησε πανεξυπνα το internet για την προωθηση τους.

 

Με το καλο οταν παρω καινουριο pc θα τα δοκιμασω, για την ωρα θα μεινω στα σταθεροτατα και σφαιρατα vista μου ακομα και οταν ειχε μεινει 1GB ελευθερο στην εγκατασταση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 questions:

 

1) Ποια η έκπτωση -αν υπάρχει- για αναβάθμιση από vista 64 home --> w7 64 premium Ελληνικά (ή μπορώ να περάσω ελληνική γλώσσα σε αγγλικά w7; ) ;

 

2) To διαβόητο πρόβλημα με το atikmdag (αντίστοιχο αρχείο έχει και η nvidia) έχει επιλυθεί στα w7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...