Προς το περιεχόμενο

Buzz! Series [PS3]


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να στο λέω με 100% σιγουριά αφού δεν είμαι κάν κάτοχος PS3.... απο που συμπαιρένεις ότι αυτά που έχεις είναι "μαϊμού" και όχι official? Το ότι λείπει το κουμπί δε σημαίνει απαραίτητα αυτό. Καμιά φορά τα "οfficial" μπορεί να αλλάξουν design χωρίς να είναι μαϊμούδες.

 

Καμία ερευνα στο Internet έκανες μήπως αναφέρεται και αλλού το θέμα? Αν έχει αλλάξει απλά κάποια στιγμή το design κάπου θα το λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να στο λέω με 100% σιγουριά αφού δεν είμαι κάν κάτοχος PS3.... απο που συμπαιρένεις ότι αυτά που έχεις είναι "μαϊμού" και όχι official? Το ότι λείπει το κουμπί δε σημαίνει απαραίτητα αυτό. Καμιά φορά τα "οfficial" μπορεί να αλλάξουν design χωρίς να είναι μαϊμούδες.

 

Καμία ερευνα στο Internet έκανες μήπως αναφέρεται και αλλού το θέμα? Αν έχει αλλάξει απλά κάποια στιγμή το design κάπου θα το λένε.

 

Δεν βρήκα πουθενά να λέει πως έχει αλλάξει. Και γενικά δεν βρήκα ιστοσελίδες που να αναφέρουν τίποτα σχετικό.

 

Το κατάλαβα από το εγχειρίδιο. Στο εγχειρίδιο αναφέρει κανονικά τα χειριστήρια με τον διακόπτη όπως και έξω από το κουτί (αν βλέπω καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο βασικος λογος που το λεει ειναι οτι τα ιδια ακριβως τα πουλανε αμφιβολου αξιοπιστιας "γνωστα" μαγαζια μεσα σε ζελατινες

αναφεροντας οτι ειναι τα καινουρια μοντελα με αλλο design

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει συμβει και εμενα το εγχειριδιο να αναφερει πραγματα που αφορουν το παλιοτερο μοντελο ενω εγω ειχα στα χερια μου το πιο καινουργιο μοντελο. Δυσκολο να εχει συμβει αυτο που λες στο σουπερ-μαρκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα μεν και τα δε είναι αυθεντικά buzzers και δεν έχεις κανένα λόγο να "τσαντίζεσαι" ή να "αρπάζεσαι" με το κατάστημα.

 

Έχοντας αγοράσει 2 buzz (μουσικό και παγκόσμιο κουίζ), στο ένα πακέτο περιλαμβάνονταν αυτά με τον διακόπτη και στο άλλο αυτά χωρίς διακόπτη. Δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο πακέτο είχε ποια buzzers.

Επεξ/σία από macabre_sunsets
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως όπως τα λεει το παιδί από πάνω, είναι αυθεντικοί και οι 2 τύποι χειριστηρίων. Είχα αγοράσει 4 επιπλέον αυθεντικά χειριστήρια για το buzz και είναι ακριβώς όπως τα δικά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως όπως τα λεει το παιδί από πάνω, είναι αυθεντικοί και οι 2 τύποι χειριστηρίων. Είχα αγοράσει 4 επιπλέον αυθεντικά χειριστήρια για το buzz και είναι ακριβώς όπως τα δικά σου.

 

Από που τα είχες πάρει εσύ αυτά τα 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που τα είχες πάρει εσύ αυτά τα 4?

 

Ναρούτο αν θες να σιγουρευτείς, βγάλε φωτός το πακέτο και φωτός το εγχειρίδιο με το statement της εγγύησης και μαζί με φωτός των χειριστηρίων και στείλτα ως email στη Sony Europe. Λογικά θα σου απαντήσουν. Μην το στείλεις στη Sony Hellas, δε νομίζω να βγάλεις άκρη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα να τα κρατήσω όπως είναι τελικά. Έπαιξα και σήμερα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μπορεί να είναι δεύτερος τύπος χειριστηρίου όπως είπαν παραπάνω τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο ειναι αυθεντικα

Αυτα χωρις το μπλε φωτακια και χωρις τον διακοπτη ειναι πιο καινουργια και τα φτιαχνει η Logitech

Τα παλια τα εφτιαχνε μια Namtai

Εδω φαινονται οι διαφορες τους

http://imageshack.us/photo/my-images/821/img0848by.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/151/img0850h.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο ειναι αυθεντικα

Αυτα χωρις το μπλε φωτακια και χωρις τον διακοπτη ειναι πιο καινουργια και τα φτιαχνει η Logitech

Τα παλια τα εφτιαχνε μια Namtai

Εδω φαινονται οι διαφορες τους

http://imageshack.us/photo/my-images/821/img0848by.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/151/img0850h.jpg

 

Και τώρα που δεν υπάρχει ο διακόπτης πως γίνεται να αποσυνδέουμε ένα χειριστήριο ώστε να μην χάνει μπαταρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι μια καλή ερώτηση :-)

Ίσως αν δεν χρησιμοποιηθεί ένα χειριστήριο για κάποιο χρονικό διάστημα να πέφτει σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας...δεν έχω ιδέα...

Μόνο αν βγάλεις τις μπαταρίες θα είσαι σίγουρος :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι μια καλή ερώτηση :-)

Ίσως αν δεν χρησιμοποιηθεί ένα χειριστήριο για κάποιο χρονικό διάστημα να πέφτει σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας...δεν έχω ιδέα...

Μόνο αν βγάλεις τις μπαταρίες θα είσαι σίγουρος :-P

 

Ναι το σκέφτηκα αυτό αλλά θα χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία. Τέλος πάντων για την ώρα παίζουμε με 4 άτομα.

 

Το μουσικό quiz αξίζει? Γιατί μέχρι τώρα παίζω το παγκόσμιο και μου αρέσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...