Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νικς τακανες μανταρα...αφου σου δουλεψε παλι καλα.εχε κατανου οτι αν αφαιρεσεις το φακελο unlockτο μηχανημα επανερχεται στη πρωτερα κατασταση....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
με τη παραπανω μεθοδο εχουν ξεκλειδωθει

miomoov 200,330,500

M400

navman F45

απο τριτη θα επιχειρησω να ξεκλειδωσω και το spirit S505

 

αν μπορεις σε παρακαλω να μου πεις πως θα φτιαξω τις συντομευσεις το hard reset ηταν ευκολο τελικα....τις φτιαχνω τις βαζω κανονικα στον φακελο unlock\programs\desktop αλλα δεν μου τις εμφανιζει.....Κατι πρεπει να κανω λαθος στην διαδρομη ισως...Το F45 δεν εχει εξωτερικη μνημη μονο εσωτερικη...Μηπως θελει να γραφτει καπως αλλιως το text που θα γινει lnk...!!!

Επεξ/σία από anarxosnous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι. απλα δεν φτιαχνεις σωστα το .lnk αρχειο.

μετραμε τα παντα συμπεριλαμβανομενων των κενων. το παραμικρο λαθακι δεν μας επιτρεπει να δουμε συντομευση.

προσπαθησετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικς τακανες μανταρα...αφου σου δουλεψε παλι καλα.εχε κατανου οτι αν αφαιρεσεις το φακελο unlockτο μηχανημα επανερχεται στη πρωτερα κατασταση....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

@FFighter, καλές οι θεωρίες αλλά στην πράξη...;):-(

Το έκανα αυτό που λες, επανήρθε στην προηγούμενη κατάσταση μόνο που υπήρχε ένα "προβληματάκι": ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ BOOT.

Έβγαζε το αρχικό logo, προσπαθούσε για ένα λεπτό και μετά έκανε μόνο του reset και ξανά το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FFighter έχω χρησιμοποιήσει τη μέθοδο που αναφέρεις με επιτυχία.

Με το κουμπί on-off που υπάρχει επάνω στη συσκευή μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Θέλεις να σταματήσεις τη λειτουργία του gps για 5 λεπτά και πρέπει να βγεις από το πρόγραμμα, να γυρίσεις το διακόπτη στο off και να πατήσεις τη συντόμευση για το off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FFighter έχω χρησιμοποιήσει τη μέθοδο που αναφέρεις με επιτυχία.

Με το κουμπί on-off που υπάρχει επάνω στη συσκευή μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Θέλεις να σταματήσεις τη λειτουργία του gps για 5 λεπτά και πρέπει να βγεις από το πρόγραμμα, να γυρίσεις το διακόπτη στο off και να πατήσεις τη συντόμευση για το off.

 

δε μπορει να ταχουμε ολα στη ζωη!!:mrgreen:

η μεθοδος αυτη ειναι απλη για αρχαριους με αριστα αποτελεσματα,

ωστοσο αν θες να ανεβεις επιπεδο, αφαιρεσε το φακελο unlock και ξεκλειδωσετο με το visual gps.το αποτελεσμα θα σε εκπληξει:mrgreen:

 

αναφορικα με το ερωτημα σου...αν καταλαβα θες η εφαρμογη να τρεχει στο backround,αυτο δε γινεται ουτε στις android συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να τρέχει η εφαρμογή στο Background.

Θέλω γυρνώντας το διακόπτη (στο επάνω μέρος της συσκευής) στη θέση off να μπαίνει η συσκευή σε stand- by ή έστω να σβήνει η οθόνη.

Τέτοια λειτουργία είχε το moov 200 που είχα πριν όταν το είχα ξεκλειδώσει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να τρέχει η εφαρμογή στο Background.

Θέλω γυρνώντας το διακόπτη (στο επάνω μέρος της συσκευής) στη θέση off να μπαίνει η συσκευή σε stand- by ή έστω να σβήνει η οθόνη.

Τέτοια λειτουργία είχε το moov 200 που είχα πριν όταν το είχα ξεκλειδώσει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

 

visual gps η απαντηση στο ερωτημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε FFighter, εψω το navman F45 και θλεω να του περάσω το visualGPS. Γινεται; Αν ναι πως; Ποιον οδηγο να ακολουθησω;

Το εχω ξεκλειδωσει ηδη με τον οδηγο που δινεις στην αρχη. Ολα καλα, δουλευει κανονικα, απλα εριξα μια ματια στο visual GPS και μου αρεσε πιο πολυ. Αν μπορεις να βοηθησεις θα το εκτιμουσα.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά, έχω ένα Mio Moov 330 ενός φίλου για να το ξεκλειδώσω.

Μπορείτε να μου στείλετε links για τους χάρτες;

 

FFighter, με ενδιαφέρουν πολύ οι χάρτες εκτός δρόμου και βλέπω στην υπογραφή σου ότι έχεις μεγάλη συλλογή.

Σε τι συσκευές παίζουν; Εγώ το πρόγραμμα της Ανάβασης το έχω σε carpc, αλλά θα ήθελα να το έχω και σε ένα φορητό PNA αν γίνεται.

Έχω ένα Κινέζικο 7" με WCE4 μπορεί να πάρει κάτι;

 

Ελπίζω να μην γίνομαι φορτικός με τις απορίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε FFighter, εψω το navman F45 και θλεω να του περάσω το visualGPS. Γινεται; Αν ναι πως; Ποιον οδηγο να ακολουθησω;

Το εχω ξεκλειδωσει ηδη με τον οδηγο που δινεις στην αρχη. Ολα καλα, δουλευει κανονικα, απλα εριξα μια ματια στο visual GPS και μου αρεσε πιο πολυ. Αν μπορεις να βοηθησεις θα το εκτιμουσα.

 

Ευχαριστω.

...τριτη βραδυ ραντεβου εδω να σου πω τι θα κανεις

 

---------- Προσθήκη στις 13:28 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:22 ----------

 

Γειά, έχω ένα Mio Moov 330 ενός φίλου για να το ξεκλειδώσω.

Μπορείτε να μου στείλετε links για τους χάρτες;

 

FFighter, με ενδιαφέρουν πολύ οι χάρτες εκτός δρόμου και βλέπω στην υπογραφή σου ότι έχεις μεγάλη συλλογή.

Σε τι συσκευές παίζουν; Εγώ το πρόγραμμα της Ανάβασης το έχω σε carpc, αλλά θα ήθελα να το έχω και σε ένα φορητό PNA αν γίνεται.

Έχω ένα Κινέζικο 7" με WCE4 μπορεί να πάρει κάτι;

 

Ελπίζω να μην γίνομαι φορτικός με τις απορίες μου.

 

υποχρεωτικα θα πρεπει να το ξεκλειδωσεις με visual gps αν θες να τρεξει επιτυχως η σουιτα της garmin.

αν τοχεις ξεκλειδωσει με τη παραπανω μεθοδο το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να αφαιρεσεις το φακελο unlock που ειναι μεσα στο φακελο program file. στη συνεχεια βαζεις το visual .πολυ προσοχη στις τιμες που πρεπει να αλλαξεις στο αρχειο .xml.

αν το πετυχεις θα πρεπει ννα φορτωσεις το garmin ,εγχειρημα που θελει καποια ευχερεια για να παρει τα ελληνικα , να κλειδωσει κλπ

εγω για να ανακαλυψω καποια πραγματα...μουφαγε ενα ΣΚ:mrgreen:

ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ garmin θα στη δωσω εγω ...εχω μια πολυ καλη.θασαρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποχρεωτικα θα πρεπει να το ξεκλειδωσεις με visual gps αν θες να τρεξει επιτυχως η σουιτα της garmin.

αν τοχεις ξεκλειδωσει με τη παραπανω μεθοδο το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να αφαιρεσεις το φακελο unlock που ειναι μεσα στο φακελο program file. στη συνεχεια βαζεις το visual .πολυ προσοχη στις τιμες που πρεπει να αλλαξεις στο αρχειο .xml.

αν το πετυχεις θα πρεπει ννα φορτωσεις το garmin ,εγχειρημα που θελει καποια ευχερεια για να παρει τα ελληνικα , να κλειδωσει κλπ

εγω για να ανακαλυψω καποια πραγματα...μουφαγε ενα ΣΚ:mrgreen:

ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ garmin θα στη δωσω εγω ...εχω μια πολυ καλη.θασαρεσει...

 

Για το MOOV 330 που είναι φίλου, με ενδιαφέρουν οι απλοί χάρτες destinator, igo.

Αυτό θα το ξεκλειδώσω με τον απλό τρόπο που ανέφερες για να μην μπερδεύομαι.

Αν μπορείς, στείλε μου σε παρακαλώ το link με τους χάρτες για το 330.

 

Οι εκτός δρόμου (αλλά και destinator, igo) χάρτες με ενδιαφέρουν για το δικό μου μόνο το οποίο είναι ξεκλείδωτο Κινέζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τριτη βραδυ ραντεβου εδω να σου πω τι θα κανεις

 

 

Δυστυχώς Τρίτη βράδυ δεν θα είμαι σπίτι. Σήμερα και Τετάρτη μπορώ εκτός και αν θέλεις να μου στείλεις την διαδικασία με email στο [email protected]

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τριτη βραδυ ραντεβου εδω να σου πω τι θα κανεις

 

 

Δυστυχώς Τρίτη βράδυ δεν θα είμαι σπίτι. Σήμερα και Τετάρτη μπορώ εκτός και αν θέλεις να μου στείλεις την διαδικασία με email στο [email protected]

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...