Προς το περιεχόμενο

Buzz! Series [PS3]


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...

ps3 buzz wireless πρόβλημα

 

ξερει κανεις να μου πει πως μπορώ να τα συνδέσω? ξερω πως ακούγεται χαζο αλλα δεν εχω βρει τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι μια δυο φορες που τα εχω καταφερει ειναι στην τυχη... πειτε μου σας παρακαλώ πολυ καποιος τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτά που έχουν το κουμπί στα πλάγια; Εάν ναι, κράτα το στην θέση ON μέχρι να μείνει αναμένο το μπλε φωτάκι και μετά πάτα το κουμπί που έχει το USB Stick. Έτσι θα συγχρονίσουν. Μπορείς να τα κάνεις όλα μαζί ταυτόχρονα. Η διαδικασία χρειάζεται να γίνει μια φορά.

 

Εάν πάλι δεν είναι αυτά με το κουμπί στο πλάι, τότε δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τα buzzers, χρειάζεσαι και το usb bluetooth dongle που τα συνοδεύει (είναι σαν stickaκι usb). Αν το έχεις, απλά το βάζεις σε μία θύρα usb του ps3. Αυτό το εξάρτημα είναι ο "δέκτης" που θα επιτρέπει την επικοινωνία των buzzers με το ps3.

 

Αφού το συνδέσεις, ξεκινάς το παιχνίδι και μετά χρησιμοποιείς τα χρωματιστά κουμπιά σε ένα buzzer για να κάνεις τις αρχικές ρυθμίσεις (γλώσσα, κεντρικό μενού, επιλογή παιχνιδιού κλπ). Όταν επιλέξεις παιχνίδι, πατάς το κόκκινο κουμπί στα υπόλοιπα buzzers για να συμμετέχουν κι αυτά στο παιχνίδι.

 

Edit: μιλάω για τα buzzers χωρίς διακόπτη, αυτά έχω, για τα άλλα δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδια δεν μου μπαινει στον σερβερ για να παιξω online...

 

Πρωτη φορα δοκιμαζω να μπω αλλα τζιφος...

 

Ειμαι κανονικα στον ιντερνετ συνδεδεμενος και στο playstation network, store κλπ.

 

Γιατι δεν μπαινει στους διακομιστες του buzz?

 

Μου βγαζει οι διακομιστες buzz δεν ειναι διαθεσιμοι προσωρινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

καλημερα σας! βρηκα στο ebay 4 buzzers και στην περιγραφη λεει buzzers for PS3.Εγω εχω το PS2 και αναρωτιεμαι αν ειναι συμβατα.Ρωτησα τον πωλητη αλλα δεν ηξερε! Θα δουλευουν με το PS2 ή να μην τα αγορασω?

Ετχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ενσυρματα ειναι συμβατα. Για ασυρματα δεν ξερω τι γινεται.

οσο για το buzz σε ΠΣ3 μπορεις να τα βρεις γυρω στα 25-30 ευρω σκετα χωρις παιχνιδι τα ασυρματα αν το ψαξεις

Στο ebw προσεχε μονο γιατι τα δινουν σε συσκευασια με μπλιστερακι. εκει δεν ξερω τι παιζει. τα εχει παρει παντως γνωστος απο κει και δουλευουν αν και φαινονται μαιμουδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενσυρματα ειναι στην φωτογραφια που εχει!Αρα να προχωρησω στην αγορα ετσι?θυμιζω ξανα οτι θα τα χρησιμοποιησω με το ps2!

 

Εχω βρει προσφορα για το buzz του ps3 στα 49 ευρω το παχνιδι στα ελληνικα μαζι με 4 buzzers αλλα δεν εχω ps3!(οχι σε ebay αλλα σε γνωστο πολυκαταστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...