Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα! από ότι βλέπω κάνετε πολύ καλή δουλειά εδώ. αγόρασα σήμερα το Navman f45 και είναι εντελώς άσχετος από GPS. Λογικά θα ακολουθήσω τα βήματα της πρώτης σελίδας. Για το οτιδήποτε άλλο χρειάζομαι να έχω για να λειτουργήσει το μηχάνημα μου σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε στείλτε το μου με αναλυτικές οδηγίες γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα το κάψω. Σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα! από ότι βλέπω κάνετε πολύ καλή δουλειά εδώ. αγόρασα σήμερα το Navman f45 και είναι εντελώς άσχετος από GPS. Λογικά θα ακολουθήσω τα βήματα της πρώτης σελίδας. Για το οτιδήποτε άλλο χρειάζομαι να έχω για να λειτουργήσει το μηχάνημα μου σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε στείλτε το μου με αναλυτικές οδηγίες γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα το κάψω. Σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σας.

 

kαλοριζικο!!!

ολη η διαδικασια στο πρωτο ποστ. προγραμματα επονται μολις το ξεκλειδωσεις.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D Ευχαριστώ πολύ!!!Ταχύτατος είσαι !!!Βασικά πήγα μια βόλτα και λειτουργεί μια χαρά όπως είναι. Χρειάζεται να βαλς άλλο πρόγραμμα κατά τι γνώμη σου ή μια χαρά είναι και αυτό? Δηλαδή άμα δεν δω τρελή διαφορά να μην μπω στη διαδικασία να το ξεκλειδώσω γιατί το θέλω μόνο για δρόμους και για τίποτα παραπάνω, απλά για να μην χάνομαι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύω να ακολουθήσω τα βήματα του 1ου ποστ για το mio moov M300. Αυτό από τη μαμά του, δεν έχει εξωτερική μνήμη.. Σε κάποια προηγούμενα ποστς διάβασα κάποια σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλα για να είμαι σίγουρος, ρωτάω:

Σίγουρα μπορεί να γίνει εγκατάσταση χωρίς εξωτερική κάρτα???

Και αν ναι, αν σου είναι εύκολο FFighter, στείλε μου και ότι σχετικό με το destinator :P.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D Ευχαριστώ πολύ!!!Ταχύτατος είσαι !!!Βασικά πήγα μια βόλτα και λειτουργεί μια χαρά όπως είναι. Χρειάζεται να βαλς άλλο πρόγραμμα κατά τι γνώμη σου ή μια χαρά είναι και αυτό? Δηλαδή άμα δεν δω τρελή διαφορά να μην μπω στη διαδικασία να το ξεκλειδώσω γιατί το θέλω μόνο για δρόμους και για τίποτα παραπάνω, απλά για να μην χάνομαι.

 

άστο αν σε βολεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύω να ακολουθήσω τα βήματα του 1ου ποστ για το mio moov M300. Αυτό από τη μαμά του, δεν έχει εξωτερική μνήμη.. Σε κάποια προηγούμενα ποστς διάβασα κάποια σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλα για να είμαι σίγουρος, ρωτάω:

Σίγουρα μπορεί να γίνει εγκατάσταση χωρίς εξωτερική κάρτα???

Και αν ναι, αν σου είναι εύκολο FFighter, στείλε μου και ότι σχετικό με το destinator :P.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Tο ίδιο θα προσπαθήσω να κάνω και στο δικό μου navman F35. Είναι εφικτό;;; Τι λέτε να βάλω detinator7 γιατί το ενσωματωμένο δεν είναι και τόσο καλό (το ενσωματωμένο αναβαθμίζεται κάπως;;;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα! Την επόμενη εβδομάδα θα ταξιδέψω Βαλκάνια οδικώς (Σκόπια, Αλβανία, Μαυροβούνιο, Κροατία, Βοσνία) και πρέπει άμεσα να αγοράσω ένα gps. Ποιό μου προτείνετε? Να αγοράσω κάποιο που έχει ήδη περασμένους χάρτες Ευρώπης ή θα μπορέσω με τα αντίστοιχα χρήματα να πάρω κάποιο καλύτερο gps και να περάσω μόνος μου τους χάρτες?

Επεξ/σία από mouis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Mio M300 ξεκλειδώθηκε με επιτυχία. Το μόνο που με παίδεψε, αφορά στην δημιουργία συντομεύσεων. Τουλάχιστον όσων αφορά το Μιο, δεν χρειάζεται η εισαγωγή του αριθμού ΧΨ#... στο αρχείο της συντόμευσης.

Το destinator πάντος, τρέχει άψογα.

 

Ένα θεματάκι μόνο, που αφορά στη λειτουργία του destinator 7... Αν στην κατηγορία "Αγαπημένα" έχουν προσθεθεί πάνω από μια κατηγορίες (πχ κάμερες διαχείρισης κυκλωφορίας , μπλόκα τροχαίας, βενζινάδικα ....) γίνεται με κάποιο τρόπο να ειδοποιεί σε ξεχωριστή απόσταση, για την κάθε κατηγορία??? Γιατί τώρα, του έβαλα να με ειδοποιεί στο χιλιόμετρο για μπλόκο τροχαίας, και με πρίζει με τις ειδοποιήσεις των καμερών διαχ/σης κυκλ, που είναι πανταχού παρούσες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ίδιο θα προσπαθήσω να κάνω και στο δικό μου navman F35. Είναι εφικτό;;; Τι λέτε να βάλω detinator7 γιατί το ενσωματωμένο δεν είναι και τόσο καλό (το ενσωματωμένο αναβαθμίζεται κάπως;;;).

 

 

προχωρα αφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.FFighter συγχαρητηρια για την καλη δουλεια.μια ερωτηση υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει καταγραφή πορειας με συντεταγμενες οπως πχ ενα magellan?ευχαριστώ.

 

navman f45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά παίδες! Κατ'αρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ στον FFighter για το πολύ χρήσιμο αυτό post. Είμαι κάτοχος Navman F45 το οποίο ξεκλείδωσα επιτυχώς με τον παρόν οδηγό και μπορώ να πω οτι πραγματικά αξίζει! :D Πέρασα κ τα προγραμματάκια κ τα παιχνίδια δοκιμασμένα όλα δουλεύουν ρολόι, άνοιξα πολλά διαφορετικά αρχεία χωρίς πρόβλημα, ο player διαπίστωσα ότι εκτός από βίντεο παίζει κ mp3 αν δεν έχει ήδη αναφερθεί (για τα βίντεο χρειάζεται μια μικρή ρύθμιση που αναφέρεται σε προηγούμενη σελίδα). Όλα καλά λοιπόν, άρα το μόνο που μου μένει είναι μερικοί ακόμα χάρτες. Κανένας πρόθυμος εθελοντής για λινκς από Destinator, iGO k Navigon... ? xD :P

Βασικά δεν θα με χαλούσε κ ένα TOM-TOM κ γενικά θα ήθελα κ κανα χάρτη για Ανατολική Ευρώπη κ οποιοδήποτε πρόγραμμα αν υπάρχει για να πειραματιστώ... ευχαριστώ εκ των προτέρων ;D

Επεξ/σία από nikos_msx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ξανακλείδωσα το Spirit 505 μέσω του Setup της εφαρμογής μπήκε στης μάνας του αυτόματα και έπιασα δορυφόρο!!!! Περίεργα πράματα..το ξανα-ματα-ξεκλειδώνω και το gps νεκρώνει!!! Τι να φταίει;;

 

---------- Προσθήκη στις 00:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:14 ----------

 

Παρατήρησα όταν όταν όταν πάω στο Orion Control και απενεργοποιήσω το Orion GPS Service ... θα βρει GPS ..Πράγμα που σημαίνει ότι αυτό το γ...ο το ORION μαλακίζεται.. γιατί φαίνεται να απασχολεί τον GPS receiver με αποτέλεσμα να εμποδίζει τα άλλα λογισμικά να το χρησιμοποιήσουν...τι να πω..απλοϊκές σκέψεις κάνω. Αν κάποιος μπορεί να συνεισφέρει καλώς!

 

Τι είναι αυτό το ORION ρε παιδιά; Τι κάνει;

Στο δικό μου F45μετά το ξεκλείδωμα (δλδ τώρα) είναι το service off. Έτσι πρέπει να είναι;

Τώρα εμένα δε μ' ενδιαφέρουν βίντεο, τραγούδια και λοιπά, τουλάχιστον σε 1η φάση.

Θα ήθελα όμως ένα πιο εύχρηστο και πιο ενημερωμένο πρόγραμμα από αυτό που έχει πάνω.

Φίλτατε FFighter, τι λες? Θα βοηθήσεις κι εμέ τον αδαή;

 

Α, και κάτι ακόμη γενικότερο.

Σ' ένα - οποιοδήποτε - πρόγραμμα, πώς μπορώ ν' αντικαταστήσω τις φωνητικές οδηγίες με δικές μου (ή οποιουδήποτε άλλου)? Φαντάζομαι ότι το μόνο που θα κάνω είναι να αλλάξω κάποια συγκεκριμένα αρχεία. Ποια?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...