Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα... έχει windows CE 5 αλλά με το που ανοίγει μπαίνει στο easy drive... δεν εχει καμια επιλογή για file mananger, explorer η κατι παρόμοιο... μόνο ένα interface Που μόλις βγαίνεις από το easy drive, είναι κάτι σάν Interface που τρέχει εικονες mp3 και videos... πώς :devil: θα βγω στα windows για να τρέξω το garmin...??

(Σημ... το έχω εγκαταστήσει σε 5-6 συσκευές Windows mobile 5 και 6 και δουλεύει άψογα... ακόμη και σε συσκευή που με τίποτε δεν έβρισκε κεραία, δούλεψε με software driver που υποστηρίζει Garmin)

To Visual GPS τι κάνει...???

Τελικά στο ΜΙΟ δουλεύει το Garmin mobile xt..???

πολλάαααα πολλά ευχαριστώ!!! :o

 

στο mio δουλευει αψογα.

το visual gps ειναι ενα προγραμμα με το οποιο ξεκλειδωνεις pna WCE5 και παραλληλα εγκαθιστα πολλες αλλες εφαρμογες. μη ξεχναμε οτι ειναι 130ΜΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα. Ξεκλείδωσα το mio moov 330 με το πρόγραμμα που δίνεται στην αρχή. Όταν το ανοίγω μου βγάζει όμως την εξής εικόνα? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Είναι οκ? Επίσης θέλω να περάσω μέσα το destinator. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)

 

dsc07644n.th.jpg

 

Επίσης άλλη μια ερώτηση. Του έβαλα και μια sd κάρτα μέσα. Διάβασα ότι πρέπει να την φορμάρω σε fat Και όχι σε fat32. Αληθεύει?

Άμα ανοίξω το smartst το πρόγραμμα που είχε πάνω δηλαδή μετά για να το κλείσω πρέπει να πάω το κουμπί στο reset και μετά πάλι μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα όταν το ανοίγω.

 

Βρήκα αυτό στο νετ >>>Το προβλημα λυνεται αν ανοιξετε το autoran.mscr και σβησετε τα τετραγωνακια πριν το WaitFor και το Kill.

 

αλλά εγώ στο autoran Μου έχω το εξής Run("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")

WaitFor("SmartST_CE", 2)

Kill("SmartST_CE.exe")

 

δεν βλέπω κανένα κουτάκι. τα νεύρα μουυυυυ

Επεξ/σία από bezoss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στις "σπασμένες" εκδόσεις του IGO8, πολλές εκδόσεις ακόμα και αν τις εγκαταστήσετε στην εσωτερική μνήμη του GPS χρειάζονται να υπάρχει και κάρτα μνήμης συνδεμένη στο GPS(έστω και ΑΔΕΙΑ,αλλα να είναι πάνω), αλλιώς δεν τρέχουνε!

 

Έχει να κάνει με το "σπάσιμο του IGO" που διαβάζει αν υπάρχει κάρτα μνήμης συνδεμένη, αν δεν έχετε κάρτα μνήμης θα φορτώνει το IGO και μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα θα σας πετάει έξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στις "σπασμένες" εκδόσεις του IGO8, πολλές εκδόσεις ακόμα και αν τις εγκαταστήσετε στην εσωτερική μνήμη του GPS χρειάζονται να υπάρχει και κάρτα μνήμης συνδεμένη στο GPS(έστω και ΑΔΕΙΑ,αλλα να είναι πάνω), αλλιώς δεν τρέχουνε!

 

Έχει να κάνει με το "σπάσιμο του IGO" που διαβάζει αν υπάρχει κάρτα μνήμης συνδεμένη, αν δεν έχετε κάρτα μνήμης θα φορτώνει το IGO και μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα θα σας πετάει έξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Ξεκλείδωσα το mio moov 330 με το πρόγραμμα που δίνεται στην αρχή. Όταν το ανοίγω μου βγάζει όμως την εξής εικόνα? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Είναι οκ? Επίσης θέλω να περάσω μέσα το destinator. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)

 

dsc07644n.th.jpg

 

Επίσης άλλη μια ερώτηση. Του έβαλα και μια sd κάρτα μέσα. Διάβασα ότι πρέπει να την φορμάρω σε fat Και όχι σε fat32. Αληθεύει?

Άμα ανοίξω το smartst το πρόγραμμα που είχε πάνω δηλαδή μετά για να το κλείσω πρέπει να πάω το κουμπί στο reset και μετά πάλι μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα όταν το ανοίγω.

 

Βρήκα αυτό στο νετ >>>Το προβλημα λυνεται αν ανοιξετε το autoran.mscr και σβησετε τα τετραγωνακια πριν το WaitFor και το Kill.

 

αλλά εγώ στο autoran Μου έχω το εξής Run("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")

WaitFor("SmartST_CE", 2)

Kill("SmartST_CE.exe")

 

δεν βλέπω κανένα κουτάκι. τα νεύρα μουυυυυ

 

ολα καλα!!!!

κανε hard reset

μετα πατα start/filemnce

θα δεις πιατο th flash kai thn sd και τα windows βεβαια...

ομως για λιγο ακομα....

σας ετοιμαζω σε κανα 15αρια μερες κατι που θα τριβεται τα ματια σας....

 

οποιος ζηταει αρχεια ...δωστε τα εσεις που σας εχω βοηθησει γιατι δε προλαβαινω...

 

---------- Προσθήκη στις 19:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:38 ----------

 

Προσοχή στις "σπασμένες" εκδόσεις του IGO8, πολλές εκδόσεις ακόμα και αν τις εγκαταστήσετε στην εσωτερική μνήμη του GPS χρειάζονται να υπάρχει και κάρτα μνήμης συνδεμένη στο GPS(έστω και ΑΔΕΙΑ,αλλα να είναι πάνω), αλλιώς δεν τρέχουνε!

 

Έχει να κάνει με το "σπάσιμο του IGO" που διαβάζει αν υπάρχει κάρτα μνήμης συνδεμένη, αν δεν έχετε κάρτα μνήμης θα φορτώνει το IGO και μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα θα σας πετάει έξω!

 

αυτο που σουστειλα κατι μου λεει οτι θα δουλεψει....:mrgreen:

 

στη flash θα το βαλεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Ξεκλείδωσα το mio moov 330 με το πρόγραμμα που δίνεται στην αρχή. Όταν το ανοίγω μου βγάζει όμως την εξής εικόνα? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Είναι οκ? Επίσης θέλω να περάσω μέσα το destinator. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)

 

dsc07644n.th.jpg

 

Επίσης άλλη μια ερώτηση. Του έβαλα και μια sd κάρτα μέσα. Διάβασα ότι πρέπει να την φορμάρω σε fat Και όχι σε fat32. Αληθεύει?

Άμα ανοίξω το smartst το πρόγραμμα που είχε πάνω δηλαδή μετά για να το κλείσω πρέπει να πάω το κουμπί στο reset και μετά πάλι μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα όταν το ανοίγω.

 

Βρήκα αυτό στο νετ >>>Το προβλημα λυνεται αν ανοιξετε το autoran.mscr και σβησετε τα τετραγωνακια πριν το WaitFor και το Kill.

 

αλλά εγώ στο autoran Μου έχω το εξής Run("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")

WaitFor("SmartST_CE", 2)

Kill("SmartST_CE.exe")

 

δεν βλέπω κανένα κουτάκι. τα νεύρα μουυυυυ

 

ολα καλα!!!!

κανε hard reset

μετα πατα start/filemnce

θα δεις πιατο th flash kai thn sd και τα windows βεβαια...

ομως για λιγο ακομα....

σας ετοιμαζω σε κανα 15αρια μερες κατι που θα τριβεται τα ματια σας....

 

οποιος ζηταει αρχεια ...δωστε τα εσεις που σας εχω βοηθησει γιατι δε προλαβαινω...

 

---------- Προσθήκη στις 19:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:38 ----------

 

Προσοχή στις "σπασμένες" εκδόσεις του IGO8, πολλές εκδόσεις ακόμα και αν τις εγκαταστήσετε στην εσωτερική μνήμη του GPS χρειάζονται να υπάρχει και κάρτα μνήμης συνδεμένη στο GPS(έστω και ΑΔΕΙΑ,αλλα να είναι πάνω), αλλιώς δεν τρέχουνε!

 

Έχει να κάνει με το "σπάσιμο του IGO" που διαβάζει αν υπάρχει κάρτα μνήμης συνδεμένη, αν δεν έχετε κάρτα μνήμης θα φορτώνει το IGO και μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα θα σας πετάει έξω!

 

αυτο που σουστειλα κατι μου λεει οτι θα δουλεψει....:mrgreen:

 

στη flash θα το βαλεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

αυτο που σουστειλα κατι μου λεει οτι θα δουλεψει....:mrgreen:

 

στη flash θα το βαλεις....

 

Δεν χρειάστηκε να το δοκιμάσω, ευχαριστώ πάντος. Δεν νομίζω να δουλεύει ουτε το δικό σου χωρίς κάρτα μνήμης μέσα, δοκίμασα 6 διαφορετικές εκδόσεις και καμία δεν δούλευε. Τελικά η λύση ήταν απλή,έβαλα μια παλιά άδεια SD που είχα στο GPS και έκανα εγκατάσταση το IGO στην Flash. Ως εκ θαύματος δουλεύει!!! Αν δοκιμάσω να βγάλω την κάρτα και τρέξω το IGO κολάει! Η κάρτα είναι εντελός άδεια! Πολύ κουφό ε;

:-)

 

Και μιάς και από ότι βλέπω έχεις μαύρη ζώνη στα GPS :-) ξέρεις μήπως πως μπορώ να αναβαθμίσω τους χάρτες τις MIO στο mio moov s505 (τσάμπα εννοείται); Είναι κλειδωμένοι ε;

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

αυτο που σουστειλα κατι μου λεει οτι θα δουλεψει....:mrgreen:

 

στη flash θα το βαλεις....

 

Δεν χρειάστηκε να το δοκιμάσω, ευχαριστώ πάντος. Δεν νομίζω να δουλεύει ουτε το δικό σου χωρίς κάρτα μνήμης μέσα, δοκίμασα 6 διαφορετικές εκδόσεις και καμία δεν δούλευε. Τελικά η λύση ήταν απλή,έβαλα μια παλιά άδεια SD που είχα στο GPS και έκανα εγκατάσταση το IGO στην Flash. Ως εκ θαύματος δουλεύει!!! Αν δοκιμάσω να βγάλω την κάρτα και τρέξω το IGO κολάει! Η κάρτα είναι εντελός άδεια! Πολύ κουφό ε;

:-)

 

Και μιάς και από ότι βλέπω έχεις μαύρη ζώνη στα GPS :-) ξέρεις μήπως πως μπορώ να αναβαθμίσω τους χάρτες τις MIO στο mio moov s505 (τσάμπα εννοείται); Είναι κλειδωμένοι ε;

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ FFighter

 

μππορείς να μου στείλεις & εμένα τα προγράμματα πλοήγησης για το navman F45. όπως είπα & πιο πρίν το έχω ξεκλειδώσει & περιμένει ανυπόνα να του βάλω κανα χάρτη της προκοπής!!!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ FFighter

 

μππορείς να μου στείλεις & εμένα τα προγράμματα πλοήγησης για το navman F45. όπως είπα & πιο πρίν το έχω ξεκλειδώσει & περιμένει ανυπόνα να του βάλω κανα χάρτη της προκοπής!!!:-D:-D

 

το μαμισιο προγραμμα της συσκευης σου ειναι πολυ καλο για ελλαδα.

θα σου στειλω υλικο....συντονισου:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ffighter καλημερα

Προφανως δεν προλαβαινεις να μου στειλεις αυτα που σου ζητησα αλλα δεν βρεθηκε αλλος χριστιανος να μου τα στειλει.Μηπως μπορεις να μου πεις πως θα βγάλω αυτο το μυνημα που μου πεταει συνεχεια το autorun?Δεν βρίσκει λέει το path.Και αν γίνεται να μου στειλεις και χάρτη για ευρώπη του mio.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ffighter καλημερα

Προφανως δεν προλαβαινεις να μου στειλεις αυτα που σου ζητησα αλλα δεν βρεθηκε αλλος χριστιανος να μου τα στειλει.Μηπως μπορεις να μου πεις πως θα βγάλω αυτο το μυνημα που μου πεταει συνεχεια το autorun?Δεν βρίσκει λέει το path.Και αν γίνεται να μου στειλεις και χάρτη για ευρώπη του mio.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ffighter καλημερα

Προφανως δεν προλαβαινεις να μου στειλεις αυτα που σου ζητησα αλλα δεν βρεθηκε αλλος χριστιανος να μου τα στειλει.Μηπως μπορεις να μου πεις πως θα βγάλω αυτο το μυνημα που μου πεταει συνεχεια το autorun?Δεν βρίσκει λέει το path.Και αν γίνεται να μου στειλεις και χάρτη για ευρώπη του mio.

 

Ευχαριστώ!

 

το off χυμα στη flash

http://rapidshare.com/files/327945426/Off.exe.html

meta φτιαξε μια συντομευση .lnk οπου τη βαζεις στη διαδρομη flash/program file/unlock/desktop

igo primo....:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ffighter καλημερα

Προφανως δεν προλαβαινεις να μου στειλεις αυτα που σου ζητησα αλλα δεν βρεθηκε αλλος χριστιανος να μου τα στειλει.Μηπως μπορεις να μου πεις πως θα βγάλω αυτο το μυνημα που μου πεταει συνεχεια το autorun?Δεν βρίσκει λέει το path.Και αν γίνεται να μου στειλεις και χάρτη για ευρώπη του mio.

 

Ευχαριστώ!

 

το off χυμα στη flash

http://rapidshare.com/files/327945426/Off.exe.html

meta φτιαξε μια συντομευση .lnk οπου τη βαζεις στη διαδρομη flash/program file/unlock/desktop

igo primo....:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...