Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλη επιτυχια στα windows 7..

 

Τα εχω ηδη χρησιμοποιησει απο το καλοκαιρι με την εκδοση release candidate, ενω μολις πριν απο λιγο εγκατεστησα την επισημη τελικη professional εκδοση απο το MSDN Academic Alliance (μας δινει τα windows 7 δωρεαν η σχολη,εχουν και καποια θετικα τα ελληνικα πανεπιστημια)..

 

Αντιο sVista!!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να φθηνυνουν οι εκδοσεις DSP ή εστω των αναβαθμισεων να δουμε ασπρη μερα, απο εκει και περα ένας οδηγος με τα καλυτερα κολπα για το λειτουργικο ετοιμασαμε με φιλους μας και με ειδήσεις για το λειτουριγκο εδώ http://www.freegr.gr/freenuke/modules.php?name=News&file=article&sid=366

Υπάρχει και το δημοσίευμα του BBC για το λειτουργικό αφού η κυκλοφρία των 7 ξεκίνησε νωρίτερα απο εκει σε σχεση με ολη την ευρωπη, νομιζω οτι οι τιμες στην χωρα μας ειναι εξωφρενικες και επομενως περιμενουμε μηπως αλλαξει πολιτική η ΜΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η έκδοση upgrade τον windows κάνει 110 euro vista premium σε 7 premium πχ, vista business σε 7 business κτλ.

 

aledjo τα 7 υποστηρίζουν αναβάθμιση από vista σε 7 μια χαρά. κατέβασε πρώτα το upgrade advison version 2 που βγήκε πριν λίγες μέρες για ποιο αξιόπιστες πληροφορίες στο αν θα δουλεύουν όλα στα 7. δύσκολα κάτι που αγόρασες πριν 2-3 χρονια να μη δουλεύει. τα έχω βάλει σε 14 pc μέχρι τώρα αλλα νέα αλλα παλιά δεν είχα πρόβλημα αλλα you never know (upgrade δε σημαίνει όλα τα προγράμματα πάλι νέα εγκατάσταση)

 

γλώσσα μπορείς μονο σε έκδοση ultimate η enterprise να περάσεις άλλη απτήν αρχική

 

για όσους θέλουν αναβάθμιση από χρ σε 7 μπορούν να δοκιμάσουν το πρόγραμμα pc mover, κάνει ουσιαστικά την δουλειά της αναβάθμισης με αρκετά καλή επιτυχία. http://news.softpedia.com/news/PCmover-Moves-XP-Vista-to-Windows-7-via-In-Place-Upgrades-120973.shtml

 

Για όσους έχουν μικροπροβλήματα στο hibernate, στον internet explorer, πάει αργά καμια φορα κτλ έχουν ήδη βγει περιπου 55 official updates απτήν microsoft που μπορείτε άφοβα να δοκιμάσετε από εδώ http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=10571 δε ξέρω γιατί ακόμα δεν έχουν βγει στο windows update αλλα θα βγούν γρήγορα

 

Οποιος θέλει να κάνει αναβάθμιση από διαφορετική γλώσσα σε διαφορετική πχ vista greek σε 7 english μπορεί να αλλάξει γλώσσα στο σύστημα του με το Vistalizator http://www.froggie.sk/

 

μπράβο mic για τα windows 7 έτσι τέτοια λειτουργικά να μας δίνεις πάντα. μακάρι να εξαφανιστούν εντελώς τα χρ, θα κάνει καλο για τους developers

 

where is windows 8 beta??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) :) οντως. απο τωρα φανταζομε τα windows 7 με ssd.. http://gizmodo.com/5272585/windows-7-vs-windows-vista-ssd-edition θα πετάνε. k σε σύγκριση με mac που στα mac το multitasking είναι συνήθως πολύ ποιο γρήγορα θα είναι πολύ μικρή η διαφορα αν υπάρχει..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερώτηση? (μπορεί να εχει απαντηθεί και να μην το πρόσεξα). Αν κάνεις την δωρεάν αναβάθμιση απο vista se 7. Πρέπει να κάνεις φορματ ή θα κάνει μόνο του upgrade ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys αναβάθμιση σημαίνει κρατάω όλα τα αρχεία, ρύθμισις, προγράμματα όπως έχουν k αλλάζω μονο λειτουργικό. γιατί το συνδέεται με το format? ακόμα k νέα εγκατάσταση όταν κανεις ο σκληρός δε γίνετε format παρα μονο αν το κάνετε εσείς χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκαν επισημα τα 7 ,αλλα που ειναι το περιφημο firmware των SSD intel postville με υποστηριξη trim που τοσο διαφημιζε η intel οτι θα εβγαζε με την κυκλοφορια των 7? ? ? και που ηταν ενας σοβαρος λογος να βαλω αυτο το λειτουργικο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια λες δυνατα laptop, αυτα με τους αργους σκληρους που οι ιδιοκτητες τους απο αγνοια τα ειχανε στo power save option και λειτουργουσαν με το μισο επεξεργαστη;

 

Να ευχηθω και εγω καλη αρχη στα 7, μακαρι να ειναι τοσο καλα οσο ακουω και συγχαρητηρια στο εξαιρετικο marketing της microsoft που χρησιμοποιησε πανεξυπνα το internet για την προωθηση τους.

 

Με το καλο οταν παρω καινουριο pc θα τα δοκιμασω, για την ωρα θα μεινω στα σταθεροτατα και σφαιρατα vista μου ακομα και οταν ειχε μεινει 1GB ελευθερο στην εγκατασταση :P

 

+1

 

Vista και σκληρός στις 5400 ήταν στο δικό μου, τώρα έβαλα 7200, και πήγαιναν σφαίρα με τον παλιό σκληρό, τώρα έχουν άλλον αέρα βέβαια -πετάνε- αλλά και με τον παλιό ήταν άριστα ενώ κι εμένα μου είχανε μείνει 3 γίγα ελεύθερα. Πρώτη φορά είδα τόσο σταθερό λειτουργικό ( μετά και τα 2 service packs βέβαια ;) ) ,ούτε τα χρ τέτοια φάση ! Δεν προτίθεμαι να αλλάξω σύντομα, άλλωστε ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει λένε. Θετικός στα νέα windows 7, καλή η εξέλιξη, αλλά θα τα δοκιμάσω αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά τα 7 αλλά επειδή με έχει φοβίσει η MIcrosoft γιατί μέχρι να βγεί το πρώτο (για να μην πώ το δεύτερο) service pack η σταθερότητα πάει περίπατο λέω να μείνω στα σβιστα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...