Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι να σας πω βρε παιδια. εγω ειμαι με τα πρωτα βετα (7100) απο τοτε που εδινε

και νομιμο κλειδι. και τωρα σκεφτομαι να βαλω τα πειρατικα διοτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος και βαριεμαι να τα στηνω απο την αρχη. βρε κανενα προβλημα λεμε, δεν το εχω ξαναδει αυτο. ακομα και τα ΧΠ τοτε ειχαν προβλήματα.

Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα να ρωτησω και γω. Ολοι εσεις με τα παλια λαπτοπάκια απο που βρηκατε drivers; Γιατι μεχρι στιγμης, οι αγαπητοι μας κατασκευαστες μας εχουν γραψει κανονικα.

 

Εγω προσωπικα θα τα βαλω αμεσως μολις βγουν drivers, γιατι το λαπτοπάκι μου εκλεισε χρονο ft*

 

*ft= format time = Χρονος σε δευτερολεπτα μετα το φορματ. Οταν αυτο το ποσο χρονου παρελθει, τα windows εχουν βαρυνει τοσο, που το boot γινεται τελετουργια ολοκληρη, ενω ακομα και το start menu θελει δευτερολεπτο να ανοιξει, και αρα επιβαλεται φορματ. Διαφερει απο συστημα σε συστημα. Βλεπε Windows Rot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

*ft= format time = Χρονος σε δευτερολεπτα μετα το φορματ. Οταν αυτο το ποσο χρονου παρελθει, τα windows εχουν βαρυνει τοσο, που το boot γινεται τελετουργια ολοκληρη, ενω ακομα και το start menu θελει δευτερολεπτο να ανοιξει, και αρα επιβαλεται φορματ. Διαφερει απο συστημα σε συστημα. Βλεπε Windows Rot

 

Καλό θα ήταν να μην περνάς ΟΤΙ πρόγραμμα υπάρχει :P

 

Αν είναι παλιό πιθανότατα δεν θα χρειαστούν drivers ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σταθεροτητα δε μπορω να πω οτι ειναι 100% σταθερα.

Ισως μετα απο το sp1.

(Γενικα δεν κρεμιεται το συστημα αλλα εχω τυχει σε πολλα restart του windows explorer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον skiabox... τα εγκατέστησα και μέσα σε 2 μέρες λειτουργίας είδα πολλά κρεμάσματα του windows explorer... κατά τα άλλα οκ... και σίγουρα λιγότερο μνημοβόρα από τα vista.

(Βέβαια με 8Gb μνήμη που έχω... δεν έχω κανένα πρόβλημα... με τα αδηφάγα vista)

Αν και με τα vista σε 1.5 χρόνο λειτουργίας δεν είδα ποτέ κρεμάσματα εφαρμογών...

 

Παρόλα αυτά επειδή ακόμη δεν μπορώ να βρω ένα theme της προκοπής (που να μου αρέσει δλδ) τα έκανα unistall και γύρισα στα vista μου.

Ειλικρινά το theme των 7, ειδικά το aero είναι ότι πιο αντιαισθητικό έχω δει!!!!

Είμαι ο μόνος που το πιστεύω αυτό!?!?!? :P

 

Επίσης στα 7 δεν δουλεύει το tune up utilities!!!! (Μόνο η Portable έκδοση... αλλά...)

 

Γενικά η αίσθηση που μου έχουν αφήσει τα 7 είναι ότι είναι ένα αρκετά καλό λειτουργικό και σίγουρα κάποια στιγμή θα μεταβώ μόνιμα εκεί...

Απλά θα περιμένω να γίνουν port κάποια προγράμματα όπως το tune up, και επίσης οι απανταχού skiners να βγάλουν κανά θέμα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για λειτουργικο που μολις σημερα κυκλοφορησε εχει κυκλοφορησει αρκετο software.

Λογικα τον επομενο μηνα θα γινει χαμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που τα έκανα εγκατάσταση δεν χρειάστηκε να φορτώσω drivers ούτε για μόντεμ ούτε για κάρτα ήχου ούτε για εκτυπωτή ουτε τιποτα!!! δεν το περίμενα!!!!

Τρέχουνε μια χαρά.

Εκανα και ενα backup tou firefox στα xp το οποίο φόρτωσα εδώ στα 7 τώρα..

και τρέχουνε όλα μπόμπα.

BTW τα updates που κάνουνε τα απενεργοποίησα για ευνόητους λόγους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά επειδή ακόμη δεν μπορώ να βρω ένα theme της προκοπής (που να μου αρέσει δλδ) τα έκανα unistall και γύρισα στα vista μου.

Ειλικρινά το theme των 7, ειδικά το aero είναι ότι πιο αντιαισθητικό έχω δει!!!!

Είμαι ο μόνος που το πιστεύω αυτό!?!?!? :P

 

Δεν εισαι ο μονος Αυτο το τσιρκο χρωματων και διαφανειων ειναι εκνευριστικο

και το εχουν κανει ετσι ωστε να μην μπορεις να το αλλαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά επειδή ακόμη δεν μπορώ να βρω ένα theme της προκοπής (που να μου αρέσει δλδ) τα έκανα unistall και γύρισα στα vista μου.

Ειλικρινά το theme των 7, ειδικά το aero είναι ότι πιο αντιαισθητικό έχω δει!!!!

Είμαι ο μόνος που το πιστεύω αυτό!?!?!? :P

 

Εμένα μου αρέσει... :P

Είναι πολύ ξεκούραστο στο μάτι. Και είναι και γαλάζιο (my favourite :-D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά τα 7 αλλά επειδή με έχει φοβίσει η MIcrosoft γιατί μέχρι να βγεί το πρώτο (για να μην πώ το δεύτερο) service pack η σταθερότητα πάει περίπατο λέω να μείνω στα σβιστα μου...

 

εγω παλι πιστευω οτι και χωρις SP τα 7 θα ειναι υπερσταθερα. Το ιδιο και τα vista που δουλευαν σε μενα ρολοι χωρις SP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέχω το 7 εδω και καμια βδομάδα στο netbook (acer aspire one 150L) κι εχω κατενθουσιαστεί! είναι απίστευτο που το netbook τρέχει πολύ καλήτερα με 7 παρά με XP! Και με AERO! Δεν το περίμενα, 7 vs ubuntu τωρα είναι άλλη ιστορία.

 

By the way τα παντα δούλεψαν out of the box! Χωρις ούτε έναν driver!!!

 

Έχοντας δουλέψει με 7 στο netbook, ξενερώνω όταν πιανω το pc με XP... Όπoυ να ναι θα βάλω και στο pc ta 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέχω το 7 εδω και καμια βδομάδα στο netbook (acer aspire one 150L) κι εχω κατενθουσιαστεί! είναι απίστευτο που το netbook τρέχει πολύ καλήτερα με 7 παρά με XP! Και με AERO! Δεν το περίμενα, 7 vs ubuntu τωρα είναι άλλη ιστορία.

 

By the way τα παντα δούλεψαν out of the box! Χωρις ούτε έναν driver!!!

 

Έχοντας δουλέψει με 7 στο netbook, ξενερώνω όταν πιανω το pc με XP... Όπoυ να ναι θα βάλω και στο pc ta 7.

 

χαίρομαι που το διαβάζω, βασικά έχω τα 7 Ultimate σε desktop εδώ και κανα μήνα και αναρρωτιόμουν πως θα ήταν σε ένα eee pc που τρέχει xp.

 

οι διαφορές στο τετραπύρηνο desktop είναι εμφανείς, στο netbook όμως δεν ήξερα. Αν και δεν ξέρω αν αξίζει να πληρώσω 7 για το παλαιό Asus (ή να πάρω ένα νέο netbook με 7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρομαι που το διαβάζω, βασικά έχω τα 7 Ultimate σε desktop εδώ και κανα μήνα και αναρρωτιόμουν πως θα ήταν σε ένα eee pc που τρέχει xp.

 

οι διαφορές στο τετραπύρηνο desktop είναι εμφανείς, στο netbook όμως δεν ήξερα. Αν και δεν ξέρω αν αξίζει να πληρώσω 7 για το παλαιό Asus (ή να πάρω ένα νέο netbook με 7)

 

Μια χαρα θα τρέχει με 7 σου λέω έχω πάθει πλάκα! Καλύτερα απο XP!

στην τελική κατέβασε το, δοκίμασε το, κι αν σε ικανοποιει τοτε πληρωσε το... Βεβαια pirated windows ROCK!:devil:

 

By the way αν σκέφτεσαι να το διώξεις το asus... ΠΜ!!!! pleeeaaasssee?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...