Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο μαν!!!

Δοκίμασα άπειρες εκδόσεις του GM XT 50.00.20 στο 1200 αλλά όταν είδα τα σκούρα έστριψα.

Σε μένα δεν ακουγε το que.exe για κάποιο λόγο οταν πήγαινα να το ανοίξω απο τον Total commander. Το τροποποιημένο garmin.exe με τα διάφορα script που το συνόδευαν το garmin στο GMXT folder με πέταγαν κατευθείαν στο desktop ή στην καλύτερη μου έβγαζαν ενα error που έλεγε unable to open ...

Οπότε δεν πλησιάσα καν στην διαδικασία ευρέσεων com-baud...

Ίσως φταίει το απλοϊκο μενού ξεκλειδώματος που χρησιμοποιώ που εχει μόνο total commander και κάποια εικονίδια για τις εφαρμογές και τα navi progs.

Iσως δεν εχω τον explorer που πρέπει να τρέχει για να ανοιξει η εφαρμογή.

Ισως λύπει κάποιο dll.

Είναι και λίγο διαφορετικό το 1200 απο το 2100 που εχει ξεκλειδώσει η Elenico. Εχει 500 mb flash και SD ότι του βάλεις εσύ ενω το 2100 δεν εχει σχεδόν τπτ απο flash mem και παίζεις αποκλειστικά με την sd.

Tι να πω ζόρικο μου φάνηκε οπότε μπράβο!!!

Κανά keyboard για wince 5 320x240 εχεις???

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπράβο μαν!!!

Δοκίμασα άπειρες εκδόσεις του GM XT 50.00.20 στο 1200 αλλά όταν είδα τα σκούρα έστριψα.

Σε μένα δεν ακουγε το que.exe για κάποιο λόγο οταν πήγαινα να το ανοίξω απο τον Total commander. Το τροποποιημένο garmin.exe με τα διάφορα script που το συνόδευαν το garmin στο GMXT folder με πέταγαν κατευθείαν στο desktop ή στην καλύτερη μου έβγαζαν ενα error που έλεγε unable to open ...

Οπότε δεν πλησιάσα καν στην διαδικασία ευρέσεων com-baud...

Ίσως φταίει το απλοϊκο μενού ξεκλειδώματος που χρησιμοποιώ που εχει μόνο total commander και κάποια εικονίδια για τις εφαρμογές και τα navi progs.

Iσως δεν εχω τον explorer που πρέπει να τρέχει για να ανοιξει η εφαρμογή.

Ισως λύπει κάποιο dll.

Είναι και λίγο διαφορετικό το 1200 απο το 2100 που εχει ξεκλειδώσει η Elenico. Εχει 500 mb flash και SD ότι του βάλεις εσύ ενω το 2100 δεν εχει σχεδόν τπτ απο flash mem και παίζεις αποκλειστικά με την sd.

Tι να πω ζόρικο μου φάνηκε οπότε μπράβο!!!

Κανά keyboard για wince 5 320x240 εχεις???

 

Γιαννη μην εισαι πεσιμιστης:mrgreen:

αφου το κατεχεις το αθλημα:-D

οντως οπως ειπες εφταιγε το απλο unlock στο οποιο απο πισω δε τρεχει ο explorer.

προσωπικα αφαιρεσα το unlock και εβαλα το visualgps...

το μηχανημα πλεον απεκτησε συμβατοτητα και με Garmin.

για να μη κουραστεις στο ψαξιμο, θα σου δωσω τα αρχεια ετοιμα...

 

ενα μεγαλο ευχαριστω στους φιλους μου...santosan & bbbb για τη βοηθεια τους:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πας να με καταστρέψεις.

:-)

Στείλε ότι έχεις αλλα σποτελέσματα θα δεις μετά τις 16.

Φεεεεεεεεεεεύγω.:lol::lol::lol:

Εως τώρα είμαι έτσι.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JVa4-UYEHBU]http://www.youtube.com/watch?v=JVa4-UYEHBU[/ame]

Sorry που σπαμάρω το mio thread αλλά τον χαίρομαι ακόμα τον κουβά μου.:-)

 

PS 1 Το visualgps το βλέπω στραβά λόγο της ram που τρώει...

PS 2 To πληκτρολόγιο του Dest 7 δεν τρώγεται με την καμία.:lol:

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι μου

 

Αγόρασα ένα mio s505 και εχω το εξής πρόβλημα...χάνει το σήμα σε άσχετες στιγμές ,απο την πρώτη μέρα που το αγόρασα διέκρινα το πρόβλημα και το επέστρεψα αλλα πήρα πάλι το ίδιο.Και αυτο όμως έχει το ίδιο πρόβλημα.Τι μπορώ να κάνω?Αν εγκαταστήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως το Destinator h to igo θα χάνει πάλι το σήμα?

Μπορείτε να μου στείλετε το λίνκ για να κατεβάσω το destinator η καποιο άλλο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ και χάρηκα πολύ που έγινα μέλος σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου στειλω οτι θες, αλλα δε δικαιολογειται αυτη η συμπεριφορα...

το εχεις σιγουρα σε ρυθμο πλοηγησης?

για να μπει το dest7 πρεπει να το ξεκλειδωσεις με τη μεθοδο του πρωτου ποστ.

για να το φερεις στη πρωτερα κατασταση ,διαγραφεις το φακελο unlock που εχει δμιουργηθει μεσα στο program files.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που έχει σήμα ξαφνικά το χάνει...και μπορεί να το βρεί μετα απο καμια ώρα ...δεν ξέρω τι ρύθμιση να του κάνω το έχω ψάξει όλο και δεν έχει κατι άλλο να κάνω.Ισως αν του αλλάξω πρόγραμμα να φτιάξει.όποτε μπορέσεις στειλε μου το λίνκ για το destinator 9 και αν έχεις με τους χάρτες της ευρώπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει δοκιμάσει to ξεκλείδωμα κανείς στο Crypto??

 

ουτε να το σκεφτεις....

εσυ χρησιμοποιησε το visual gps.

ειναι σιγουρα κλειδωμενη η συσκευη σου?

 

---------- Προσθήκη στις 22:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:42 ----------

 

Εκει που έχει σήμα ξαφνικά το χάνει...και μπορεί να το βρεί μετα απο καμια ώρα ...δεν ξέρω τι ρύθμιση να του κάνω το έχω ψάξει όλο και δεν έχει κατι άλλο να κάνω.Ισως αν του αλλάξω πρόγραμμα να φτιάξει.όποτε μπορέσεις στειλε μου το λίνκ για το destinator 9 και αν έχεις με τους χάρτες της ευρώπης.

δοκιμασε το 7 με τον ελληνικο χαρτη, πες μας αν ολα οκ και ....συνεχιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε FFighter σ'ευχαριστώ & εγώ με την σειρά μου για αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας & μας ξεστραβώνεις.

Πρώτη φορά ασχολούμε με GPS. Ένας φίλος μου χάρισε ένα Navman F45 & έπιασα δουλειά αμέσως. οι χάρτες που έιχε δεν με βολεύανε καθόλου. Με τον αναλυτικό οδηγό σου κατάφερα & το ξεκλείδωσα αμέσως...

Μήπως μπορείς να μου στείλεις & εμένα τα προγράμματα πλοήγησεις? Ε, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ FFighter?:-D:-D:-D

 

& επίσης αν υπάρχουν χάρτες ή link από τους χάρτες Ελλάδος & ανατολικής Ευρώπης θα με βολευανε...:P:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε να το σκεφτεις....

εσυ χρησιμοποιησε το visual gps.

ειναι σιγουρα κλειδωμένη η συσκευη σου?

 

Κοίτα... έχει windows CE 5 αλλά με το που ανοίγει μπαίνει στο easy drive... δεν εχει καμια επιλογή για file mananger, explorer η κατι παρόμοιο... μόνο ένα interface Που μόλις βγαίνεις από το easy drive, είναι κάτι σάν Interface που τρέχει εικονες mp3 και videos... πώς :devil: θα βγω στα windows για να τρέξω το garmin...??

(Σημ... το έχω εγκαταστήσει σε 5-6 συσκευές Windows mobile 5 και 6 και δουλεύει άψογα... ακόμη και σε συσκευή που με τίποτε δεν έβρισκε κεραία, δούλεψε με software driver που υποστηρίζει Garmin)

To Visual GPS τι κάνει...???

Τελικά στο ΜΙΟ δουλεύει το Garmin mobile xt..???

πολλάαααα πολλά ευχαριστώ!!! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χιλια ευχαριστώ Ffighter πέρασα το destinator 7 και λειτουργεί άψογα έως τώρα.Βρήκα και το 9 και το πέρασα και αυτο αλλα χρειάστηκε να του αλλάξω τισ ρυθμίσεις στo port απο 9 σε 2 και B-rate 115200.Λειτουργούν άψογα και τα δύο.

Μπορείς αν έχεις την ευχαρίστηση να μου δώσεις λίνκ για igo kai navigon και οποσδήποτε οδηγιες ?

Ξέχασα ....δέν μπορώ να κλείσω το mio παρα μόνο απο το κουμπί reset!υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κλείνω?παρατήρησα στις φωτογραφίες ένα κουμπί off...τί είναι αυτο?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Επεξ/σία από maduser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια!!!

Επειδή ο φανταστικός FFighter δεν μου έχει απαντήσει ακόμη, μήπως μπορεί κάποιος άλλος να μου στείλει τα προγράμματα πλοήγησης που σας έστειλε ο FFighter???

Ρωτάω επειδή αύριο πάω ταξιδάκη & είπα μήπως το τεστάρω κιολασ το GPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλια ευχαριστώ Ffighter πέρασα το destinator 7 και λειτουργεί άψογα έως τώρα.Βρήκα και το 9 και το πέρασα και αυτο αλλα χρειάστηκε να του αλλάξω τισ ρυθμίσεις στo port απο 9 σε 2 και B-rate 115200.Λειτουργούν άψογα και τα δύο.

Μπορείς αν έχεις την ευχαρίστηση να μου δώσεις λίνκ για igo kai navigon και οποσδήποτε οδηγιες ?

Ξέχασα ....δέν μπορώ να κλείσω το mio παρα μόνο απο το κουμπί reset!υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κλείνω?παρατήρησα στις φωτογραφίες ένα κουμπί off...τί είναι αυτο?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Μιπως μπορεις να μου στιλεις το link απο το destinator 7 και 9 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...