Προς το περιεχόμενο

Buzz! Series [PS3]


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενσυρματα ειναι στην φωτογραφια που εχει!Αρα να προχωρησω στην αγορα ετσι?θυμιζω ξανα οτι θα τα χρησιμοποιησω με το ps2!

 

Εχω βρει προσφορα για το buzz του ps3 στα 49 ευρω το παχνιδι στα ελληνικα μαζι με 4 buzzers αλλα δεν εχω ps3!(οχι σε ebay αλλα σε γνωστο πολυκαταστημα)

Αν ειναι το buzz παγκοσμιο κουιζ στα ελληνικα αξιζει η αγορα του στα 49 εαν ειναι ασυρματα τα buzzers. Αν ειναι το μουσικο κουιζ με τιποτα!!!!!

 

Οριστε ενα σκρουτζαρισμα

http://www.skroutz.gr/c/109/gamepads.html?keyphrase=buzzers

Λεει οτι τα buzzers ειναι για ΠΣ3-ΠΣ2

Στειλε ενα λινκ τη φωτο που βρηκες

 

Απο wiki: The Buzz! Buzzer is a special controller set designed specifically for the Buzz! game series. The controller features four handsets, each of which has a large red buzzer button and four smaller coloured buttons for picking the answer from the on-screen options. The buzzer set is a USB device, and connects to the USB ports on the PlayStation 2 and PlayStation 3.

 

Φεβρουαριο τα πηρα σε προσφορα σκετα τα ασυρματα 30 ευρω απο public

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το public λεω και εγω!Τωρα δεν θυμαμαι αν ηταν το παγκοσμιο κουιζ ή το μουσικο!

 

οριστε και το link απο το ebay:

 

Link

10 λιρες (με μεταφορικα) = 12 euro για μεταχειρισμενα ενσυρματα απο ebay ? στα multirama εχουν 21... αξιζει τον κοπο;

 

69 για το παγκοσμιο ειναι πααααρα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παυση αν δεν κανω λαθος γινεται πατώντας για λιγα δευτερόλεπτα τα 4 χρωματιστά κουμπιά σε κάποιο χειριστήριο. Με Move δεν νομιζω να παιζει.

 

Κατάλαβα. Δυσκολία στις ερωτήσεις γίνεται να αλλάξω? Γενικά για όλους τους παίκτες ή ξεχωριστά τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μια επιλογή που οι ερωτήσεις που σου εμφανιζει δεν ειναι ανα κατηγορία, αλλα μείγμα κατηγοριών. Οι ερωτήσεις ειναι οι ιδιες βεβαια, αλλα νομιζω ειναι λιγο πιο δυσκολο και ενδιαφερον ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μια επιλογή που οι ερωτήσεις που σου εμφανιζει δεν ειναι ανα κατηγορία, αλλα μείγμα κατηγοριών. Οι ερωτήσεις ειναι οι ιδιες βεβαια, αλλα νομιζω ειναι λιγο πιο δυσκολο και ενδιαφερον ετσι.

 

Βασικά πιο εύκολο θα προτιμούσα να γίνει μιας και υπάρχουν μικροί σε ηλικία παίκτες στην οικογένεια αλλά και γιατί γενικά τις βρίσκουμε λιγάκι δύσκολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν νομίζω τότε. Αφου εχετε και παιδια, βαλε την επιλογή που εχει μονο παιχνιδια σε καθε γυρω(τουρτες, κλεψιμο βαθμων κτλ) ωστε να χει περισσοτερο χαβαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν νομίζω τότε. Αφου εχετε και παιδια, βαλε την επιλογή που εχει μονο παιχνιδια σε καθε γυρω(τουρτες, κλεψιμο βαθμων κτλ) ωστε να χει περισσοτερο χαβαλε.

 

Χαβαλέ θα έχει αλλά πάλι θα δυσκολεύονται. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ. :)

 

Παύση μπορεί να γίνει εάν πατήσεις το (PS) κουμπί από το "κανονικό" χειριστήριο, εάν δεν παίζεις online.

 

Έχεις δίκιο, ούτε που μου πέρασε από το μυαλό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πιο εύκολο θα προτιμούσα να γίνει μιας και υπάρχουν μικροί σε ηλικία παίκτες στην οικογένεια αλλά και γιατί γενικά τις βρίσκουμε λιγάκι δύσκολες.

 

παιξτο online. ειναι ολα τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα με αγορά buzz από Carrefour

 

Καλησπέρα. Την προηγούμενη Τρίτη αγόρασα το πακέτο προσφοράς buzz μουσικό quiz με 4 ασύρματα buzzers στα 25Ε σε προσφορά από το Carrefour.

Το πακέτο ήταν κανονικά όπως πρέπει, το κανονικό κουτί του παιχνιδιού με τα buzzers. Μέσα είχε το παιχνίδι σφραγισμένο σε ζελατίνα, μία κόκκινη θήκη μεταφοράς, εγχειρίδια και τα 4 buzzers με το χειριστήριο.

Τα άνοιξα λοιπόν τη μέρα που τα πήρα. Δεν τα έβαλα στο ps3 γιατί δεν το είχα μαζί μου. Τα σύνδεσα και έπαιξα το Σάββατο. Έπαιξα κανονικά. Όλα καλά.

Σήμερα μετά από μία αναζήτηση ανακάλυψα πως τα buzzers μου διαφέρουν από αυτά του εγχειριδίου και από αυτά που βλέπω σε εικόνες.

Συγκεκριμένα. Τα δικά μου είναι αυτά:
m751225pp_ps3-wireless-buzzers-550.jpg

Τα buzzers που βλέπω στο εγχειρίδιο και στις εικόνες είναι αυτά:
Buzzers-1.jpg

Παρατηρώντας τα βλέπω 2 διαφορές:
1) Τα δικά μου δεν έχουν αυτό το μπλε κουμπί πάνω από το λογότυπο του playstation.
2) Τα δικά μου δεν έχουν τον διακόπτη πλάγια για κλείδωμα.

Από όσα καταλαβαίνω τα δικά μου δεν είναι τα official της Sony. Αυτό είναι τελείως παράλογο από την στιγμή που περιλαμβάνονταν στο κανονικό πακέτο buzz της Sony αντί για τα official της. Αυτό με οδηγεί στο συμπέρασμα πως στο carrefour άνοιξαν το κουτί, βγάλαν τα official buzzers και βάλανε αυτά τα μούφα.

Αυτό δεν είναι παράνομο? Αν το μάθει η Sony δεν θα κάνει μήνυση στο carrefour? Εγώ έχοντας κανονικά το κουτί τα εγχειρίδια και όλα τα απαραίτητα και μπορώντας να βρω την απόδειξη μπορώ να κάνω κάτι? Δεν μπορώ να διανοηθώ πως κάναν τέτοια απατεωνιά.

Ελπίζω να με μπορέσετε να με βοηθήσετε. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...